سبد خرید 0 021 26 70 99 17

پاسخگویی از 12:30 الی 19:00

 ورود / ثبت نام
0
0

انتشارات معتبر در حوزه چاپ کتاب کمک درسی

5797 بازدید

انتشارات معتبر در حوزه چاپ کتاب کمک درسی

یکی از دغدغه های دانش آموزان در سال کنکور این است که برای مطالعه دروس از چه منبعی استفاده کنند؟ مطالعه کتاب های درسی کافی است یا باید به سراغ کتاب های کمک درسی نیز بروند؟

نکته مهم این است که منبع سوالات کنکور سراسری از کتاب های درسی است، در گام اول باید دانش آموزان کتاب های درسی را مطالعه کنند، اما برای آشنا شدن با نوع و سبک سوالات کنکور باید به سراغ کتاب های کمک درسی نیز بروند.

در ادامه می خواهیم چند انتشارات معروفی که کتاب های کمک درسی منتشر می کنند را به شما معرفی کنیم، با ما همراه باشید.

انتشارات گاج

این انتشارات فعالیت خود را در سال 1381 آغاز کرد و از مقطع پیش دبستانی تا تحصیلات تکمیلی دکترا کتاب های کمک آموزشی منتشر می کند.

در سال 1385 انتشارات گاج با عنوان ناشر برگزیده کتاب سال ایران و در سال 1387، 1388 و 1393 به عنوان ناشر برگزیده نمایشگاه بین المللی کتاب تهران انتخاب شد.

انتشارات گاج کتاب های خود را در مجموعه های میکرو طبقه بندی، پرسمان، سیر تاپیاز، میکرو طلایی، آی کیو، دور دنیا در 4 ساعت، کارپاچینو، خط ویژه، مخ و آس و… منتشر کرده است.

این انتشارات تا کنون بیش از 700 عنوان کتاب از مقطع پیش دبستانی تا کنکور منتشر کرده است.

کتاب های انتشارات گاج از پر طرفدارترین کتاب های کمک درسی هستند و هر ساله مورد استقبال زیادی قرار می گیرند.

انتشارات مبتکران

این انتشارات فعالیت خود را از سال 1365 با تدوین کتاب های آموزشی و علمی شروع کرده است. انتشارات مبتکران از مقاطع اول دبستان تا دوره پیش دانشگاهی کتاب های کمک آموزشی منتشر می کند.

در سال های 1375، 1378 و 1388 این انتشارات از طرف وزارت فرهنگ و رشد اسلامی با عنوان ناشر نمونه کشور و در سال های 1386 و 1390 به عنوان ناشر برتر در جشنواره کتاب های کمک آموزشی رشد انتخاب شد.

هم چنین تاکنون حدود 3000 کتاب در زمینه کتاب های دانشگاهی، ورزشی، کودک و نوجوان، آموزشی و کمک آموزشی، دایره المعارف و فرهنگ لغات منتشر کرده است.

رشادت، مرشد، یوز، موضوعی، فیل، کار وتمرین، شهاب، کنکور پلاس، تیزهوشان، المپیاد، حرفه ای ها، اقیانوس و گذر نامه از سری مجموعه کتاب های انتشارات مبتکران هستند.

یکی از قدیمی ترین انتشارات در حوزه کتاب های کمک آموزشی، انتشارات مبتکران است.

 

انتشارات خیلی سبز

در سال 1381 اولین کتاب انتشارات خیلی سبز منتشر شد و در سال 1387 نام خیلی سبز برای این انتشارات انتخاب شد. سبک کتاب های انتشارات خیلی سبز صمیمی و فانتزی است و این سری از کتاب ها به دلیل داشتن لحن صمیمی، مطالب را برای داوطلبان ساده تر و قابل فهم تر می کنند.

این انتشارات از مقطع ابتدایی تا کنکور کتاب های آموزشی و کمک آموزشی منتشر می کند.

انتشارات خیلی سبز کتاب های خود را در سری های مختلفی همچون کتاب کار، جمع بندی، شب امتحان، خوش خطی، ماجراهای من و درسام، تیزهوشان، تست و جامع منتشر کرده است.

انتشارات قلم چی

این انتشارات از سال 1370 فعالیت خود را در زمینه انتشار کتاب های کمک درسی شروع کرده است و هم اکنون با داشتن 400 مرکز در سراسر کشور خدمات کمک آموزشی به دانش آموزان ارائه می دهد.

بنیان گذار کانون فرهنگی آموزش قلم چی آقای کاظم قلم چی است.

در سال 1392 این انتشارات در دهمین جشنواره ملی قهرمانان صنعت ایران به عنوان یکی از 100 برند برتر ایران شناخته شد.

