دوره های آمادگی آکادمیک (انگلیسی آکادمیک)

Academic Preparation Courses

 

از آنجا که بسیاری از کسانی که زبان انگلیسی می خوانند در انتها قصد دارند در آزمون های زبان انگلیسی همچون آیلتس، تافل، CAE یا PTE شرکت کنند، و قالبا فضای این آزمون ها انگلیسی آکادمیک می باشد، دوره های آمادگی آکادمیک در زبان انگلیسی در آکادمی اکسیر تالیف شده اند که کمک شایانی به میزان موفقیت متقاضیان می کنند. هدف این دوره ها، صرفا موفقیت در آزمون های زبان انگلیسی نیست، بلکه ایجاد مهارت های آکادمیک برای فعالیت در فضاهای آکادمیک مثل دانشگاه ها می باشد؛ پس اگر می خواهید در مقطع Ph.D. یا Post Doc. در هاروارد امریکا ادامه تحصیل داشته باشید، دوره های آمادگی آکادمیک گزینه ی شماست.

این مطلب رو هم بخوانید  برنامه دوره های آمادگی تافل در آکادمی اکسیر

 

دوره های آمادگی آکادمیک چه می کنند؟

شاید بتوان گفت دوره های آمادگی آکادمیک در آکادمی اکسیر همچون پلی هستند که ارتباطی بین زبان انگلیسی عمومی و آزمون های آکادمیک برقرار می کنند. صرف خوب بودن در زبان انگلیسی یا داشتن دانش بالای لغات انگلیسی یا گرامر انگلیسی، یا مکالمه روان برای موفقیت در این آزمون ها کافی نباشد. نیاز هست به شکلی پتانسیل بالقوه شما در فضای آکادمیک بالفعل بشود. دوره های آمادگی آکادمیک قرار است این کار را انجام دهد.

 

در دوره های آمادگی آکادمیک روی چه مباحثی کار می شود؟

سه وجه زبانی، یعنی واژگان انگلیسی، گرامر انگلیسی، و تلفظ و لهجه در انگلیسی

این مطلب رو هم بخوانید  مدارک زبان انگلیسی

چهار مهارت ارتباطی زبان انگلیسی یعنی مهارت های گفتاری، شنیداری، نوشتن و خواندن

به متقاضیان تمرین هایی داده می شود تا دانش خود را در فضای آکادمیک به کار بگیرند و به درستی و با سرعت مناسب انگلیسی را دریافت کنند (شنیداری و خواندن) و همچنین بتوانند محتوای شفاهی و کتبی (گفتاری و نوشتن) تولید کنند.

 

دوره های آمادگی آکادمیک چه تفاوتی ایجاد می کنند؟

در چند سال گذشته، نتایج تحقیق های ما نشان می دهد که بین عملکرد آن دسته از متقاضیانی که دوره های آکادمیک را گذراندند و آن ها که نگذراندند تفاوت بزرگی در آزمون های آکادمیک مثل آیلتس وجود دارد. این تفاوت ها در زمینه های گیرایی، درک و دریافت، آنالیز و ارزیابی، میزان موفقیت، دانش، قدرت و سرعت بیشتر در عمل و اجرا مشاهده شد. در نتیجه، در آکادمی اکسیر، شرکت در این دوره ها قبل از حضور در دوره های آمادگی آیلتس، تافل یا PTE ضروری است.

این مطلب رو هم بخوانید  دانلود فایل