اصطلاحات هوای سرد انگلیسی

 

انگلیسی ها عاشق صحبت کردن راجع به هوا هستند. ناپایداری جوی در انگلستان این فرصت را می‌دهد تا همیشه بتوان راجع به هوا صحبت کرد. زمستان بهترین موقع برای حرف زدن راجع به هواست، زیرا در انگلیسی کلمات زیبای زیادی وجود دارد که می‌توانیم از آن ها برای توصیف کردن آب و هوا استفاده کنیم. در این مطلب هفت اصطلاح جالب برای حرف زدن راجع به هوای سرد یاد می‌گیریم.

اصطلاحات هوای سرد انگلیسی

 

1- it’s as cold as ….

استفاده از like یا as به معنی “مثل” و “مانند” است. که برای مقایسه دو چیز و بیان شباهت آنها استفاده می شود و تشبیه ایجاد می کند.

 

2-  Freezing fog

مه، رطوبتی غلیظ است که در آن میزان دید کاهش پیدا می کند. این شرایط در زمان یخبندان هم، به خصوص برای رانندگان، خطرناکتر می‌شود. اگر مجبور به راه رفتن در مه نشوید، هیچ نگرانی وجود ندارد. مه فقط زمانی یخ می‌بندد که روی زمین می‌افتد.

 

3-  black ice

این‌ هوا برای رانندگان بسیار خطرناک است، black ice نوعی یخ زدگی شفاف است که باعث اختلال در دید می شود. حتما به یاد داشته باشید که اگر چنین وضعیتی به وجود آمد، آهسته رانندگی کنید.

 

4-  blizzard

این اصطلاح درباره طوفان برفی شدید به کار می‌رود. طوفانی که چنان شدید است که دیدن را کاملا غیرممکن می‌کند. چنین شرایطی را white-out نیز می‌نامند.

 

5- frost

زبان آموزان اغلب frost به معنی یخبندان و snow برف را اشتباه به کار می‌برند. برف از آسمان می‌بارد اما یخبندان، آبی است که بخار می شود و روی زمین، برگ‌ها یا قسمت خارجی ساختمان‌ها یخ می‌بندد.

 

6-  To wrap up warm

زمانی که هوا بسیار سرد است باید هنگام خروج از خانه، لباس‌های زیادی بپوشید. این کار wrapping up warm (پوشاندن خود با لباس گرم) گفته می‌شود.

 

7-  to snuggle in

to snuggle in آخرین اصظلاح ار اصطلاحات هوای سرد انگلیسی در این مطلب است. گاهی وقتی هوا سرد است، شاید هرگز نخواهید که از خانه خارج شوید. to snuggle in یعنی در خانه خود را با پتویی پوشانده و در مبل یا تختتان خود را گرم کنید.