جشنواره قربان تا غدیر! از دستش ندی! ۳.۰۰۰.۰۰۰ تومان به جای ۵.۴۳۲.۰۰۰ تومان! جشنواره
 ورود / ثبت نام
جشنواره قربان تا غدیر! از دستش ندی! ۳.۰۰۰.۰۰۰ تومان به جای ۵.۴۳۲.۰۰۰ تومان! جشنواره
0
0

آشنایی با 7 مورد از سایت ­های گرامر انگلیسی، برای تمامی مباحث پیشرفته دستور زبان انگلیسی

81 بازدید

آشنایی با 7 مورد از سایت ­های گرامر انگلیسی، برای تمامی مباحث پیشرفته دستور زبان انگلیسی

مقدمه سایت­های خارجی گرامر انگلیسی

تصمیم داریم مقدمه خود درباره معرفی سایت­های خارجی گرامر انگلیسی را، با یک جمله پرمعنا شروع نماییم. آیا تا به حال این عبارت انگلیسی که می­گوید: از آن استفاده کن یا منتظر از دست دادنش باش، را شنیده­اید؟

این جمله بدان معناست که اگر در کاری مهارت دارید، می­بایست به کار خود کماکان ادامه دهید. به عنوان مثال، اگر ورزش کردن را متوقف کنید، تمام عضله­ای را که تاکنون با زحمت فراوان ساخته­اید، از دست خواهید داد. همچنین اگر استفاده از زبان انگلیسی را متوقف کنید، مهارت­های زبانی را که با سخت­کوشی فراوان کسب کرده­اید، از دست خواهید داد.

به همین دلیل استفاده از تمرین­های چالش­ برانگیز دستور زبان انگلیسی، برای زبان­آموزان سطح پیشرفته، بسیار مهم است. تمرین­های پیشرفته دستور زبان انگلیسی، در این مقاله به شما کمک می­کنند تا مباحث گرامری جدید و پیچیده را، به خوبی یاد بگیرید و به سمت روان شدن در زبان انگلیسی حرکت کنید.

 

آیا واقعا زبان­آموزان سطح پیشرفته هنوز هم، به سایت­های گرامر انگلیسی، برای تمرین دستور زبان نیاز دارند؟

دستور زبان، ستون فقرات هر زبانی است. به خاطر سپردن کلمات و عبارات می­تواند شما را تا حدودی در این مورد یاری کند. اما در واقع با این شیوه به زبان انگلیسی مسلط نخواهید شد، مگر اینکه دستور زبان انگلیسی را درک کرده و قادر به استفاده از آن باشید. بدون توجه به اینکه در چه مرحله­ای از یادگیری زبان انگلیسی هستید، تمرین پیوسته می­تواند به شما کمک شایانی نماید.

در حقیقت، می­توان ادعا کرد که تمرین­های مختلف برای تسلط بیشتر در گرامر انگلیسی، بویژه برای زبان­آموزان سطح پیشرفته ضرورت دارد. به بیان بهتر، فقط خواندن قوانین پیچیده دستور زبان، بدون اینکه آنها را خودتان در عمل امتحان کنید، واقعا به شما در یادگیری کمکی نخواهد کرد.

همانطور که در لیست تدارک دیده شده در زیر مشاهده خواهید کرد، تمرینات پیشرفته معمولا قوانین خاصی از دستور زبان انگلیسی را مورد هدف قرار می­دهند. این امر به شما کمک می­کند تا روی سخت­ترین عناصر تمرکز کرده و آنها را به طور موثرتر یاد بگیرید.

حتی اگر در بیشتر مواقع، خودتان موفق به کشف و یادگیری دستور زبان انگلیسی شده باشید، با پیشرفت مباحث، احتمال زیادی وجود دارد که با مشکلات متعددی روبرو شوید. به همین منظور، استفاده از تمریناتی که برای زبان­آموزان سطح پیشرفته ESL طراحی شده است، می­تواند به شما برای غلبه بر آنها، کمک قابل­توجهی نماید.

