سبد خرید 0 021 26 70 99 17

پاسخگویی از 12:30 الی 19:00

 ورود / ثبت نام
0
0

تعریف یک آکادمی زبان

8378 بازدید

تعریف یک آکادمی زبان

Definition of a Language Academy

 

یک آکادمی زبان می بایست بستری امن برای یادگیری زبان ایجاد کند. خیلی واضح است، درسته؟ اما متاسفانه مشاهده می شود که فضای امنی در موسسات زبان کشور وجود ندارد.

در این مقاله، سعی کرده ایم به ویژگی های یک آموزشگاه زبان خوب اشاره کنیم، به تعریف یک آکادمی زبان بپردازیم و راه تشخیص آن را با شما به اشتراک بگذاریم. ما نمی خواهیم تعدادی آموزشگاه را انتخاب کرده و حسب شهرت یا من باب تبلیغات به شما معرفی کنیم.

 

چه زبان آموز باشید چه متقاضی آزمون آیلتس، و چه استاد آیلتس یا متقاضی پست مسئول دفتر، این مقاله می تواند به شما کمک شایانی در انتخاباتتان بکند. با ما همراه باشید.

 

ویژگی های یک آکادمی زبان خوب

1_ آموزش باید سیستم محور باشد، نه فرد محور. اگر یک آموزشگاه زبان، کیفیت و کمیت آموزش را به عهده و تشخیص استاد زبانش بگذارد، هر کسی هر طور دوست دارد عمل کرده، و هیچ بالانسی بین کلاس های آن مجموعه نخواهد بود. این اتفاق، در دوره های تخصصی مثل کلاس IELTS فاجعه تر است. هر استاد آیلتس، مباحث خاصی را با متد خودش درس داده و ترم بعد استاد دیگری همه چیز را به هم می ریزد. در انتخاب آموزشگاه خود دقت کنید.

 

2_ آموزش زبان باید کاربردی باشد، نه تئوری. چهار مهارت ارتباطی زبان همه کاربردی هستند و اگر نتوان از آن ها استفاده کرد، حیف است وقت، انرژی و پولی که صرفش شود.

 

3_ کلاس زبان باید پویا و هیجان انگیز باشد. کلاس هایی که همه خوابشان می گیرد، یا هر کسی برای خودش ریدینگ می خواند و استاد گوشی اش را چک می کند، همه روی صندلی هایشان میخ شده اند و در کل هیجانی وجود ندارد، یک کلاس زبان خوب شمرده نمی شود.

 

4_ کلاس های زبان عمومی باید شامل چهار مهارت شوند. اینکه برخی فقط روی مکالمه تاکید دارند، برای هدف مکالمه خوب است، اما اگر کسی به دنبال اهداف بزرگ تری مثل شرکت در آزمون آیلتس یا PTE باشد، کلاس مکالمه محض برایش مناسب نیست. در کلاس زبان عمومی، باید همه ی مهارت ها و جنبه های دانشی زبان مثل گرامر کار شود.

 

5_ تعیین سطح و امتحانات درست و حسابی را فراموش نکنیم. در بسیاری از آموزشگاه های زبان کشور، تعیین سطح ها همه فرمالیته بوده و امتحانات نهایی هم نقشی ایفا نمی کنند؛ پول مهم است! اگرچه که مسائل مالی بسیار مهم هستند و بدون قدرت مالی، آموزشگاه نمی تواند خود را سرپا نگاه دارد، اما این به چه قیمتی نسبت به کیفیت آموزشی اولویت پیدا می کند؟ به هیچ عنوان پذیرفته نیست.

 

6_ صداقت ملاک است و دروغی وجود ندارد. خیلی از موسسات، از شما می پرسند چه می خواهید، و بعد وعده همان را به شما داده و پول می گیرند، صرف نظر از اینکه شاید آن کار امکان پذیر نباشد. تبلیغات تراکتی و پیامکی آیلتس 7.5 دو ماهه برایتان می آید؟ و یا اینکه در مشاوره، به شما گفته می شود از سطح مبتدی می توانید شش ماهه به آیلتس 7 برسید!

 

7_ اخلاقیات پرسنل، شاید مهم ترین ویژگی یک آموزشگاه زبان خوب است و تماما ریشه در اخلاق، ادب، معرفت و اندیشه موسسان آن مجموعه دارد. اگر راس یک سازمان آموزشی، اخلاق و ادب را باب کند، تمامی پرسنل و اساتید به همان شکل، با حس خوب فعالیت کرده، و در نتیجه، زبان آموزان نیز پیشرفت بهتری دارند. همیشه می گوییم، از جایی خدمات بگیرید که مسئول دفترشان خوش اخلاق و خوشحال است. یک منشی که حالش خوب باشد، یعنی دارد در فضای خوبی فعالیت می کند. در مراکز اموزشی خوب، مدیران و مسئولین، باد به غبغبشان نیست؛ خیلی مهربان با شما رفتار می کنند.

 

8_ یک آکادمی زبان خوب، فرهنگ یک آکادمی را داشته و آن را ترویج می دهد. محیط می بایست فرهنگی آموزشی باشد و اخلاق در آن حرف اول را بزند.تمامی افراد آن رفتار محترمانه ای با یکدیگر دارند و سلسله مراتب سازمانی به معنای جا به جا شدن مراتب ارزش انسانی نیست. این بخشی از مسئولیت سازمانی آن مجموعه است و باید به بهبود سبک زندگی مردم کمک کند، نه اینکه چوب لای چرخشان کند.