انتشارات قلم چی مجموعه کتاب های خود را در چند سری همچون کتاب های آبی، سه سطحی، برگزیده، سبز، جمع بندی، پرتکرار، جامع، زرد، کار، قهوه ای و… منتشر کرده است.

هم چنین جالب است بدانید انتشارات قلم چی جزو فعال ترین ناشران کتاب کمک آموزشی در ایران است.

انتشارات منتشران

این انتشارات در سال 1376 وارد دنیای تولید و چاپ کتاب شد و در سال 1377 توانست 12 عنوان کتاب را به چاپ رساند و هم چنین در طی یک دهه توانست 100 عنوان کتاب را در بازار کتاب منتشر کند.

انتشارات منتشران در گذشته کتاب های گام به گام را چاپ می کرد و اما امروزه کتاب هایی را از مقطع پیش دبستانی تا دوره متوسطه چاپ و منتشر می کند.

این انتشارات کتاب های خود را در چند سری همچون کتاب های روش تدریس ، قاصدک، یار تابستانه، هم شاگردی برتر، گام به گام، شاپرک، درس افزار چکاوک، جامع، کار و جامع منتشر می کند.

انتشارات سفیر خرد

این انتشارات از سال 1393 با شعار پایبندیم به خرد، چرا که ماندگاری پیشه ماست، فعالیت خود را در زمینه نشر کتاب آغاز کرده است.

انتشارات سفیر خرد با مدیریت آقای مسلم بهمن آبادی که یکی از اسایتد مطرح کنکور در درس دین و زندگی هستند، فعالیت خود را در زمینه چاپ کتاب های کمک درسی و آموزشی آغاز کرده است.

کتاب های کمک درسی آقای بهمن آبادی شامل درسنامه های کامل و جامع، سوالات تالیفی از خط به خط کتاب درسی، سوالات کنکور و پاسخ نامه کلیدی می باشد که هر ساله موجب موفقیت دانش آموزان زیادی در آزمون سراسری کنکور می شود.

این انتشارات کتاب های خود را در چند سری همچون دور تند دین و زندگی، جامع، پایه و… منتشر کرده است.

انتشارات تخته سیاه

این انتشارات با مدیرت آقای مهدی آرام فر حدود یک دهه است که در زمینه چاپ کتاب های کمک درسی و آموزشی فعالیت خود را شروع کرده است. ایشان حدود 8 سال در این حوزه سابقه کاری دارند و تاکنون بیش از 50 عنوان کتاب تالیف و طراحی کرده اند.

در ابتدا این انتشارات کار خود را با چاپ کتاب های رشته تجربی آغاز کرد و سپس بعد از مدتی در رشته های دیگر نیز شروع به فعالیت نمود.

هم چنین انتشارات تخته سیاه یکی از معتبر ترین انتشارات در کشور در زمینه کنکور و آموزش پایه می باشد.

کتاب بانک تست ریاضی تجربی و تانک تست زیست شناسی از پرفروش ترین کتاب های کنکور سراسری هستند که توسط آقای آرام فر تالیف شده اند.

از ویژگی های کتاب های کمک درسی این انتشارات می توان به ارائه تمامی شکل ها و جدول ها و تصویر های کتاب درسی همراه با نکات مهم به صورت کامل و جامع، ارائه نکات تستی و ارتباط آن با نکات تشریحی برای آمادگی دانش آموزان در آزمون های تستی و تشریحی است.

دکتر مهدی آرام فر 10 جلد کتاب در زمینه کمک آموزشی منتشر کرده اند که شامل ژنتیک کنکور یازدهم و دوازدهم، تانک تست زیست شناسی، زیست شناسی گیاهی، زیر ذره بین، لغت نامه زیست شناسی و زیست پیش دانشگاهی یک است.

این انتشارات مجموعه کتاب های خود را در چند سری همچون کتاب های گویا تخته سیاه، کتاب های آموزش، کتاب های بانک تست تخته سیاه و کتاب های ادبیات مصور تخته سیاه منتشر می کند.

سخن پایانی

برای موفقیت در کنکور سراسری باید به دو نکته مهم توجه کنید، اولین نکته این است که در انتخاب کتاب کمک درسی دقت زیادی کنید و یک منبع مناسب با رشته مورد نظر خود تهیه کنید. دومین نکته مطالعه صحیح منابع کمک درسی است، شما باید بدانید که چطور منابع را خوب بخوانید، چطور مطالب را به خاطر بسپارید و چطور تست بزنید تا به نتیجه دلخواه در کنکور برسید.

اگر مطالب نوشته شده در این مقاله برای شما مفید بود، نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

پایان رپورتاژ آگهی

4.6/5 - (12 امتیاز)
https://exiracademy.org/?p=50613
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد انتشارات معتبر در حوزه چاپ کتاب کمک درسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.