 

7 مورد از سایت های خارجی گرامر انگلیسی به منظور تمرین دستور زبان سطح پیشرفته

تمرین­های گرامر پیشرفته esl-lounge

اگر انواع مختلفی از منابع ESL را می­خواهید، esl-lounge یک وب­سایت عالی است. تمرین­های گرامری پیشرفته آنها، یکی از منابع جذاب ESL است.

این تمرینات شامل تعداد زیادی از مباحث دستوری گرامری، از جمله زمان افعال دشوار، گفتار مستقیم در مقابل گفتار گزارش شده، عبارات معکوس و موارد دیگر است. در اینجا هر تمرین، همراه با منابع گرامری است که می­توانید به اصطلاح قبل از شیرجه رفتن در تمرینات، درباره آن مفهوم­های گرامری خاص، نکاتی را بخوانید.

اگر می­خواهید یک منبع تمرینی کاملا جامع داشته باشید، که تقریبا همه موارد مربوط به دستور زبان انگلیسی سطح پیشرفته را دربر بگیرد، این مکان برای شما سودمند خواهد بود.

 

FluentU

شاید بعضی از زبان­آموزان، بر این باورند که سایت های خارجی گرامر انگلیسی و تمرینات پیشرفته دستور زبان آنها، اصلا نمی‌تواند سرگرم­کننده باشد.

به همین منظور پیشنهاد خوبی برایتان داریم. وبسایت FluentU، رویکردی کاملا منحصربه‌فرد در مورد این ایده ایجاد کرده‌است. با استفاده از FluentU، دستور زبان انگلیسی سطح پیشرفته را، به همان روشی که بومیان انگلیسی­زبان در واقع از آنها استفاده می­کنند، یاد خواهید گرفت.

FluentU فیلم­های واقعی مانند ویدیوهای موسیقی، تبلیغات خنده­دار، پیش‌پرده­های فیلم­ها، گزارش­های خبری، گفتگوهای محبوب، اخبار و سخنرانی­های الهام­بخش را در اختیار دارد و آنها را به تجربیات یادگیری انگلیسی کاملا شخصی، تبدیل می­نماید.

برخلاف برنامه­های سنتی، FluentU از روشی کاملا طبیعی برای امر آموزش استفاده می­کند. همچنین به شما کمک می­کند تا با گذشت زمان، با زبان و فرهنگ انگلیسی­زبانان، آشنایی بیشتری پیدا نمایید. در اینجا شما انگلیسی را، همانطور که قرار است در زندگی واقعی صحبت شود، یاد خواهید گرفت.

همانطور که گفتیم، FluentU دارای فیلم­های جذاب و متنوعی بوده، که موضوعات مختلفی را پوشش می­دهد. علاوه بر آن، FluentU دیدن فیلم­های انگلیسی را، بسیار آسان می­کند.

برای مثال در این وبسایت، زیرنویس­هایی وجود دارند که تعاملی هستند. این امکان بدان معنی است که می­توانید روی هر کلمه­ای که برایتان دشوار است، کلیک نمایید تا در اولین فرصت، یک تصویر، تعریف، نکته گرامری و مثال­های مفید در اختیار شما قرار بگیرد.

به عنوان مثال، وقتی روی کلمه brought ضربه می­زنید، تصویری بسیار گویا از آوردن بستنی برای یک کودک به شما نشان داده می­شود، که توضیح و مثال همراه آن، به خوبی مفهوم این کلمه را به زبان­آموز می­فهماند. شما می­توانید در این وبسایت، تمام واژگان موجود در هر ویدیو را با آزمون­ها، به سادگی بیاموزید.

بهترین قسمت ماجرا این است که FluentU، واژگانی را که هر بار یاد می­گیرید، پیگیری می­نماید و براساس کلماتی که قبلا یاد گرفته­اید، مثال­ها و فیلم­هایی بیشتری را به شما توصیه می­کند. هر زبان­آموزی در اینجا، یک تجربه کاملا شخصی خواهد داشت، حتی اگر از همان ویدیوها برای یادگیری انگلیسی بهره برده باشد.

شما می­توانید با استفاده از وبسایت FluentU در کامپیوتر یا تبلت و یا بهتر از آن، با دانلود اپلیکیشن­های آن از فروشگاه­های iTunes یا Google Play، استفاده از وبسایت را از هم­اکنون شروع نمایید. همانطور که می­دانید، استفاده از سایت های خارجی گرامر انگلیسی به‌وسیله اپلیکیشن­ها، بعضا راحت­تر نیز است.