 

9_ مشاوره زبان، به هیچ عنوان ربطی به صلاح آکادمی و وضعیت پر و خالی بودن کلاس هایش ندارد و کاملا یک مشاوره درست و اصولی فارغ از شرایط آکادمی و تماما منطبق با شرایط متقاضیان محترم است. مثلا اگر برای اخد مدرک آیلتس ۴ ماه وقت دارید و آمادگی شما ۸ ماه زمان می برد، با محاسبات چرند و بیان متدهای مریخی نمی گوید که شما را ۴ ماهه می رساند!!!

 

10_ قوانین و انضباط شفاف است. چه برای پرسنل و چه برای متقاضیان آموزش، همه چیز باید شفاف باشد. برای متقاضیان مهم است که شرایط استرداد وجه، تغییر سطح، انتقال زمان و غیره را هم به خوبی بدانند، و هم در عمل، آکادمی آن ها را اجرا کند. برای پرسنل هم، به صورت دوطرفه، کارمند و کارفرما باید به تعهدات خود، مثل بیمه تامین اجتماعی طبق قوانین وزارت کار عمل کنند.

 

آشنایی با آکادمی زبان اکسیر، مرکز تخصصی زبان عمومی و IELTS

با توجه به رشد روزافزون تعداد متقاضیان مهاجرت و نیازشون به شرکت در آزمون آیلتس، و همچنین تعدد منابع آیلتس مثل وبسایت ها، کتب و جزوات آیلتس، متقاضیان آزمون IELTS بالطبع دچار آشفتگی در مسیر آمادگی آیلتس شده و نمی دونن چطوری باید برای این آزمون آماده بشن.

 

ولی یه خبر خوب داریم!  یکبار برای همیشه، این مشکل به دست سیستم آموزشی جامع و کامل اکسیر آیلتس حل شد. همونطور که از اسمش پیداست، اکسیر، چکیده ی ده ها کتاب، جزوه و برنامه آموزشی آیلتس عه که به شما کمک می کنه به سادگی نوشیدن، نمره مورد نظرتون رو در آزمون آیلتس بگیرین.

 

در تابستان سال 1389، دو استاد برتر IELTS، سجاد حسینی و محمود مهرعلیان (که هر دوشون 8.5 آکادمیک دارن) به خاطر وجود همین آشفتگی، تصمیم گرفتن یک سیستم آموزشی جامع برای آیلتس بنویسن تا متقاضیای آیلتس بتونن تو یه مسیر هموار، به صورت منسجم و موثر، برای گرفتن نمره شون آماده بشن. بعد از چند سال استقبال بینظیر از این سیستم اکسیری، یک آموزشگاه آیلتس با سیستم آموزشیِ اکسیر آیلتس در اردیبهشت 1393تاسیس شد: یک سازمان با مرکزیت و دغدغه آموزشی و با تمرکز روی IELTS.

 

در سال 1395، با توجه به نیاز زبان آموزها، دوره های زبان عمومی به آکادمی اکسیر اضافه شد. دیگه نیازی نیست که کسی زبان عمومیش خوب باشه تا بتونه برای آیلتس شروع کنه؛ همه می تونن از همون اول راه با اکسیر شروع کنن.

 

در سال 1398، به خاطر درخواست های مکرر متقاضیای آیلتس در شهرستان ها و خارج از ایران، آکادمی اکسیر با اجرای پلتفرم TelEx، این خدمات آموزشی رو جهانی کرد و الان فارسی زبونای سراسر دنیا می تونن در این دوره ها شرکت کنن و برای آیلتس آماده بشن. درضمن، دوره های آنلاین و پکیج های اکسیر آیلتس، دارای پشتیبانی دائم العمره و شما با یکبار ثبت نام در این دوره ها، می تونید برای همیشه از کارشناسان آکادمی اکسیر سوال بپرسید!

پلتفرم تلکس با شعار #همیشگی_شو، مرزهای آموزش رو یکبار دیگه شکوند و آموزش و یادگیری زبان با اکسیر بیشتر از همیشه جذاب و موثر شده. مثلا، بسته گرامری iGram، گرامر انگلیسی و مباحث لازم برای موفقیت در آزمون های آکادمیک مثل آیلتس رو با تصاویر و صدا سازی های جذاب آموزش می ده و به قول زبان آموزا، دیگه گرامر سخت نیست.

 

مشاوره در آکادمی اکسیر همیشه رایگان بوده و هست. اکسیر تاسیس شد تا به شما کمک کنه.

 

در حال حاضر به خاطر بیماری کرونا، تمام فعالیت های آکادمی اکسیر کاملا به صورت آنلاین هم انجام می شود.

 

سخن آخر، حرف نویسنده

این مقاله به قلم موسسین آکادمی زبان اکسیر به تحریر درآمده و ما، با اشاره به ویژگی های لازم یک آکادمی خوب، و با مشاهده شواهد و بررسی نتایج، پس از سال ها فعالیت در حوزه آموزش، خود را بهترین مرکز آموزشی کنونی ایران می شناسیم و به تمامی موارد گفته شده پایبند بوده و ایمان داریم. اگر شما هم می خواهید در یک مجموعه فوق العاده کار یا تحصیل کنید، به خانواده بزرگ آکادمی اکسیر ❤ بپیوندید.

 

برای دریافت مشاوره، تعیین سطح آنلاین زبان، برنامه و راهنمایی، می توانید با آکادمی زبان اکسیر در تماس باشید.

تعریف یک آکادمی زبان

هدایای اکسیر

 

تعیین سطح زبان

 

کلاس زبان

 

کلاس آیلتس

 

1/5 - (3004 امتیاز)
https://exiracademy.org/?p=28123
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد تعریف یک آکادمی زبان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.