ورود / ثبت نام
0
0

اسرار مکالمات تاثیرگذار انگلیسی 🧐😎

60 بازدید

اسرار مکالمات تاثیرگذار انگلیسی

آیا توجه کرده اید که بعضی از افراد در مورد خودشان اقتداری طبیعی دارند؟ مردم بیش از دیگران به آنها گوش می‌دهند. باور اینکه این افراد با اقتدار طبیعی به دنیا آمده اند آسان است اما این واقعیت ندارد. با دنبال کردن این مراحل ساده می توانید از همان قدرت برخوردار شده و صحبت خود را به گوش دیگران برسانید. بنابراین در این مطلب به سراغ اسرار مکالمات تاثیرگذار انگلیسی می رویم.

اسرار مکالمات تاثیرگذار انگلیسی

از جمله اسرار مکالمات تاثیرگذار انگلیسی این است که مستقیم سر اصل مطلب بروید

اظهارات مستقیم داشته باشید، مانند “.The purpose of this meeting is to decide on the company logo” (هدف این جلسه تصمیم گیری درباره آرم شرکت است.) به جای جمله های غیرمستقیم مانند “.Well, here’s the agenda” (خوب، این دستور جلسه است)، یا “…Maybe we should get started” (شاید ما باید شروع کنیم …). اظهارات واضح باعث می شود اعتماد به نفس بالاتری پیدا کنید و احتمال اینکه دیگران بهتر به شما گوش کنند بالا می‌رود.

مشاوره زبان

برای داشتن مکالمات تاثیرگذار انگلیسی از کلمات قدرتمند استفاده کنید

وقتی رئیس تان از شما درخواست می کند، پاسخ خود را با “… I recommend”  (من پیشنهاد می کنم …) یا “…In my opinion” (به نظر من …) شروع کنید. در پاسخ خود، از افعال معین قوی مانند ‘should’ (باید) به جای ‘could’ (توانستن) استفاده کنید. به عنوان مثال، “In my opinion, we should consider different vendors” (به نظر من، ما باید فروشندگان مختلفی را در نظر بگیریم) بسیار قویتر از “.Maybe we could think about different vendors” (شاید بتوانیم در مورد فروشندگان مختلف فکر کنیم) است.

خیلی سریع صحبت نکنید

پیگیری سخنان کسی که خیلی سریع صحبت می‌کند برای دیگران بسیار دشوار است و البته با این طرز صحبت کردن شما عصبی به نظر خواهید رسید. شما نمی خواهید این طور به نظر برسید، این طور نیست؟ انگلیسی موفقیت آمیز در تجارت کاملاً واضح و سلیس است. صحبت با سرعت مناسب باعث می شود اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.

از مهم ترین اسرار مکالمات تاثیرگذار انگلیسی این است که بیش از اندازه از “umm” یا “aah” استفاده نکنید

همه ما همیشه وقتی به این فکر می کنیم که چه حرفی بزنیم صداهایی از خود تولید می‌کنیم. سعی کنید از گفتن زیاد “umm” یا “aah” خودداری کنید. اگر نمی توانید، سعی کنید در حین فکر کردن به آنچه خواهید گفت نفس عمیق بکشید. در این صورت وقتی بخواهید صحبت می کنید تأثیر بیشتری خواهد داشت.

با روند مناسب کارها را ادامه دهید

هنگامی که در مورد یک موضوع به توافق رسیدید، برای ادامه گفتگو باید به مورد بعدی بروید. در این صورت می‌توانید از عباراتی مانند “Let’s move onto the next point” (بیایید به مورد بعدی برویم) یا “The next thing we need to discuss is…” (مورد بعدی که باید درباره آن بحث کنیم….است ) استفاده کنید. اگر بحث را به پایان رسانده اید، با تشکر از شرکت و وقت حضار، ختم جلسه را اعلام کرده و به کار خود ادامه دهید. اطمینان حاصل کنید که بحث برای مدت طولانی ادامه پیدا نمی کند وگرنه آنچه شما گفتید تأثیر خود را از دست خواهد داد.

کلاس خصوصی ایلتس

حرف بزنید!

چیزی که باعث می‌شود دیگران اصلا به شما گوش ندهند این است که اگر اصلاً صحبت نکنید! اگر حرفی برای گفتن دارید بگویید. اگر منتظر نوبت برای صحبت کردن هستید، عالی است. در غیر اینصورت، می‌توانید با استفاده از  از عبارتی مانند “?Can I add something” (آیا می توانم چیزی اضافه کنم؟) یا “.Excuse me, I’d like to add my opinion” (ببخشید، می خواهم نظر خودم را بگویم.) به صورت مودبانه نوبت صحبت کردن بگیرید.

ما در اینجا یاد گرفتیم که برای شنیده شدن صدای خود نیازی به فریاد زدن ندارید. برای داشتن مکالمات تاثیرگذار انگلیسی حتماً این نکات را دنبال کنید. در این صورت متوجه خواهید شد که علاوه بر تحت تاثیر قرار دادن افرادی که به شما گوش می‌دهند، با بهره وری بیشتر از مکالمات خود، در وقت خود نیز صرفه جویی می کنید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://exiracademy.org/?p=29605
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد اسرار مکالمات تاثیرگذار انگلیسی 🧐😎

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.