سه توصیه‌ ی امیدوارکننده برای ادامه مطالعه زبان

 

زمان هایی مثل سال نو زمان خوبی برای هدف‌گذاری است. اگرچه هدف گذاری آسان است، اما اغلب مردم به آن نمی رسند. یکی از دلایل اصلی این امر عدم فداکاری است. اگر یک هدف، خاص و از نظر ساختار مناسب نباشد، تحقق بخشیدن به آن دشوار است.

 

از طرف دیگر، اهداف خوب به احتمال زیاد منجر به موفقیت می شوند. برای تعیین اهداف انگلیسی‌ای که می توانید به آن ها پایبند باشید و به آن ها در سال جدید برسید، این سه توصیه‌ ی امیدوارکننده برای ادامه مطالعه زبان را دنبال کنید.

سه توصیه‌ی امیدوارکننده برای ادامه مطالعه زبان

 

سه توصیه‌ ی امیدوارکننده برای ادامه مطالعه زبان چیست؟

 

هدف متمرکز و قابل اندازه گیری تنظیم کنید

یک هدف مبهم مانند “من می خواهم زبان انگلیسی خود را بهبود ببخشم” به شما کمک نمی کند تا از سال خود نهایت استفاده را کنید. سطحی که می خواهید در یادگیری زبان انگلیسی به آن برسید یا کار خاصی که می خواهید در رابطه با زبان انگلیسی انجام دهید را مشخص تر کنید. بنابراین، یک هدف موثرتر این است که بگویید “من می خواهم سطح انگلیسی خود را از سطح مبتدی به متوسط برسانم” یا “من می خواهم در انجام جلسات تجاری به زبان انگلیسی احساس راحت تری داشته باشم”.

 

اگر هدف شما مربوط به ارتقا سطح مهارت انگلیسی است، می توانید آن را با استفاده از یک آزمون استاندارد مانند IELTS یا TOEIC اندازه گیری کنید. اگر مربوط به احساس راحتی در برقراری ارتباط به زبان انگلیسی در یک موقعیت خاص باشد، می توانید موفقیت خود را با ارزیابی احساسات خود در آن شرایط بسنجید.

 

هدف خود را به جای یک فرایند، به یک نتیجه تبدیل کنید

اگر تصمیم شما این است که روزانه 20 دقیقه مطالعه کنید اما روش مطالعه شما موثر نیست، انگلیسی شما به همان سرعتی که باید، تقویت نمی شود. در عوض، یکی از سه توصیه ‌ی امیدوارکننده برای ادامه مطالعه زبان این است که برای دستیابی به سطح مشخصی از صلاحیت یا توانایی برقراری ارتباط در یک شرایط خاص، تصمیم بگیرید. با تمرکز بر نتیجه و نه فرآیند و بررسی مداوم میزان تأثیرگذاری روش های مطالعه، از زمان خود به طور موثرتری استفاده کرده و سعی کنید به نتایج بهتری برسید.

 

مطمئن باشید که هدفتان تحقق پذیر و دست یافتنی است

دستیابی به اهداف و برنامه ها تا حدودی به خود شما بستگی دارد اما عوامل بیرونی زیادی نیز در رسیدن شما به اهدافتان تأثیرگذار است. متداول ترین آنها پول، وقت، دسترسی به متخصصان و پشتیبانی خانواده و دوستان است. با برنامه ریزی خوب، می توانید گام هایی برای محدود کردن تأثیری که این عوامل بر هدف شما دارند، بردارید.

یک راه ساده برای انجام این کار این است که مطمئن شوید خانواده و دوستانتان از هدف شما مطلع هستند و در راستای آن از شما پشتیبانی می کنند. حتی ممکن است شخصی با هدفی یکسان را پیدا کنید که در کنار هم مطالعه کنید. داشتن یک شریک همراه در مطالعه راهی موثر برای پاسخگویی و اطمینان از رسیدن به اهداف خودتان است.