سبد خرید 0 021 26 70 99 17

پاسخگویی از 12:30 الی 19:00

 ورود / ثبت نام
0
0

تحصیل دندانپزشکی بدون آزمون ورودی

3567 بازدید

در سالیان گذشته، طیف گسترده‌ای از جوانان ایرانی به‌منظور تحصیل دندانپزشکی در قبرس به این کشور عزیمت کرده‌اند. پیشرفت اقتصادی این کشور در دهه‌های اخیر، آب و هوای مدیترانه‌ای، وجود دانشگاه‌های مدرن و مجهز و شهریه مناسب، همگی شرایط تحصیل دندانپزشکی قبرس را به فرصتی ویژه تبدیل کرده‌اند.

فهرست دانشگاه‌های بین‌المللی مورد تأیید وزارت بهداشت ایران در قبرس که دارای رشته دندانپزشکی هستند، چندی پیش اعلام شد که نشان‌دهنده افزایش تعداد این بسترهای آموزشی بود؛ امری که انگیزه ویژه‌ای را در میان جوانان ایرانی برای تحصیل دندانپزشکی قبرس به‌وجود آورده است. از این نکته نیز غافل نشوید که بسیاری از متقاضیان به‌دلیل عدم وجود آزمون ورودی، به حضور در دانشگاه‌های مطرح این کشور علاقه دارند.

تحصیل دندانپزشکی بدون آزمون ورودی

مزایای تحصیل دندانپزشکی قبرس

بررسی مزایای تحصیل دندانپزشکی در قبرس ، به متقاضیان کمک می‌کند تا برای آینده خود با دید صحیح‌تری تصمیم بگیرند. پرداخت هزینه‌های تحصیلی کمتر، اولین نکته‌ای است بایستی به آن اشاره داشت؛ ضمن اینکه هزینه‌های زندگی در قبرس شمالی نیز در قیاس با بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا کمتر است. تحصیل دندانپزشکی بدون آزمون ورودی، دیگر مقوله‌ای است که می‌تواند رغبت افراد را برای حضور در این کشور افزایش دهد.

فرآیند پذیرش دانشگاه‌های معتبر قبرس، غالبا پرسرعت خواهد بود تا متقاضی هرچه سریع‌تر از شرایط آینده خود مطلع شود. به‌لطف تخصیصات دولتی، دانشگاه‌های بین‌المللی قبرس دارای ساختار آموزشی مناسبی بوده و همگی مجهز به جدیدترین تجهیزات تخصصی دندانپزشکی هستند؛ امری که به تأیید چند دانشگاه مطرح این کشور از سوی وزارت بهداشت ایران، منجر شده است.

لازم به‌ذکر است که متقاضی می‌تواند پس از طی کردن دوره 5 الی 6 ساله تحصیلی خود، به دریافت اقامت کشور قبرس اقدام کند؛ اگرچه در طول تحصیل نیز، می‌توانند برای یک همراه ویزا دریافت کنند. قابلیت کار کردن و کسب درآمد در حین دوران دانشجویی، دیگر ویژگی تحصیل دندانپزشکی قبرس به‌شمار می‌رود.

شرایط پذیرش تحصیل دندانپزشکی در قبرس شمالی

اگرچه شرایط تحصیل در قبرس برای تمامی مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری وجود دارد؛ اما دارای قواعد خاصی است. به‌صورت پایه، متقاضی باید گواهی زبان آیلتس با نمره حداقل شش را ارائه دهد؛ ضمن اینکه متقاضی بایستی دارای نمره‌های نسبتا بالایی در درس‌های فیزیک، ریاضی و زیست‌شناسی باشد. علاوه‌بر شرایط پایه عنوان‌شده، به‌منظور پذیرش در تمامی دانشگاه‌های قبرس، شما نیاز به ارائه مدارک متعددی خواهید داشت.

به‌خاطر داشته باشید که شرایط تحصیل دندانپزشکی بدون آزمون ورودی در قبرس فراهم است؛ اما در شروع تحصیل، غالبا هیچ‌گونه بورسیه تحصیلی به دانشجویان تعلق نمی‌گیرد. در این میان، چند دانشگاه بین المللی قبرس به اعطای تخفیف‌ها و بورسیه‌هایی در حین تحصیل اقدام می‌کنند. به‌عنوان مثال دانشگاه مدیترانه شرقی به دانشجویانی که عملکرد تحصیلی ویژه‌ای داشته باشند، تا 50% بورسیه تحصیلی ارائه می‌دهد.

تحصیل دندانپزشکی بدون آزمون ورودی

مدارک موردنیاز تحصیل دندانپزشکی قبرس

برای أخذ پذیرش شرایط تحصیل در قبرس، شما نیاز به ارائه مدارک زیر خواهید داشت:

 • ارائه فرم درخواست پذیرش؛ پر کردن فرم درخواست پذیرش، اولین کاری است که باید انجام دهید و در پی آن، هزینه‌ای را برای بررسی شرایط پذیرش (که از سوی دانشگاه اعلام می‌شود) پرداخت کنید.

 • ترجمه رسمی کپی شناسنامه و کارت ملی

 • کپی پاسپورت متقاضی تحصیل که حداقل بایستی 6 ماه از اعتبار آن باقی مانده باشد.

 • ترجمه رسمی تمامی مدارک سوابق تحصیلی پایه متقاضی؛ اعم از ریزنمره‌ها، مدرک دیپلم و مدرک گذراندن دوره پیش دانشگاهی.

