ورود / ثبت نام
0
0

پرطرفدارترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی

719 بازدید
پرطرفدارترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی

پرطرفدارترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی : اهمیت استفاده از بهترین کتاب های آموزش انگلیسی

انتخاب کتاب زبان انگلیسی که بتواند سطح زبان آموز را در بازه زمانی کوتاهی به شکل قابل توجهی بالا ببرد کار دشواری است. در این مقاله به معرفی و بررسی بهترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی پرداخته‌ایم. با کتابانه همراه باشید.

معرفی بهترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی

پرطرفدارترین کتاب های آموزش زبان انگلیسیکتاب first friends

کودکان اغلب پذیرای آموزش‌های عینی و ملموس هستند تا آموزش انتزاعی؛ و این مسئله باعث می‌شود که حساسیت و دقت بیشتری را صرف یافتن روش‌های مؤثر و خلاقانه برای آموزش زبان به آن‌ها نماییم.

کتاب first friends  با برخورداری از شیوه‌های آموزشی جذاب و منحصربه‌فرد در قالب فعالیت‌های سرگرم‌کننده همچون بازی، موسیقی، نقاشی‌، داستان‌های کوتاه کودکانه، آموزش حروف، اعداد، مکالمه و دیگر مهارت‌های زبان انگلیسی را به تجربه‌ای سرگرم‌کننده و لذت‌بخش برای کودکان و مربیان تبدیل نموده است. استفاده از آهنگ، بازی، تصاویر جذاب و دیگر روش‌های آموزشی خلاقانه این کتاب، شروعی قدرتمند برای تقویت پایه‌‌ای زبان انگلیسی و ایجاد انگیزه و خلاقیت در کودکان است.

توجه به ارتقاء قدرت تفکر از طریق بازی و سرگرمی، توسعه ارزش‌های اجتماعی و اخلاقی و توجه به محتوا همچون تدریس زبان از طریق علوم، ریاضیات و هنر از دیگر ویژگی‌های این دوره آموزشی جامع می‌باشد.

پرطرفدارترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی

کتاب Touchstone

کتاب  Touchstone، یک مجموعه جامع و موفق دربین کتب آموزش انگلیسی  است و در چهار سطح مقدماتی تا فوق متوسط تالیف شده؛ با هدف آموزش مهارت‌های اصلی زبان انگلیسی، آموزش مکالمات رایج و محاوره‌ای انگلیسی، گرامر و واژگان مطابق با نیاز زبان‌آموزان در زندگی روزمره گردآوری شده است. این مجموعه با به‌کارگیری شیوه‌ها و فنون آموزشی منحصربه‌فرد مکالمه‌محور و ارائه‌ی تمرین‌ها و فعالیت‌های متنوع، به تقویت چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی در کنار هم می‌پردازد. در حقیقت آموزش اصطلاحات کاربردی زبان در این مجموعه، امکان تسلط حرفه‌ای زبان‌آموزان بر مکالمات معمول را فراهم ساخته است.

این مجموعه یکی از منابع معتبر و موفق آموزش زبان انگلیسی مطابق با سیستم آمریکایی است. این کتاب‌ها علاوه بر سایر ویژگی‌های یک کتاب آموزشی مفید و استاندارد همچون استراتژی‌های نوین آموزشی، آموزش مکالمات رایج و محاوره‌ای، جامعیت ساختاری و سطح‌بندی، دارای شیوه‌های آموزشی منحصر‌به فرد دیگری نیز می‌باشند.

استفاده از منابع محاوره طبیعی براساس لغات و اصطلاحات کمبریج، بخش Common Error Information برای نشان دادن اشتباهات رایج یادگیری زبان و sound right  برای تقویت مهارت گفتاری و آشنایی با تلفظ صحیح لغات به سبکی ویژه و بر اساس سطح کتاب، از جمله ویژگی‌های بارز این کتاب‌ها بشمار می‌روند.

پرطرفدارترین کتاب های آموزش زبان انگلیسیکتاب American English File

همان‌طور که پیش‌ازاین نیز گفته شد، لیست کتاب های امریکن انگلیش فایل، آموزش زبان انگلیسی از مبتدی تا پیشرفته را پوشش می‌دهند و یکی از محبوب‌ترین کتاب‌های آموزش این زبان در دنیا هستند. این کتاب‌ها نوشته کریستیانا لیتم-کانیگ و ملایو آکسندن، منتشر شده توسط انتشارات آکسفورد هستند و تا کنون سه ویرایش از آنها به بازار آمده است. اگر می‌خواهید به طور کامل با کتاب‌های این مجموعه آشنا شوید و خرید کتاب American English File را انجام دهید، به کتابانه مراجعه کنید. در کتابانه خرید کتاب امریکن انگلیش فایل ویرایش سوم نیز مهیا است.

محتوای آموزشی جذاب و پوشش‌دهی تمام مطالب از بارزترین ویژگی‌های این کتاب‌هاست. این کتاب‌ها باعث می‌شوند که زبان‌آموز از خرید هر کتاب آموزشی دیگری بی‌نیاز شود و از ابتدایی‌ترین سطح تا پیشرفته‌ترین سطح انگلیسی را بیاموزد. در این مجموعه کتاب‌ها، سعی شده که مباحث، بر اساس موقعیت‌های مختلف و برای درک بهتر موقعیت‌ها ارائه شوند.

