سبد خرید 0 021 26 70 99 17

پاسخگویی از 12:30 الی 19:00

 ورود / ثبت نام
0
0

ده تا از بهترین زبان های دنیا برای یادگیری

12890 بازدید
ده تا از بهترین زبان های دنیا برای یادگیری

ده تا از بهترین زبان های دنیا برای یادگیری

 

یکی از کلیدهای بی چون و چرای موفقیت در دنیای امروز، تسلط بر زبان دوم یا سوم است. بدون شک ایده‌ی جهانی شدن یکی از خصوصیات جامعه­ ی ماست؛ بنابراین تربیت کارمندان چند زبانه نیز یک ضرورت به شمار می ­رود. به عنوان یک جامعه، ما امروزه بیش از هر زمانی تحرک داریم. توانایی برقراری ارتباط به زبانی دیگر شانس انتخاب مکان­ های زیادی را به ما می­دهد.

 

اکثر مخاطبان ما یا در حال گذراندن دوره های تخصصی آیلتس و آماده کردن خود برای آزمون آیلتس هستند، یا در حال یادگیری زبان و گذران دوره های زبان انگلیسی عمومی. اما باید بدانید به جز زبان انگلیسی، زبان های دیگری نیز هستند که ما یادگیریشان را توصیه می کنیم.

 

در اینجا لیستی از پرکاربردترین و بهترین زبان ­های دنیا را جمع آوری کردیم و علاوه بر آن، یک پیش بینی از اینکه در آینده کدام زبان بیشتر مورد استفاده قرار خواهد گرفت نیز وجود دارد.

 

ده تا از بهترین زبان های دنیا برای یادگیری

 

 

به سراغ ده تا از بهترین زبان های دنیا برای یادگیری میریم!

زبان انگلیسی

انگلیسی زبان درصد زیادی از جمعیت جهان انگلیسی بوده و همچنین زبان رسمی تعدادی از کشورها مانند آفریقای جنوبی و سنگاپور است. انگلیسی موثرترین زبان آکادمیک نیز به شمار می­ آید و دانستن انگلیسی تجاری، امری ضروری برای فعالیت در دنیای تجارت جهانی است. رشد سریع نظریه­ ی جهانی شدن باعث شده تا زبان انگلیسی، زبان اصلی تجارت باشد که به آن lingua franca یا زبان بین المللی می­گویند. براساس پیش بینی­ های مجلس بریتانیا، تا سال 2020 دو میلیارد نفر در جهان، درحال استفاده یا آموختن زبان انگلیسی خواهند بود.

 

موضوع دیگری که باید به آن اشاره شود این است که بیش از نیمی از وبسایت های دنیا به زبان انگلیسی هستند. کارآفرینانی که به دنبال راه اندازی یک کسب و کار جدید و موفق هستند باید درک درستی از مکالمه انگلیسی و همچنین عبارات انگلیسی تجاری داشته باشند. امروزه یادگیری زبان انگلیسی مهم تر از همیشه است. کشورهایی که مهارت بالایی در زبان انگلیسی دارن نه تنها در عرصه رقابت فعال‌ترند بلکه ظرفیت بالایی برای کسب فرصت­های بیشتر نیز دارند.

 

زبان ماندارین (چینی)

زبان ماندارین یکی از زبان­ هایی است که به سرعت در حال رشد است. بیش از 1.2 میلیارد نفر در جهان این گویش را متوجه می­شوند. علاوه بر این، ماندارین دومین زبانی است که کاربران بسیاری را در اینترنت به خود اختصاص داده است.

با توجه به اینکه بازارهای آسیایی در حال گسترش تجارت اینترنتی و تجارت الکترونیکی خود هستند، تحلیلگران پیش بینی می کنند تا سال 2050 چین، اقتصاد پیشرو در جهان خواهد بود. همچنین این امکان وجود خواهد داشت که زبان ماندارین به عنوان یک زبان تجاری موثر، جایگزین انگلیسی شود و سبب شود تا یادگیری زبان ماندارین جهت استفاده در آینده اهمیت بیابد.

 

زبان اسپانیایی

اهمیت یادگیری زبان اسپانیایی همچنان رو به رشد است. به طرز عجیبی ادامه­ ی رشد این روند به علت استفاده از این زبان در آمریکاست. آمریکا دومین کشوری است که زبان اسپانیایی در آن مورد استفاده قرار می­گیرد، چرا که 37 میلیون نفر در این کشور از زبان اسپانیایی به عنوان زبان اول و 50 میلیون نفر استفاده کننده­ ی دیگر این زبان وجود دارند.

براساس تخمین­ های موجود، در طی سه دهه ­ی آینده جمعیت اسپانیایی زبان دو برابر خواهد شد پس بر این اساس کسانی که علاقمند به تجارت در آمریکا هستند بهتر است در کنار انگلیسی تجاری، زبان اسپانیایی را نیز بیاموزند.

 

زبان آلمانی

زبان آلمانی چهارمین زبان دنیاست. علاوه بر این، پیشرفت آلمان در تکنولوژی و قدرت اقتصادی و سیاسی آن در اتحادیه اروپا باعث ارزشمندی بیشتر زبان این کشور شده است. تحلیلگران تجاری اعلام کرده ­اند که بیشتر صنایع تجاری و شرکت ­ها به کارمندانی که زبان آلمانی بلدند 4 درصد دستمزد بیشتری پرداخت می­کنند.