 • برای دانشجویان متقاضی تحصیل دندانپزشکی قبرس در مقطع کارشناسی ارشد، ارائه مدرک مقطع کارشناسی که دال بر کسب معدل حداقل 18 توسط دانشجو باشد، الزامی خواهد بود؛ ضمن اینکه شما بایستی با ارائه مدارک مناسب، ثابت کنید که واحد زیست‌شناسی را در کنار یکی از دروس ریاضی، فیزیک یا شیمی پاس کرده‌اید.

 • عکس رنگی متقاضی شرایط تحصیل در قبرس

 • مدرک معتبر موفقیت در آزمون زبان انگلیسی؛ برخی از دانشکده‌ها چنین مدرکی را مطالبه نمی‌کنند؛ اما برای ورود به چندین دانشگاه مطرح این کشور، به ارائه آن نیاز خواهید داشت.

 • مصاحبه حضوری؛ بسته به اعلام دانشگاه موردنظر، ممکن است برای اخذ پذیرش تحصیل در رشته دندانپزشکی، نیاز به انجام یک مصاحبه حضوری یا online داشته باشید.

علاوه‌بر موارد فوق، گاها ارائه انگیزه‌نامه و سوابق فعالیت‌های مرتبط با دندانپزشکی نیز می‌تواند در جلب‌نظر کارشناسان آموزشی دانشگاه‌های قبرس، موثر واقع شود.

دانشگاه‌های دندانپزشکی مورد تایید وزارت بهداشت ایران در قبرس

در میان انبوه موسسات آموزشی قبرس، فقط 3 دانشگاه دندانپزشکی این کشور مورد تأیید وزارت بهداشت ایران هستند:

 • دانشگاه نیکوزیا

 • Near East University

 • دانشکده دندانپزشکی UCY

اولین مرکز مورد تأیید وزارت بهداشت ایران برای تحصیل دندانپزشکی قبرس، دانشگاه نیکوزیاست. میزان اعتبار علمی این مرکز دانشگاهی، تا حدی است که در لیست دانشگاه‌های مورد تأیید اتحادیه اروپا نیز قرار دارد؛ ضمن اینکه به به‌روزترین سیستم‌ها و تجهیزات آموزشی رشته دندانپزشکی مجهز است.

Near East University دیگر دانشگاه مورد تأیید وزارت بهداشت ایران است که از شرایط آموزشی و امکانات قابل‌توجهی بهره می‌برد. تحصیل دندانپزشکی بدون آزمون ورودی برای هر 3 مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، امکان حضور در کلاس‌های ONLINE، از مهم‌ترین مزایای دانشگاه Near East است. نهایتا بایستی به مرکز دانشگاهی UCY اشاره داشت که با نام دانشگاه بین المللی قبرس نیز شناخته می‌شود. دانشگاه UCY به‌لطف سیستم و امکانات آموزشی گسترده و قدرت‌مند خود، اخیرا موفق به کسب ریتینگ 67 از میان 200 دانشگاه زیر پنجاه سال برتر جهان شده است.

هزینه تحصیل در قبرس

دانشجویان متقاضی تحصیل دندانپزشکی قبرس، بسته به مقطع تحصیلی خود با هزینه‌های متفاوتی روبه‌رو خواهند بود. به‌طور متوسط، هزینه تحصیل این رشته در مقطع لیسانس، بین 10 الی 15 هزار یورو است؛ همچنین برای تحصیل در مقاطع فوق لیسانس و دکتری دندانپزشکی دانشگاه‌های قبرس نیز بایستی به‌ترتیب هزینه 15 الی 20 هزار یورو و 28 الی 30 هزار یورو را در نظر داشته باشید. البته بسته به نوع گرایش رشته و میزان اعتبار دانشگاه، این اعداد می‌تواند تا حدودی تغییر کند.

تحصیل دندانپزشکی بدون آزمون ورودی

انتخاب گرایش آموزشی برای تحصیل دندانپزشکی قبرس

انتخاب گرایش تحصیلی مناسب، موضوع مهمی است که بایستی بر مبنای روحیات و علایق متقاضیان تحصیل پزشکی قبرس و البته شرایط آموزشی دانشگاه مقصد، صورت پذیرد؛ چنان‌که هر کدام از دانشگاه‌های مطرح قبرس نظیر: نیکوزیا، EUC و NEAR EAST، پذیرای دانشجویان دندانپزشکی در برخی از گرایش‌های زیر خواهند بود:

 • جراحی دهان

 • دندانپزشکی

 • دندانپزشکی عمومی؛ به‌همراه آموزش نصب پروتزهای متحرک و ایستا برای دندان (مختص دانشگاه Near East)

 • پرسنل پشتیبانی دهان و دندان

 • جراحی و بیماری‌های فک، دهان و صورت.

چنانچه در‌رابطه‌با انتخاب دانشگاه مناسب و پشتیبانی آن‌ها از گرایش‌های تحصیلی متنوع رشته دندانپزشکی و به‌طورکلی شرایط تحصیل در قبرس نیاز به کمک داشتید، کارشناسان موسسه حقوقی دادمهر عدالت، آماده ارائه هرگونه مشاوره به متقاضیان تحصیل و زندگی در قبرس شمالی خواهند بود. این مرکز حقوقی به پشتوانه سال‌ها تجربه و آشنایی با کلیه قوانین مربوط به اخذ اقامت و پذیرش تحصیلی، به‌عنوان مشاور محبوب صدها نفر از هم‌وطنان گرامی در حال فعالیت است.

 

پایان رپورتاژ آگهی

4.7/5 - (12 امتیاز)
https://exiracademy.org/?p=53882
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین

نظرات

0 نظر در مورد تحصیل دندانپزشکی بدون آزمون ورودی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.