سبد خرید 0 021 26 70 99 17

پاسخگویی از 12:30 الی 19:00

 ورود / ثبت نام
0
0

برای آمادگی آیلتس چه احتیاج داریم؟ الزامات و تجهیزات لازم برای موفقیت در آیلتس

3692 بازدید

اگر برایتان سوال است چه چیزی برای آیلتس احتیاج است و چرا نمی توانید به نتیجه ی خوبی برسید!؟ این مقاله برای شماست! الزامات موفقیت در آیلتس

چه چیزی برای آیلتس احتیاج است و چرا به نتیجه نمی رسیم؟

ظاهر قضیه‌ی چه چیزی برای آیلتس احتیاج است بسیار ساده است. همه هم می دانند که شما باید دانش زبان انگلیسی داشته باشید. همچنین از استراتژی های آیلتس، نکات آیلتس، مهارت های آیلتس و تکنیک های آیلتس آگاه بوده و بتوانید آن ها را اجرا کنید. اما، مشاهدات بسیاری وجود دارد که حتی کسانی که سال هاست در یک کشور انگلیسی زبان زندگی می کنند، یا حتی زبان مادری شان انگلیسی است، یا حتی سال ها آیلتس درس می دهند، همچنان نمی توانند نتایج خوبی در این آزمون به دست بیاورند.

از این رو، متوجه می شویم که آمادگی و موفقیت در آیلتس تنها به عناوین مذکور ختم نمی شود. به همین جهت، بر آن شدیم تا مقاله ای برای شما تهیه کنیم و پرده از راز و اسرار آیلتس برداریم تا بدانید چرا در آیلتس موفق نمی شوید. در واقع، برای آمادگی آیلتس، چه چیزهایی، سوای دانش و مهارت های زبان احتیاج است.

 

این مقاله به قلم متخصص آیلتس آکادمی اکسیر به نگارش درآمده است. محتوای آن نقشه گنج در آمادگی آیلتس است و هم می تواند به خدمت متقاضیان آیلتس درآید، و هم به خدمت اساتید و حتی موسساتی که خودشان در برگزاری دوره ها و دستیابی به نتایج عالی در آیلتس ناکام اند. الزامات موفقیت در آیلتس چیست؟!

 

تغییر یک تعریف

همانطور که گفتیم، آیلتس صرفا زبان انگلیسی و تکنیک هایی برای چهار مهارت زبانی نیست، بلکه آیلتس یک لایف استایل است. هدف از برگزاری و شرکت در آزمون آیلتس چیست؟ فرد بتواند در کشوری با استانداردهای بالا تحصیل، کار یا زندگی کند. خُب، آیا با گرامر و مهارت گفتاری می توان در این فضا به سادگی وارد شد؟ قطعا داستان پیچیده تر است.

 

هدف آیلتس چیست؟

گفتیم که آیلتس لایف استایل است. آیلتس می خواهد شما را برای حضور در فضاهای خاصی آماده کند. پس داشتن دانش زبان انگلیسی شرط لازم است، ولی قطعا کافی نیست. آیلتس، مهر تاییدیه اولی برای ورود به مسیری است که در انتها عضوی از یک جامعه خاص را می سازد. مهاجرت، مثل هفت خان رستم است که خان اول آن آیلتس است.

 

تصور اشتباه

در ایران، معمولا افراد حدود پنج _شش سال تحصیلات آکادمیک کسب می کنند و تقریبا مدرک لیسانس یا فوق لیسانس خود را اخذ می کنند. در همین حین، تصور می کنند که شش ماهه آیلتس را گرفته و به آغوش کانادا خواهند رفت. همین تصور اشتباه، باعث شده است مراکز آموزشی بسیاری با تبلیغات و وعده هایی چون «آیلتس 7، 3 ماهه» بازاری برای کسب و کار پیدا کنند.

سوال اینجاست که فردا دانشجوی پنج سال تحصیل کرده ای که در پایان تحصیل، ساده ترین مهارت ها همچون نوشتن یک مقاله را در مدت زمانی محدود ندارد، چطور انتظار دارد در آزمون آیلتس که کاملا مهارت محور است، شش ماهه، از سطح زبان مبتدی به نمره 7 یا بالاتر برسد؟ یک جای کار می لنگد!

 

ورای تصور برو!

آیلتس، برخلاف تصور عوام، بلیط گذر از پل و رسیدن به مقصد نیست. آیلتس یک برنامه جامع است که شما، در طی گذراندن آن، تبدیل به آدم دیگری می شوید. نمره آیلتس شما مهم نیست، مهم آن آدمیست که شما در مسیر اخذ این نمره به آن تبدیل می شوید! درواقع، به بیانی ساده، شما برای یک مبارزه آماده می شوید و سوال این است که چه مدرک مبارزه را داشته باشید چه نه، در نهایت این مهم است که آیا می توانید در فضای مبارزه دوام بیاورید؟ قطعا مدرک مبارزه برای شما در میدان نبرد مبارزه نخواهد کرد. این شما هستید که فعالیت دارید!