 

زبان پرتغالی

رتبه­ ی این زبان از لحاظ تعداد افرادی که به آن سخن می­گویند درست بعد از اسپانیایی قرار می­گیرد. بیش از 200 میلیون نفر در برزیل و بخش­‌هایی از آفریقا و همینطور در کشور پرتغال به این زبان سخن می­گویند. با توجه به رشد برزیل از نظر مراکز علمی و تجاری، زبان پرتغالی نیز اخیرا رشد قابل توجهی کرده است.

 

زبان عربی

کشورهای عرب زبان جزو کشورهایی در جهان هستند که اقتصادشان به سرعت رو به رشد است. عربی زبان اصلی 28 کشور است. این کشورها، مراکز صادراتی مهمی برای انگلستان و اتحادیه­ ی اروپا به شمار می ­آیند که هرگز از سرعت عملکردشان کاسته نمی­ شود.

 

زبان فرانسوی

به زبان فرانسه گاهی “انگلیسی سابق” گفته می­شود. در طول تاریخ استعمار، کشور فرانسه به معنای واقعی، نیروی اصلی در جهان به شمار می­ رفت. تاثیرات این کشور باعث شد تا شرایطی به وجود بیاید که در آن تعداد کسانی که فرانسوی زبان مادر­ی آن ها نبود، از خود فرانسوی­ ها بیشتر باشد. این زبان دومین زبان پرکاربرد در اتحادیه­ ی اروپاست و زبان رسمی 29 کشور است که این عدد شامل تعدادی از کشورهای آفریقایی هم می شود.

 

زبان ژاپنی

به علت عملکرد قدرتمند کشور ژاپن، دستاوردها و نوآوری ­هایی در زمینه تحقیقات، پیشرفت تکنولوژی، رباتیک و الکترونیک پیشرفته، دانستن زبان ژاپنی برای افرادی که در این زمینه­ ها فعالیت می­کنند یک امتیاز مثبت محسوب می­شود. ژاپن وارد کننده­ ی اصلی کالاهای غربی به شمار می­ آید. کاربران اینترنتی ژاپنی زبان سالانه بیش از 88 میلیارد دلار از طریق فروش تجارت الکترونیکی درآمد حاصل می­ کنند.

 

زبان روسی

بدون شک روسیه یکی قدرت­ های مهم سیاسی و اقتصادی است. روسی یکی از زبان­های رسمی سازمان ملل است و در رتبه دوم بعد از انگلیسی به عنوان زبان اصلی مورد استفاده برای محتوای وب سایت قرار دارد.

روسی همچنان به طور گسترده در کشورهای شوروی سابق استفاده می شود. با توجه به تعداد روسی زبانان و پتانسیل­ های تجاری و سرمایه گذاری، زبان روسی یکی از زبان­های مفید برای یادگیری در آینده محسوب می شود.

 

زبان هندی

اینکه هندی جزو ده زبان برتر برای یادگیری باشد ممکن است برای بسیاری عجیب به نظر بیاید. اگرچه تعداد زیادی از جمعیت هند به انگلیسی صحبت می كنند، اما بیش از 80 درصد از مردم تسلط کاملی به این زبان ندارند.

این شبه قاره به عنوان یکی از مهمترین اقتصادهای در حال ظهور است. آژانس­ های دولتی، سرمایه گذاری در فناوری و اتصال را رونق داده­ اند، نفوذ این پویایی و سرمایه گذاری بین المللی نیز به سرعت در حال رشد است. همه این عناصر موجب رشد سریع هندی به عنوان یک زبان مهم جهانی شده است.

 

نکاتی برای انتخاب یک زبان از بین ده تا از بهترین زبان های دنیا برای یادگیری

 

یادگیری یک زبان جدید هیجان انگیز است. یادگیری زبان جدید در مورد فرهنگ ­های دیگر دیدگاه جدیدی ایجاد می کند و می تواند منجر به تجربه­ ها و ماجراجویی ­های تازه شود. اصلی­ ترین عاملی که در یادگیری یک زبان دوم یا سوم باید به آن توجه کنید، میزان مفید بودن آن است. اگر به ندرت دلیل و فرصتی برای استفاده از مهارت­ های زبانی جدید خود پیدا کردید، این امکان وجود دارد که بخواهید زبانی دیگر را برای یادگیری انتخاب کنید.

 

سودمند بودن یک زبان، یکی از دلایل اصلی تصمیم گیری برای بسیاری از افراد در یادگیری انگلیسی تجارتی‌ست. از دیگر مواردی که هنگام انتخاب زبان باید در نظر بگیرید شامل تعداد افرادیست که به آن زبان سخن می­گویند، کشورهایی که به آن زبان صحبت می‌کنند، میزان تطبیق پذیری و اهداف خاص شغلی شماست. در دنیایی پیشرو در جهانی شدن، مهارت­ زبان انگلیسی و مهارت­ های فرهنگی رمز موفقیت­ های بین المللی است. با یادگیری زبان انگلیسی، خود را در فرهنگ ­های جدید غرق کنید و از سراسر جهان دوستان جدید پیدا کنید.

ترجمه شده از مقاله زیر:

https://englishlive.ef.com/blog/press/news/top-languages-to-know/

4.2/5 - (4 امتیاز)
https://exiracademy.org/?p=28403
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد ده تا از بهترین زبان های دنیا برای یادگیری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.