پرطرفدارترین کتاب های آموزش زبان انگلیسیکتاب Four Corners

مجموعه کتاب های Four Corners، در چهار سطح، روش و ساختاری یکپارچه دارند. در این کتاب‌ها، حول محور یادگیری مکالمه، نکات دیگر نیز آموزش داده می‌شوند. در لیست کتاب فور کرنرز سعی شده تا با آموزش نکات، اعتمادبه‌نفس صحبت‌کردن در زبان‌آموزان تقویت شده و در همین حین نکات مختلف و ریز انگلیسی را نیز بیاموزند.

این مجموعه کتاب‌ها، تعداد زیادی لغت، گرامر، تکنیک و تمرین برای یادگیری عمیق زبان ارائه می‌کنند که در کنار آن، از فایل‌های صوتی و تصویری زیادی نیز استفاده شده است. ازاین‌رو، اگر زبان‌آموز سخت‌کوش بوده و بتواند تمام زیروبم کتاب را بیاموزد، می‌تواند از این کتاب به‌عنوان خودآموز استفاده کند. اما ازآنجایی‌که جزئیات این کتاب زیاد بوده و در سطوح بالاتر پیچیدگی‌های آن بیشتر می‌شود، وجود معلم برای یادگیری آن، ضروری به نظر می‌رسد.

کتاب Top notch

کتاب Top notch یکی از مشهورترین محصولات آموزشی انتشارات لانگمن است که در سال ۲۰۰۶ برای اولین بار منتشر شد. محبوبیت این مجموعه به اندازه‌ای بود که برای جلب رضایت اکثریت مخاطبان، ویرایش‌های متعددی از کتاب‌ها در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۶ به چاپ رسید.

تاپ ناچ در سال‌های 2006 و 2007 جایزه بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی از انجمن ناشران آموزشی را به دست آورد که مهر تایید دیگری بر موفقیت این انتشارات بود.

سری کتاب‌ های تاپ ناچ زبان‌آموز را از صفر تا صد مسیر زبان‌آموزی همراهی کرده و جلد اول آن، به خصوص برای مبتدی‌ها، انتخاب مناسبی است.

با این وجود نوجوانان از حدود سن 12سالگی می‌توانند از لیست کتاب های تاپ ناچ کتاب دلخواهشان را خریداری کنند. زبان‌آموزان معمولا از میان کتاب Top notch‌ A تا B3 حق انتخاب دارند

این کتابها در چهار مجموعه هشت کتابی به چاپ رسیده است که معمولا با برچسب کتاب‌های A و B شناخته می‌شوند. جالب است بدانید که هر کتاب، رنگ متفاوتی از سایر کتاب‌ها دارد؛ در ادامه مقاله به مرور با آن‌ها آشنا خواهیم شد.

کتاب Family And Friends

مجموعه کتاب های Family And Friends، در هفت سطح، یکی از کامل ترین کتاب های آموزش انگلیسی برای کودکان است. این مجموعه که توسط انتشارات آکسفورد تألیف و منتشر شده، برای سنین 8 تا 12 سال مناسب بوده، آموزش را از الفبا آغاز کرده و سعی در تربیت چهار مهارت زبان در کودکان دارد. در این مطلب به بررسی لیست کتاب های Family And Friends پرداخته شده است. اگر قصد خرید کتاب امریکن فمیلی اند فرندز و یا ویرایش بریتیش آن را دارید، تا انتها با ما همراه باشید.

همان‌طور که پیش‌ازاین نیز گفته شد، مجموعه کتاب های Family And Friends، دوره آموزشی کامل زبان انگلیسی مناسب کودکان است. مجموعه هفت سطح این کتاب‌ها، از ابتدایی‌ترین سطح یا Starter آغاز شده و در ادامه با رنگ‌های مختلف و اعداد 1 تا 6، سطوح مختلف و بالاتر مشخص می‌شوند. هر سطح از این مجموعه، دارای کتاب اصلی یا Class Book، کتاب کار یا Workbook و کتاب معلم یا Teacher Book است؛ همچنین در کنار کتاب‌ها، فلش کارت‌های مرور و سی‌دی شامل فایل‌های صوتی موردنیاز مطالعه کتاب‌ها نیز ارائه می‌شود.

تمرکز لیست کتاب های Family And Friends بر تقویت بیشترِ مهارت‌های شنیداری و گفتاری (Speaking  و Listening) بوده؛ اما به‌صورت موازی سعی دارد تا بر روی هر چهار مهارت اصلی شنیداری، نوشتاری، مکالمه و خواندن زبان‌آموز با روش‌هایی جذاب نیز کار شود. این کتاب‌ها هم در آموزشگاه‌های زبان تدریس می‌شوند و هم طراحی آنها به‌گونه‌ای است که کودک می‌تواند از آنها در خانه، به‌عنوان خودآموز، استفاده کند. در کتاب اصلی، در هر درس، کلمات و قواعد به کودکان آموخته می‌شود و برای تثبیت این آموخته‌ها، لازم است که زبان‌آموز، تمرینات مخصوص به همان درس را انجام دهد.

پایان رپورتاژ آگهی

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
4.8/5 - (5 امتیاز)
https://exiracademy.org/?p=44620
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد پرطرفدارترین کتاب های آموزش زبان انگلیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.