سبد خرید 0 021 26 70 99 17

پاسخگویی از 12:30 الی 19:00

 ورود / ثبت نام
0
0

5 قدم موثر برای داستان نویسی به انگلیسی 📝🖋

3097 بازدید

5 قدم موثر برای داستان نویسی به انگلیسی

 

قصه گویی یکی از مهارت های بسیار مفید است. حتی اگر شما یک نویسنده هم نباشید، استفاده از عناصر یک داستان در درس ها، سخنرانی ها یا حتی بخش های مختلف فروش می تواند راهی عالی برای کمک به مردم باشد تا آنچه را که به آن ها می گویید درک کرده و با آن ارتباط موثرتری برقرار کنند. این کار ممکن است در ابتدا مشکل به نظر برسد، اما اگر آن را به این مراحل ساده تقسیم کنید، در واقع بسیار ساده خواهد بود.

همان طور که در این مقاله خواهید دید داستان نویسی به انگلیسی می تواند به پنج مرحله آسان زیر تقسیم شود که توضیح مختصری از هر کدام در اینجا آورده شده است.

داستان نویسی به انگلیسی

نمایش Exposition

در ایتدا شما نیاز دارید با ارائه ی توضیحی از شرایط، قبل از شروع داستان صحنه را تنظیم کنید. در این مرحله شما می توانید محیط (مکان و زمان وقوع داستان) یا حتی شخصیت های اصلی را توصیف کنید. سعی کنید همه چیز را به خوبی توصیف کنید تا به خواننده کمک کنید که بتوانند مناظر و اصواتی را که درباره شان حرف می زنید، به سادگی تصور کنند.

مشاوره زبان

جریان خیزنده (قسمت آغازین داستان) Rising action

این قسمت از داستان نویسی به انگلیسی بخشی است که شروع کننده داستان اصلی محسوب می شود. در این جا تنش یا دغدغه اصلی داستان شکل می گیرد که احتمالاً به دلیل مشکل یا چالشی است که یکی از شخصیت های اصلی داستان با آن روبرو ست. این بخش همچنین می تواند نقطه خوبی برای معرفی شخصیت های دیگر داستان، خصوصاً شخصیت هایی که برای بخش های بعدی داستان مهم خواهند بود، باشد.

 

اوج داستان  در روند داستان نویسی به انگلیسی Climax

این قسمت، هیجان انگیزترین جای داستان است. در اینجا اتفاق اصلی رخ می دهد. یک اوج دراماتیک، چیزی است که خوانندگان داستان شما منتطر وقوع آن هستند و می توان گفت تنها دلیلی است که آن ها به داستان شما توجه می کنند پس سعی کنید به گونه ای باشد که آن ها را ناامید نکنید.

کلاس خصوصی ایلتس

قسمت پایانی داستان Falling action

بعد از رسیدن داستان شما به نقطه اوج، خوانندگان با سوالات زیادی رو به رو می شوند. می توانید از این بخش برای توضیح هر چیزی که فکر می کنید آن ها باید درباره وقایع دراماتیک پیش آمده، بدانند بپردازید. شاید بعضی از سوالات را هم بخواهید بی جواب بگذارید چرا که در این صورت خوانندگان بعد از اتمام داستان، موضوعاتی را برای بحث خواهند داشت.

ایلتس فشرده

 

بخش گره گشایی در داستان نویسی به انگلیسی Resolution

تفاوتی ندارد که پایان داستان شما خوش و یا غم انگیز باشد، در هر صورت باید مخاطب شما از آن رضایت داشته باشد. بنابراین داستان را به یک پایان منطقی برسانید و در صورتی که نکته ای اخلاقی و یا حائز اهمیتی وجود داشت بر آن تاکید و تامل کنید. اگر داستان شما دارای درس و پندی است که دوست دارید مخاطب شما آن را بیاموزد، در این بخش می توانید آن را توضیح دهید و یا اگر گمان می کنید مسئله کاملا واضح و روشن است، اجازه دهید خود مخاطب آن را کشف کرده و نتیجه گیری کند.

 

ساختارهای دیگری نیز وجود دارد که می توانید برای بیان یک داستان از آن ها استفاده کنید اما این موارد بسیار کاربردی هستند و در گذشته نیز در داستان های مشهور بی شماری مورد استفاده قرار گرفته اند. به فیلم یا کتاب معروفی که می شناسید فکر کنید و ببینید آیا می توانید این بخش ها را در آنها تشخیص دهید.

 

آموزش رایگان لغات انگلیسی

 

آموزش رایگان تلفظ انگلیسی

 

آموزش رایگان گرامر انگلیسی

 

آموزش رایگان انگلیسی

 

5/5 - (3 امتیاز)
https://exiracademy.org/?p=31567
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد 5 قدم موثر برای داستان نویسی به انگلیسی 📝🖋

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.