 

تمرینات گرامر، توسط انتشارات دانشگاه آکسفورد

اگر آزمون­ها به شما کمک می­کنند تا مفاهیم و ایده­ها را به آسانی یاد گرفته و بخاطر بسپارید، حتما صفحه آموزشی مربوط به دستور زبان پیشرفته انگلیسی را، در وبسایت Oxford University Press بررسی نمایید. تمام هر 10 تمرین در اینجا بصورت امتحان ارائه می­شوند و از نظر مفهومی بسیار پایه­ای هستند. سوالات یا بصورت پر کردن فضاهای خالی با کلمه صحیح طراحی شده­اند و یا اینکه شما به سوالات چند گزینه­ای پاسخ خواهید داد. همچنین می­توانید روی قسمت اشتباهات رایج دستور زبان، کلیک نمایید.

ناگفته نماند که تمرکز این تمرینات، عمدتا به روی ترتیب کلمات پیشرفته، ساختار انواع جمله­ و حروف اضافه است.

شما این امکان را دارید، که آزمون­ها را بارها و بارها انجام دهید و در نهایت اطمینان حاصل کنید که فرم­های دستوری صحیح را، بطور کامل یاد گرفته­اید.

 

تمرینات مربوط به مبحث حرف اضافه از Agenda Web

آیا شما هم برای یادگیری حروف اضافه پیشرفته در زبان انگلیسی، دست­­و­پنجه نرم می­کنید؟ Agenda Web از جمله سایت های خارجی گرامر انگلیسی است، که تمرینات گرامری را از سرتاسر اینترنت، برای سهولت یادگیری فراگیران زبان، جمع­آوری کرده‌است. این وبسایت برای شما بسیار مناسب خواهد بود، زیرا بیشتر تمرینات بر روی حروف اضافه دشوار یا گیج­کننده (درست همان قسمت­هایی که برای بسیاری از زبان­آموزان سوال پیش می­آید) تمرکز دارند.

در میان چندین موضوع دیگر، لیست تمرینات دستور زبان انگلیسی پیشرفته در Agenda Web به شما موارد زیر را آموزش می­دهد:

  • کدام افعال با کدام حرف اضافه به کار می­روند.
  • حروف اضافه­ای که اغلب اشتباه گرفته می­شوند، کدامند.
  • آشنایی با تمام حروف اضافه

در اینجا فرم­های متنوعی از تمرینات برای شما طراحی شده‌است، بنابراین تمرینات ابدا خسته­کننده نخواهند بود. برای مثال در برخی از تمرینات، بازی­های فلش کارت، برخی دیگر آزمون­ها و در بعضی از آنها درس­های تعاملی تعبیه شده است.

 

تمرینات پیشرفته توسط St. George International

این تمرینات بر مبنای آزمون­های St. George International طراحی شده‌است، تا ببینید چه میزان از دستور زبان پیشرفته انگلیسی را بلد هستید و در واقع کجای کار قرار دارید.

اگر قصد شرکت در امتحانات انگلیسی، مانند تافل یا آیلتس را داشته باشید، آگاهی یافتن از میزان مهارت­های خود در مورد دستور زبان و واژگان پیشرفته انگلیسی، بسیار مهم خواهد بود.

بنابراین شما باید بدانید که به عنوان یک زبان­ آموز انگلیسی، در چه سطحی از گرامر قرار دارید و این سوالات امتحانی به شما کمک می­کنند، تا آن را به راحتی ارزیابی نمایید.

با اینکه این تمرین، فقط با 10 سوال بسیار کوتاه ارائه شده است، اما برای آگاهی یافتن از میزان دانش دستور زبان انگلیسی شما، عالی و دقیق عمل می­کند.

