Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

چطور مهارت Speaking خود را تقویت کنیم

چطور مهارت Speaking خود را تقویت کنیم

چطور مهارت Speaking خود را تقویت کنیم 1350 600 آکادمی اکسیر

چطور مهارت Speaking خود را تقویت کنیم

امروزه زبان انگلیسی در اکثر کشورها و فرهنگ ها به عنوان یک زبان بین المللی راه یافته و بین اقشار مختلف جوامع در تمام رده های سنی و تحصیلی جایگاه ویژه ای یافته است. از این رو ارتقای مهارت های زبانی، به ویژه مهارت Speaking در راستای ارتقای کیفیت و کمیت ایجاد ارتباط مناسب در موقعیت های مختلف شغلی و اجتماعی اهمیت بسزایی دارد. به علاوه هر چقدر بتوانیم روان تر صحبت کنیم، می توانیم مکالمات زیباتر، هیجان انگیزتر و مفیدتری داشته باشیم و فرصت های شغلی، تحصیلی و اجتماعی بیشتر و با کیفیت تری بدست بیاوریم.

در این نوشته سعی داریم تجارب و نکات آموزشی اکسیریخود را در خصوص ارتقای مهارت Speaking با شما به اشتراک بگذاریم.

1- دایره لغات خود را افزایش دهید

هر روز لغت جدید یادبگیرید:

با خود قرار بگذارید که هر روز حداقل سه لغت جدید را در شروع و پایان صبح مطالعه و مرور کرده باشید. تعداد بیشتر لغات روزانه بستگی به خودتان دارد. منبع یادگیری لغات می تواند یک مقاله، داستان، ترانه، فیلم، سریال و یا هر چیز دیگری باشد. باید ببینید با کدام راحت ترید و یا کدامیک را بیشتر دوست دارید. ولی اگر از ما بپرسید متن ترانه ها را به شما توصیه می کنیم. چرا که علاوه بر لذت گوش دادن به موسیقی و دسترسی آسان در هر لحظه و مکان به لطف انواع گجت های همراه، متن ترانه های انگلیسی لغات مفید و پرکاربرد زیادی را در اختیار شما قرار می دهند.

شاید از این مطلب هم خوشتون اومد!  یادگیری فشرده و سریع زبان انگلیسی

لغات را در جمله و عبارت یاد بگیرید:

با عنایت به اینکه اکثر لغات در زبان انگلیسی مفاهیم و معانی متفاوتی را در موضوعات متفاوت می رسانند، یادگیری لغات در متن و در گروه کلمات اهمیت زیادی دارد. به عنوان مثال کلمه book را در دو جمله ذیل در نظر بگیرید:

I have booked a table at restaurant.

I have a great book of selected poems.

در جمله اول book با نقش فعلی و به معنای “رزرو کردن” و در جمله دوم با نقش اسمی و به معنای “کتاب” آمده است.

2- صحیح و زیبا تلفظ کنید

اگر شما تعداد کلمات زیادی را بدانید ولی نتوانید آنها را به درستی تلفظ کنید در ایجاد ارتباط با مشکل مواجه خواهی شد. برای تمرین تلفظ پیشنهادهای اکسیری ما را جدی بگیرید:

از دیکشنری های آنلاین مثل Macmillan و Merriam-Webster استفاده کنید.

دیکشنری های آنلاین، تلفظ صوتی کلمات را هم در اختیار شما قرار می دهند. پس هر وقت که کلمه ای را در این دیکشنری ها جستجو می کنید حتما تلفظ صوتی آن را چندبار گوش داده و تکرار کنید.

تلفظ خود را با tongue twister ها به چالش بکشید. نمونه های جالبی را می توانید اینجا ببینید و امتحان کنید.

3-تقلید کنید

فرمول اکسیری ما این است:

Play. Listen. Pause. Speak. Record (optional).

یک سکانس از یک فیلم یا یک پادکست را انتخاب کرده و فرمول بالا را اجرا کنید. اگر تصمیم گرفتید که صدای خود را ضبط کنید می توانید محصول خود را با منبع اصلی مقایسه کنید. هر چقدر می توانید این تمرین را انجام دهید. تکرار این تمرین می تواند پیشرفت شگرفی را برای شما به ارمغان بیاورد.

شاید از این مطلب هم خوشتون اومد!  یادگیری انگلیسی از طریق نوک انگشت!

4- به انگلیسی فکر کنید

هرچقدر بیشتر به انگلیسی فکر کردن را تمرین کنید، در موقعیت های صحبت کردن افکار فارسی خود را به انگلیسی ترجمه نکرده و در نتیجه کمتر با مشکل جمله سازی مواجه می شوید. برای تمرین فکر کردن به انگلیسی نوشتن خاطرات روزانه می تواند بسیار مفید باشد.

5- خواننده شوید!

متن ترانه های خواننده های انگلیسی زبان مورد علاقه خود را از اینترنت بردارید و سعی کنید با تمرین بتوانید آنها را زمزمه کرده و حتی در جمع های دوستانه بخوانید. این تمرین ضمن تقویت مهارت شنیدن تاثیر زیادی در مهارت صحبت کردن شما خواهد داشت.

6- با Siri یا Google Now چت کنید!

اسمارت فون ها همیشه در کنار ما هستند! پس از این فرصت استفاده کرده و زبان خود را تقویت کنید. Siri و Google Now دو نرم افزار پیش فرض هستند که در گجت های شرکت اپل و گوگل وجود دارند. می توانید با چت صوتی با آنها ارتباط برقرار کرده و مهارت تلفظ خود را به چالش بکشید.

تقویت Speaking انگلیسی

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of

  دنیایتان را تکان می دهیم

  تا دیگران را شکست دهید

  شاهکار و هنر دست برای فوق العادگی

  آکادمی اکسیر، تنها مرکز تخصصی آمادگی آزمون های IELTS, TOEFL and PTE

  لبه ی چاقو هرچقدر ظریف تر باشد برنده تر است چرا که تمرکز زیادی روی ظرافت و دقت آن گذاشته شده است.
  آکادمی اکسیر تمام تمرکزش روی آمادگی آزمون های IELTS، TOEFL و PTE می باشد.

  تلفن پاسخگو: ۶۶۹۸۰۰۸۲ – ۶۶۹۸۰۰۷۲
  ساعت کاری مجموعه: ۲۱:۰۰ – ۹:۳۰
  روزهای کاری مجموعه: شنبه تا پنجشنبه
  نشانی: تهران – ضلع جنوبی خیابان انقلاب، بین خیابان دانشگاه و خیابان ابوریحان، رو به روی سینما سپیده، ساختمان فروردین، طبقه شش
  کانال تلگرام‌ اکسیرآکادمی: t.me/ExirAcademyOrg