Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

سازماندهی پاراگراف های رایتینگ تسک یک آیلتس آکادمیک – قسمت اول

سازماندهی پاراگراف های رایتینگ تسک یک آیلتس آکادمیک – قسمت اول

سازماندهی پاراگراف های رایتینگ تسک یک آیلتس آکادمیک – قسمت اول 150 150 آکادمی اکسیر

Organising IELTS Writing Task 1 Paragraphs – Part 1

 

در این مقاله اکسیری سازماندهی پاراگراف های رایتینگ تسک یک آیلتس آکادمیک می خواهیم به شما یاد بدهیم چگونه پاراگراف های گزارش یا Report رایتینگ تسک 1آکادمیک را Organize کنید. در واقع می خواهیم به شما توضیح بدهیم چطور دیتایی را که آنالیز می کنید تقسیم بندی و طبقه بندی کنید، آن را در چند تا پاراگراف بنویسید و در هر پاراگراف چه مطالبی بنویسید. شاید بتوان گفت مهم ترین بخش رایتینگ تسک1آکادمیک، Data analysis و Data Organization است. شما قسمت اول این مقاله را مطالعه می کنید.

در مقالات قبلی برایتان توضیح دادیم که شما باید در رایتینگ تسک1 آیلتس یک Report بنویسید که سه بخش اصلی دارد: Introduction، Body و Summary. قسمت Summary را می توانید بنویسید یا ننویسید. در واقع این قسمت Optional است اما به چه شکل؟

در پاراگراف Introduction گزارشات آیلتس، دو بخش وجود دارد: یک بخش Opening Statement و بخش دیگر Overview نام دارد. Opening Statement قسمت ضروری نوشته ماست که در این بخش، صورت سوال را Paraphrase می کنیم و توضیح می دهیم که نمودار چه چیزی را توضیح می دهد. دقت کنید که حتما باید صورت سوال را Paraphrase کنیم! یعنی ما نمی توانیم صورت سوال را کپی کنیم، بلکه حتما باید آن را به بیانی دیگر بگوییم.

این مطلب رو هم بخوانید  معرفی انواع نامه های آیلتس

اما بخش Overview که یک Big Picture یا یک General View ارائه می دهد، Optional است و هم می تواند در پاراگراف Introduction بیاید، هم می تواند در قسمت Summary نوشته شود.

در حالتی که بتوان دو Overview یا Big Picture نوشت، یکی از آن ها را در پاراگراف Introduction و دیگری را در پاراگراف Summary می نویسیم.

یاد آوری می کنیم که Big Picture مهم ترین ویژگی اصلی نمودار ماست. اما اگر نمودار به شکلی باشد که مهم ترین ویژگی را نداشته باشد چه کار می کنیم؟ در این حالت به کلیت اتفاقی که در نمودار رخ داده است اشاره می کنیم. برای مثال می گوییم در طول فلان دوره همه چیز زیادتر شده است یا آن آیتم بیشترین تغییرات را داشته است.

در نمونه های بعدی خواهید دید که این مسئله دقیقا می تواند چه معنایی پیدا کند. اما در Body paragraph هایی که در دسته اول یعنی Graphs, charts and tables بودند، کار اصلی ما توصیف Trend ها و Ranking یا مقایسه کردن آیتم هاست. این دو اتفاق درBody paragraph ها میفتد. اینکه چند Body paragraph داشته باشیم و اینکه کدام آیتم ها را با هم مقایسه کنیم، با توجه به مدل هر سوال متفاوت است.

این مطلب رو هم بخوانید  سوالات متداول رایتینگ تسک یک

برای اینکه نوشته مان را Organize کنیم باید به این مسئله توجه داشته باشیم که قرار است چند Body paragraph بنویسیم و در هر کدام از این Body paragraph ها قراراست چه اتفاقی بیفتد.

یکی از راه هایی در Body paragraph می توانیم دیتایمان را Organize کنیم، جدا کردن Top و Bottom از یکدیگر است. به این معنی که بیاییم آیتم های بزرگ تر را در یک Body paragraph، و آیتم های کوچک تر را در Body paragraph دیگر بنویسیم.

اما ممکن است به ما نمودار هایی بدهند که از نظر زمانی وارد زمان آینده شوند. در این حالت Tense بسیار مهم است. در این شرایط می توانیم در یک Body paragraph، روند یا Trend، Rank و … را شرح دهیم و ازTense گذشته استفاده کنیم تا زمان حال. در Body paragraph بعدی نیز پیش بینی هایی را که در رابطه با آن آیتم ها در آینده می شود، توضیح بدهیم.

اما زمانی هم ممکن است این مسائل وجود نداشته باشد. باید دقت کنیم که در نموداری که ما داده شده است چند کلاس بندی، Sector یا گروه وجود دارد. سپس با توجه به گروه هایی که به ما داده شده است دیتایمان را Organize و کلاس بندی می کنیم. می توانیم یک، دو یا سه Body paragraph بنویسیم.

این مطلب رو هم بخوانید  معرفی ریدینگ آیلتس

ممکن است در یک سوال ببینید که یک سری آیتم پشت سر هم با تفاوت های ریز وجود دارند. در این حالت چندان قادر نیستیم دیتایمان را جدا کنیم. همه ی این ها را در یک Body paragraph و به شکل پشت سر هم شرح می دهیم.

اما یک مدل دیگر هم وجود دارد و آن این است که در یک سوال دو نمودار به ما می دهند، و این دو نمودار چندان بهم ربطی ندارند. در این حالت قاعدتا شما یک نمودار را در یک Body paragraph و نمودار دیگر را در Body paragraph دیگر توصیف می کنید.

قسمت اول این مقاله | قسمت دوم این مقاله | قسمت سوم این مقاله 

 

دوره های آنلاین آیلتس

دوره های حضوری آیلتس