 

آزمون­های گرامر انگلیسی توسط فعالیت­هایی برای دانشجوبان ESL

فعالیت­های دانشجویان ESL، دارای محتوای بسیار زیادی هستند، که برای هر سطح از زبان­آموزان انگلیسی مفید هستند. به دیگر سخن، لیست تمرینات پیشرفته دستور زبان انگلیسی آنها، کامل بوده و بسیاری از مفاهیم دستور زبان و واژگان پیشرفته را نیز شامل می­شود. ازجمله آنها می­توان افعال دشوار و فرم­های کلمات، ترتیب صفت­ها، توافق فاعل با فعل پیشرفته و موارد دیگر را نام برد.

نکته جالب درباره این وبسایت، از سری سایت های خارجی گرامر انگلیسی این است که، بسیاری از تمرینات براساس تاریخ یا فرهنگ جهان انگلیسی­زبانان، مانند تعطیلات رسمی در آمریکا یا عناوین مهم خبری در انگلیس، ارائه شده‌است.

این وبسایت از آن جهت که انواع مختلفی از زبان­آموزان پیشرفته انگلیسی را پوشش می­دهد، اهمیت بیشتری پیدا کرده‌است. اگر به تازگی کار خود را با گرامر سطح پیشرفته شروع کرده­اید، تمرینات سطح متوسط ​​تا دشوار را امتحان نمایید. اگر هم قصد تسلط یافتن گام به گام و روان شدن را دارید، پیشنهاد می­کنیم در ابتدا از تمرینات سطح دشوار عبور نمایید.

لازم به ذکر است که بسیاری از این تمرینات، با دروس متنی یا فایل صوتی نیز همراه هستند، بنابراین در هنگام یادگیری دستور زبان پیشرفته انگلیسی، همه امکانات یک‌جا برای شما مهیا هستند.

 

تمرینات گرامر Classroom

اگر به دنبال تمرینات فیزیکی مربوط به گرامر هستید، این منبع یکی از سایت های خارجی گرامر انگلیسی عالی، برای به خاطر سپردن گرامر است. مجموعه تمرینات در این وبسایت، بسیار انعطاف­پذیر بوده و برای اینکه سطح دانش دستوری پیشرفته خود را تست نمایید، طراحی شده­اند.

حتی اگر این تمرینات برای معلمان در نظر گرفته شده باشند، شما هنوز هم می­توانید از آنها استفاده نمایید. در واقع شما می­توانید این تمرینات را در زمان استراحت مابین کارهایتان، در سالن بدنسازی، مترو، اتاق­های انتظار و هر جای دیگری که قادر هستید، از نظر ذهنی برای تمرین گرامر انگلیسی تمرکز نمایید، امتحان کنید. این تمرینات عبارتند از:

  • پر کردن جاهای خالی

برای پر کردن جاهای خالی در جملات، از سرنخ­های موجود در متن و دانش دستور زبان که از قبل می­دانید، استفاده نمایید.

  • عوض کردن مکان­ها

جملات را از نظر active یا passive بودن، بررسی کرده و آنها را به گونه­ای مرتب نمایید، که در قسمت مخالف یکدیگر قرار بگیرند.

  • به اشتراک گذاشتن اشتباهات

سعی کنید مقالات را بصورت آنلاین خوانده و دستور زبان نادرست را پیدا نمایید. سپس آنها را تصحیح کرده و دلیل غلط بودن هر یک از آنها را نیز، تحلیل نمایید.

 

حرف آخر سایت­ های خارجی گرامر انگلیسی

در مقاله پیش روی شما، به معرفی 7 سایت­ گرامر انگلیسی که تمام مباحث دستور زبان پیشرفته را پوشش می­دهند، پرداختیم.

اما قبل از آن، دلایلی مبنی بر اینکه آیا هنوز هم زبان­آموزان پیشرفته، به سایت های خارجی گرامر انگلیسی برای تمرین دستور زبان نیاز دارند، ارائه نمودیم.

جای بسی خشنودیست که اگر این مقاله توانسته باشد رضایت­مندی شما را جلب نماید، آن را در نظرات ارزشمندتان به ما اعلام نمایید.

 

 

پکیج زبان

 

پکیج آیلتس

 

پکیج جامع اکسیر آیلتس

https://exiracademy.org/?p=33775
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد آشنایی با 7 مورد از سایت ­های گرامر انگلیسی، برای تمامی مباحث پیشرفته دستور زبان انگلیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.