پایان بندی نامه های رسمی آیلتس

Closing and Sign-off for Formal Letters

 

در این اکسیر می خواهیم راجع به انواع جملات پایان و عبارات خداحافظی نامه های Formal یا رسمی آیلتس در رایتینگ تسک یک ماژول جنرال ترینینگ با شما صحبت کنیم. به پایان بندی نامه های رسمی آیلتس Formal Closing و Formal sign-off گفته می شود.

 

 

sample های Closing در پایان بندی نامه های رسمی آیلتس

به این نمونه توجه کنید:

.If you have any further questions, please do not hesitate to contact me

 

این جمله در کجا استفاده می شود؟ چه مدل نامه ایست؟ مثلا نامه ی Request یا نامه ی Complaint است. یا خارج از چارچوب آیلتس می تواند هر نامه ی دیگری باشد که شما به کسی نامه زدید و مسئله ای را توضیح دادید و می گویید که هر سوال دیگری هم بود، بلافاصله با من ارتباط برقرار کنید. Hesitate یعنی مکث کردن.

 

مورد بعدی:

.I await your reply with interest

این یعنی من با علاقه ی بسیار منتظر نامه ی شما هستم. یعنی سریعا جواب بدهید.

 

مورد بعدی:

.We look forward to building a strong business relationship in the future

 

شما ممکن است نامه ی تشکر آمیزی به جایی که از آنجا سرویس گرفته اید بزنید و بعد در بخش Request به آنجا پیشنهاد و تمایل به همکاری یا چیزی شبیه به این بدهید. در اینجا Look forward to یعنی بی صبرانه منتظرید که یک ارتباط بیزنسی در آینده بسازید.

 

  انواع نامه های آیلتس        طریقه نگارش انواع نامه ها

چند نمونه دیگر:

  • I look forward to our meeting on the 7th of October.
  • Thanks for your extremely helpful attention to this matter
  • Thanks again for your attention, consideration, and time.
  • We look forward to hearing from you.

 

یک نکته درباره‌ی Look forward to

 

بعد ازالگوی Look forward to، واژه‌ی Something می آید و به معنای بی صبرانه منتظر چیزی بودن است. اگر Something  مشتق فعلی باشد، قطعا gerund است. یعنی فعل به علاوه ING. به صورت To + Intensive نیست. مراقب باشید آن را اشتباه ننویسید.

  • It’s always a pleasure doing business with you.
  • Thanks again for sharing your expertise in this matter.
  • I am looking forward to getting your input on this issue.
  • Looking forward to our successful partnership.

 

Sample های SIGN-OFF در پایان بندی نامه های رسمی آیلتس

اما به سراغ Sample های Sign-off یا عبارت های خداحافظی می رویم که Formal یا بیزینسی هستند.

با نامه های بیزینسی چندان در آیلتس سر و کار نداریم البته ممکن است شما تشخیص بدهید و بخواهید که نامه Formal تان را به سمت و سوی بیزینسی ببرید. به هر حال این ها برای هر دو فضا مناسب هستند و یک Business letter معمولا Formal است. البته بعد از مدتی می تواند بسته به روابط دو شرکت Informalهم بشود. اما قاعدتا اولین نامه ی شما یک نامه Formal است.

خب! به سراغ Sign-off ها می رویم:

Best

Sign-off شما می تواند کلمه ی Best باشد. یعنی بهترین ها را برای شما می خواهم. چیزی شبیه به این. مثل “All the best” یا “Best regards”

Cheers

این عبارت British است. در واقع می خواهد یک مقدار فضا را Friendly یا صمیمی کند. این عبارت برای زمانی است که نوشیدنی می خورند و گیلاس هایشان را به هم می زنند. یعنی فضا یک مقدار زیادی می تواند غیر رسمی شود. برای آیلتس ما این عبارت را توصیه نمی کنیم.

Faithfully یا Faithfully yours و Sincerely

ما Faithfully را برای فضای Formal و Sincerely را برای Semi Formal استفاده می کنیم. این در واقع دارد به مخاطب می گوید که من ارادتمند شما هستم، من آدم متواضعی هستم.

Hope this helps

معمولا در پاسخ به یک Request یا پاسخ به یک نامه جایی که کسی از شما در خواستی داشته یا از شما پیشنهادی خواسته ما می توانیم از این Sign-off استفاده کنیم.

Looking forward

همان طور که بالاتر توضیح دادیم یعنی بی صبرانه منتظرم که یک اتفاقی بیفتد. یعنی شما جواب بدهید. این عبارت فضا را تا حدودی Casual می کند. یعنی فضا به سمت Semi Formal می رود.

Regards

این عبارت کلیشه ای ترین و متداول ترین Closing است که می توان نوشت. Regards بیانگر احترام و حرفه ای بودن است. اگر رابطه ی طرفین کمی صمیمی تر و گرم تر باشد، می توان یک warm هم قبلش بگذاریم که می شود Warm regards یعنی احترامات گرم. اما Warmest regards یک مقدار نامه را به سمت informal می برد یعنی فضا همچنان فضای کاری است ولی ما رابطه مان غیر رسمی شده است. ما این را برای آیلتس توصیه نمی کنیم.

  آزمون ماک آیلتس        دوره آیلتس

Respectfully

یعنی با تقدیم احترامات.

(Thanks (or Thanks again

این هم خیلی کامل و مشخص است. در واقع ارادت تان به مخاطب را نشان می دهید.

Warmly

Warmly برای جایی است که شما قبلا طرف را دیده اید و حالا ایمیل می زنی. یا نامه می زنی. در واقع SEMI FORMAL ی توانیم بگوییم.

و

With anticipation

اگر هدف شما از نگارش نامه این است که برنامه ای با مخاطبتان بگذارید و با همدیگر چیزی را Arrange کرده و کاری را شروع کنید، این می تواند Closing خوبی باشد.

 

بسیار خب! در این مقاله راجع به پایان بندی نامه های رسمی آیلتس و همچنین نامه های بیزینسی صحبت کردیم. البته ما در این مقاله حالت Semi Formal یا نیمه رسمی را هم توضیح دادیم چون در یک Category حساب می شوند. حالا زمانی که نامه می نویسید می توانید به خوبی از این ها استفاده کنید.

 

دوره آنلاین رایتینگ آیلتس