سبد خرید 0 021 26 70 99 17

پاسخگویی از 12:30 الی 19:00

 ورود / ثبت نام
0
0

تست های روانشناسی را از خودت بگیر و تفسیر را در لحظه ببین !!!

8132 بازدید
تست های روانشناسی را از خودت بگیر و تفسیر را در لحظه ببین !!!

تست های روانشناسی، اطلاعات زیادی به افراد می دهند. مثلا با این تست ها می تاون به شناخت دقیق از شخصیت خود دست پیدا کنیم. نقاط قوت و ضعف خود را بشناسیم، احتمال بروز اختلال های روانی را در خود کشف کنیم، ببینیم توانایی و استعداد های ما مناسب کدام شغل و کدام رشته تحصیلی است. حتی می توانیم میزان انواع هوش و IQ خود را نیز بسنجیم. با این تست ها می توان به مسائل زیادی پرداخت، مانند سبک فرزندپروری صحیح، میزان ترس از ازدواج و ….

امروزه با پیشرفت علم دیگر نیاز نیست مانند قدیم، به نسخه کاغذی این تست ها اکتفا کرد، و به راحتی و به صورت آنلاین هر کجا و در هر موقعیتی باشید، می توانید تست های روانشناسی آنلاین را انجام دهید.

 

تست های روانشناسی معروف و پر کاربرد

تست طرحواره های یانگ

تست طرحواره، ابزاری برای شناسایی الگوهای شناختی و طرحواره های افراد است که با شناخت آنان، افراد می توانند باورها و الگوهای اشتباه فکر و رفتارشان را شناسایی کنند و به رشد شخصی برسند. طرحواره ها  الگوها و ساختار های ذهنی هستند که اگر ناسازگار باشند، در قالب های ذهنی منفی و تخریب کننده از زمان رشد ما شروع و در طول زندگی تکرار می شوند و با گذشت زمان کمتر یا بیشتر می شوند. این تست به سنجش 5 حوزه طرحواره و 18 طرحواره ناسازگار می پردازد. از این تست می توان برای مشاوره پیش از ازدواج، خودشناسی، مشاوره شغلی، مشاوره تحصیلی، مطالعات علمی و درمان استفاده نمود.

تست میلون 4

این تست دارای 4 نسخه است، که میلون 4 آخرین نسخحه آن است. این تست به سنجش آسیب های روانی و اختلالات روانی در افراد پرداخته و بینش های ارزشمندی درباره عملکرد روانی افراد ارائه می دهد. هنگام تفسیر این تست، باید از یک متخصص روانشناس کمک بگیرید. این تست به دلیل شاخص های زیادی که دارد، ابزار دقیقی برای سنجش سلامت روان است.

تست هوش چندگانه گاردنر

این تست به شناسایی انواع هوش در افراد می پردازد. هوش های نه گانه گاردنر عبارتند از: هوش موسیقیایی، منطقی ریاضی، طبیعت گرا، کلامی زبانی، تجسمی فضایی، جنبشی بدنی، بین فردی، درون فردی، هوش هستی شناسی. هدف از انجام این آزمون ارزیابی نقاط قوت و ضعف افراد در این هوش های چند گانه است و در نهایت مشخص می شود که فرد در کدام هوش بسیار قوی تر است. این تست می تواند ابزار مفیدی برای انتخاب شغلی، مشاوره تحصیلی، خودشناسی، پژوهش و مدیریت سازمانی باشد.

تست نئو

تست نئو یک آزمون روانشناختی در زمینه شناخت 5 عاممل مهم شخصیت از جمله: برون گرایی – درون گرایی، گشودگی، موافق بودن، وظیفه شناسی و روان رنجوری می باشد. این تست به افراد کمک میکند تا ویژگی های شخصیتی خود را شناخته و سعی در بهبود آن بکنند. این تست دارای دو نسخه فرم بلند و فرم کوتاه است. از این تست نیز می توان برای مشاوره تحصیلی، مشاوره شغلی، ارزیابی کارکنان، پژوهش، خودشناسی و ازدواج استفاده نمود.

