سبد خرید 0 021 26 70 99 17

پاسخگویی از 12:30 الی 19:00

 ورود / ثبت نام
0
0

نگارش فنی و اصولی (Technical Writing) چیست؟ 🎓👓

2203 بازدید

نگارش فنی و اصولی (Technical Writing) چیست؟

نگارش فنی و اصولی. این یکی از مواردی است که شما تقریباً هر روز با ان مواجه هستید ولی به احتمال زیاد به آن توجه زیادی ندارید و فقط در صورت نیاز به این اصول مراجعه می کنید. مگر اینکه بخواهید این کار را جدی و اساسی انجام دهید یا بخواهید خود را برای شرکت در رایتینگ آیلتس آماده کنید. پس با اکسیر در این مقاله بینظیر همراه باشید.

 

به هر حال امروز می خواهیم بدانیم که نگارش فنی چیست؟

خوب اولین تعریف از عبارت فنی و اصولی “belonging or pertaining to an art, science, or the like.” (تعلق یا ارتباط آن به یک هنر، دانش یا مواردی مشابه) است. ان همچنین می تواند به معنی “characteristic of a particular art, science, profession, trade, etc.” (ویژگی یک هنر، علم، حرفه، تجارت خاص و غیره) نیز باشد. مترادف این کلمه شامل high-tech (فناوری پیشرفته)، specialized (تخصصی) و scientific  (علمی) است. البته کلمه “نوشتن” به معنای “to express or communicate in writing; give a written account of.”  (بیان یا برقراری ارتباط کتبی) است.

بنابراین، اضافه کردن کلمه ی فنی به نوشتن در ساده ترین حالت به معنای “نوشتن کتبی از موضوعات فنی یا موضوعاتی است که مربوط به هنرها، علوم، مشاغل یا حرفه های مختلف” است. نوشتار فنی اغلب در زمینه های پیچیده مانند بیوتکنولوژی، سخت افزار و نرم افزار رایانه و شیمی با هدف تجزیه مفهومی پیچیده به زبانی ساده و قابل فهم مورد استفاده قرار می گیرد. این موضوع اغلب برای نوشتن کتابچه های راهنما یا مطالب آموزشی استفاده می شود، اما همچنین می تواند برای نوشتن خلاصه ای از یک مطلب، گزارش، مقاله، نسخه ای از وب سایت و سایر ارتباطات در یک زمینه فنی استفاده شود. موضوعات مختلف از کارهای پیچیده در ناسا گرفته تا راهنمای نحوه استفاده از قهوه جوش، همگی نیاز به نگارش فنی دارند.

 

طبق انجمن ارتباطات فنی، نگارش فنی حداقل یکی از سه ویژگی زیر را دارد:

  • برقراری ارتباط در مورد موضوعات فنی یا تخصصی، مانند برنامه های رایانه ای، روندهای پزشکی یا مقررات زیست محیطی.
  • برقراری ارتباط با استفاده از فناوری مانند صفحات وب، پرونده های راهنما یا سایت های رسانه های اجتماعی.
  • ارائه دستورالعمل هایی در مورد چگونگی انجام کاری، صرف نظر از این که چقدر فنی است یا حتی استفاده از فناوری برای ایجاد یا توزیع آن.

برخلاف نوشتن خلاقانه، نوشتن تکنیکی بسیار خشک و رسمی است. این در مورد به کار بردن عناصر پیچیده و تجزیه آن ها به روشی ساده و قابل فهم است. بنابراین به جزئیات و دقت زیادی نیاز دارد. نوشتن باید منظم، مستقیم و جامع باشد.

 

تاریخچه نگارش فنی

گرچه به نظر می رسد نگارش فنی یک مهارت مدرن باشد، اما در واقع آن از قرن ها پیش وجود داشته است. به گفته برخی، ارسطو در حدود سال های 384–322 قبل از میلاد بود که با سبک نوشتاری خود، که شامل فرهنگ نامه و اصطلاحات فلسفی بود، این حرفه را شروع کرد. نگارش فنی در طول سال ها ادامه داشت، اما در طول جنگ جهانی اول با پیشرفت فن آوری های هسته ای، پزشکی و هوافضا همراه با نیاز به اسنادی که همراه آنها باشد، واقعاً زنده شد.

در سال 1953، هم انجمن نویسندگان فنی (Society of Technical Writers) و هم انجمن نویسندگان و ویراستاران فنی (Association of Technical Writers and Editors) تأسیس شدند. طی سالیان گذشته، این رشته فقط با معرفی رایانه های شخصی، تلفن های همراه و تعداد بیشماری از محصولات و نوآوری ها که همگی به مستندات و مواد پشتیبانی نیاز دارند، رشد کرده است.

 

کار به عنوان یک نویسنده فنی

توانایی نوشتن به صورت فنی مهارت مهمی است. طبق آمار اداره کار ایالات متحده، پیش بینی می شود که مشاغل نویسندگان فنی بین سال های 2019 تا 2029  تا 7 درصد رشد کرده اند که از متوسط ​​نرخ برای همه مشاغل بهتر است. از سال 2019، متوسط ​​نرخ پرداخت برای نویسندگان فنی 72850 دلار در سال یا حدود 35 دلار در ساعت بود. برای تبدیل شدن به یک نویسنده فنی، احتمالاً به مدرک لیسانس، معمولاً در یک از رشته های زبان انگلیسی، روزنامه نگاری یا ارتباطات، احتیاج دارید. فراتر از مهارت نوشتن، این به شما کمک می کند از صنعتی که در آن می نویسید، آگاهی داشته باشید. به طور معمول اصطلاحات خاص، عبارات و اصطلاحات خاصی در صنعت نوشتن وجود دارد که باید برای به کار بردن آن ها، نقش دقیق آن ها را بدانید، و شما باید بتوانید این را در حین کار یاد بگیرید.

اگر برای به دست اوردن جایزه پولیتزر تلاش می کنید، احتمالاً نوشتن مقاله ای با سبک نوشتاری فنی برای شما مناسب نیست. همچنین برای آن افراد خلاق که آرزو دارند شخصیت هایی به یادماندنی بسازند و صحنه های زیبایی را با کلمات خود ترسیم کنند نیز کاری ندارد. اگر، شما به دنبال یک حرفه مستحکم هستید و چالش تقطیر اطلاعات پیچیده و کمک به مردم برای درک مسائل را دوست دارید، ممکن است مهارتی باشد که ارزش پیگیری آن را دارد. و حتی اگر شغل نویسندگی فنی برای شما مناسب نباشد، امیدواریم اکنون حداقل قدری از نوشتار کتابچه راهنمای قهوه ساز خود قدردانی کنید.

پکیج گرامر انگلیسی

با رویکرد مفهومی

 

آموزش رایگان لغات انگلیسی

 

آموزش رایگان تلفظ انگلیسی

 

آموزش رایگان گرامر انگلیسی
5/5 - (3 امتیاز)
https://exiracademy.org/?p=33673
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد نگارش فنی و اصولی (Technical Writing) چیست؟ 🎓👓

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.