 

از همین رو، ما واقعا درک نمی کنیم که کسانی که به دنبال تقلب در آزمون هستند، یا می خواهند مدرک آیلتس را بخرند، یا به هفت روش سامورایی آیلتس جور می کنند، منظق شان چیست! مدرک در جیب شما معجزه نمی کند، این شما هستید که با توانایی ها و مهارت هایی که در این دوره ایجاد می کنید، مسیر را برای خودتان پیمودنی می کنید. کارها ساده نمی شوند، شما قوی می شوید.

 

باشد! دقیقا الزامات موفقیت در آیلتس چیست و باید چکار کنیم؟

تحقیقات، مطالعات، و تجربیات ما در آکادمی اکسیر نشان می هد که شما برای موفقیت در آیلتس، به فعالیت در چهار حوزه زیر نیاز دارید:

 

یک) دانش زبان عمومی و مهارت هایش

قطعا نیاز دارید گرامر، لغات و تلفظ انگلیسی را بدانید. درضمن، نیاز به هر چهار مهارت یعنی مهارت های گفتاری، شنیداری، خواندن و نوشتن دارید. در هر سطحی که این ها را داشته باشید، به همان اندازه در آیلتس نمره می گیرید.

 

دو) استراتژی های آیلتس و تکنیک های آیلتس

برای هر مهارت نیاز به چندین استراتژی دارید و برای هر فرد استراتژی های خاصی قطعا بهتر کار می کند. پس از یادگیری استراتژی ها و تمرین فراوان، بالاخره هر فرد می تواند سبک و سیاق خود را یافته و بهترین نتیجه را در آزمونش بگیرد. چند استراتژی و تکنیک IELTS یاد گرفته اید؟ چقد موثر هستند؟

 

سه) اطلاعات عمومی

هرچقدر هم که IELTS بدانید، زبان انگلیسی تان خوب باشد، تکنیک و مهارت پیدا کنید، بدون داشتن ایده در یک آزمون آکادمیک عملکرد مناسبی نخواهید داشت. تصور کنید زبان عمومی شما در سطح پیشرفته است، و تمام چهارچوب و نکات و استراتژی های رایتینگ تسک 2 آیلتس را می دانید. خُب، آیا بدون داشتن ایده در مورد GM Food، می توانید مقاله ای در 40 دقیقه بنویسید و 7 هم بگیرید؟

 

چهار) هوش هیجانی (EQ)

شاید، بدون وجود هوش هیجانی، هر آنچه که در سه مورد فوق گفته شد هدر بروند. هرچقدر که زبانتان خوب باشد، آیلتس را بشناسید و استراتژی های فوق العاده ای داشته باشید، و هرچقدر هم که در مورد مسائل مختلف و دنیای امروز اطلاعات داشته باشید، بدون مدیریت درست آزمون آیلتس، موفقیتی را که شایسته آن هستید کسب نخواهید کرد.

تصور کنید که متقاضی کناری شما سر آزمون، صدایی ناخوشایند تولید می کند، هوا گرم است، هدفون شما چند ثانیه قطع می شود، دسته صندلی تان ناراحت است، کمی سردتان است و هزار مسئله دیگر که باعث بهم ریختگی شما می شود. فقط کافیست نتوانید کمی بر خود مسلط باشید و عصبانی یا ناراحت شوید. فاتحه آن آزمون خوانده شده است!

 

سخن آخر

دیدید که پس واقعا چه چیزی برای آیلتس احتیاج است !؟ آیلتس، چهار گرامر و چند برگه لغت به همراه تعدادی تست نیست. آیلتس، شما را تبدیل به آدمی می کند که جامعه به حضورش نیاز داشته و افتخار می کند. به مسیر رستگاری خوش آمدید.

 

چه چیزی برای آیلتس احتیاج است – الزامات موفقیت در آیلتس

در نهایت، در انتخاب منابع آیلتس دقت کنید. سطح خود را نمی دانید؟ قبل از شروع در تعیین سطح زبان شرکت کنید. 

هدایای اکسیر

 

تعیین سطح زبان

 

کلاس زبان

 

کلاس آیلتس

 

4.9/5 - (7 امتیاز)
https://exiracademy.org/?p=22437
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

2 نظر در مورد برای آمادگی آیلتس چه احتیاج داریم؟ الزامات و تجهیزات لازم برای موفقیت در آیلتس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. اقا پس به قول شما ما EQ نداریم که همش گند میزنیم تو ازمون چون من همیشه استرس میگیرم و زمان کم میارم

  22

  1. نوبهار عزیز سلام،
   بله داشتن مهارت مدیریت آزمون و عواطف و احساساتتون مهم ترین فاکتور لازم برای موفقیت در ازمون هست.

   27