تست دیسک

تست دیسک به سنجش سبک های رفتاری و ترجیحات افراد می پردازد. این تست افراد را به 4 دسته طبقه بندی می کند: نتیجه گرایی، تاثیر گذاری، وظیفه گرایی و ثبات گرایی. این تست به افراد کمک می کند تا الگوهای ارتباطی و تعامل خود را بشناسند. این تست ابزاری مفید برای رشد در ارتباطات و محیط کار است. این تست به افزایش خودآگاهی، بهبود تیم سازی، افزایش مدیریت موثر و کارآمدی شغلی، انتخاب رشته مناسب و حل مشکلات بین فردی کمک می کند.

تست MMPI

تست MMPI یک ابزار دقیق برای سنجش ویژگی های شخصیتی، آسیب های روانی و نشانگان بالینی است. این تست برای تشخیص و درمان مشکلات روانی به کار می رود، بنابر این بعد از دریافت نتیجه باید آن را به یک متخصص سلامت روان ارائه دهید. این تست نیز دارای دو نسخه فرم بلند و فرم کوتاه است. از این تست می توان برای مشاوره پیش از ازدواج، خودشناسی، دعاوی حقوقی، ارزیابی شغلی، مشاوره زوجین، ارزیابی های روانپزشکی و مداخلات درمانی استفاده نمود.

تست های زیاد دیگری وجود دارند که همگی در راستای بهبود سلامت روان و سبک زندگی هستند. این تست ها به افراد این فرصت را می دهد تا جنبه های مختلف شخصیت، هوش و بهزیستی خود را ارزیابی کنند. انجام این تست ها اطلاعات ارزشمندی به افراد می دهند و افراد خود را بیشتر شناخته و سعی در بهبود نقاط ضعف و افزایش نقاط قوت خود میکنند.

تست های روانشناسی را از خودت بگیر و تفسیر را در لحظه ببین !!! مزایای تست های روانشناسی آنلاین 

دسترسی

یکی از مزایای اصلی تست های روانشناسی آنلاین، در دسترس بودن است یعنی افراد در هر زمان و هرکجا که بخواهند، می توانند این تست ها را انجام دهند.

راحتی و سهولت

این تست ها می تواند به راحتی با هر دستگاهی مانند: لپ تاپ، تلفن همراه، تبلت، کامپیوتر و … انجام شوند و به این ترتیب سرعت ارزیابی نیز بالا می رود.

حفظ حریم شخصی

در تست های آنلاین، افراد می توانند ارزیابی های خود را به صورت ناشناس انجام دهند، در نتیجه عدم ارائه اطلاعات هویتی و خصوصی، یک مزیت بسیار کاربردی محسوب می شود.

قیمت مناسب و ارزان

تست های روانشناسی آنلاین، هزینه کمتری نسبت به ارزیابی های حضوری و کتبی دارند؛ علاوه بر این عدم استفاده از کاغذ، می تواند به مخیط زیست نیز کمک کند.

تنوع آزمون ها

در تست های آنلاین، تنوع زیاددی به چشم می خورد، چرا که در بستر آنلاین  می توان به هر آنچه که نیاز دارید، دست پیدا کنید.

نتایج فوری

تست های آنلاین، معمولا پس از جواب، نتایج را به صورت  فوری ارائه می دهند، البته ناگفته نماند که نگران جواب غلط نباشید، چرا که این تست ها، قبلا به صورت تخصصی و مفصل نمره گذاری و تفسیر شده اند.

دقت بالا

در تست های آنلاین، به دلیل اینکه سیتم نمره گذاری و تفسیر قبلا توسط متخصصین انجام شده است و بعد سیستم به صورت کامپیوتری آن ها را محاسبه می کند، جای هیچگونه اشتباهی وجود نداشته و این یکی از برتری های تست های آنلاین، نسبت به نسخه های دستی و کتبی تست ها می باشد.

فرصت های تحقیق

تست های آنلاین روانشناسی، می توانند فرصت های جدیدی برای تحقیق باشند، چرا که محققین می توانند به جمعیت های متنوع و بزرگ دست پیدا کنند و جمع آوری و تجزیه و تحلیل دیتاها به شیوه ای مقرون به صرفه و کارآمد انجام می شود.

در ادامه قصد داریم چند تست روانشناسی پر کاربرد در حوزه های مختلف برایتان معرفی کنیم.

منبع:

https://ekeshoo.ir

پایان رپورتاژ آگهی

4.8/5 - (10 امتیاز)
https://exiracademy.org/?p=51522
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

2 نظر در مورد تست های روانشناسی را از خودت بگیر و تفسیر را در لحظه ببین !!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *