ورود / ثبت نام
0
0

برای اپلای در دانشگاه های آمریکا از این واژگان استفاده می شود!👇🏻

64 بازدید

برای اپلای در دانشگاه های آمریکا از این واژگان استفاده می شود!

خیلی ها علاقه مند به تحصیل در دانشگاه های معتبر هستند. اگر شما نیز رویای تحصیل در دانشگاه های آمریکا را در سر دارید، اولین قدم این است که در دانشگاه مورد نظر خود اپلای یا ثبت نام کنید. قبل از درخواست، شما نیاز دارید که اطلاعاتی را بدانید و با اصطلاحاتی آشنا باشید. برای این منظور این راهنما را بخوانید تا با تمام واژگانی که برای مراحل درخواست اپلای در دانشگاه های آمریکا به آن ها نیاز خواهید داشت، آشنا شوید.

اپلای در دانشگاه های آمریکا

آیوی لیگ (Ivy League)

معروف ترین دانشگاه های ایالات متحده آمریکا را در نظر بگیرید. به مجموع همه این دانشگاه ها “Ivy League” گفته می شود که انجمنی متشکل از هشت دانشگاه و کالج است: براون، کلمبیا، کرنل، دارتموث، هاروارد، پرینستون، دانشگاه پنسیلوانیا و ییل. این ها جزو بهترین کالج های جهان هستند که به همین علت، ورود به آن ها بسیار دشوار است.

دوره های انلاین زبان

روند درخواست یا اپلای در دانشگاه های آمریکا (Application procedure)

این فرآیند درخواست برای تحصیل در یک کالج خاص است که با نامه نگاری به موسسات برای درخواست اطلاعات آغاز شده و با دریافت نامه نهایی پذیرش یا رد، به اتمام می رسد. فرایند اپلای، در کالج ها، دانشگاه ها و یا موسسات مختلف (به عنوان مثال دانشکده حقوق، دانشکده تجارت، دانشکده پزشکی، تحصیلات تکمیلی یا کارشناسی) متفاوت است بنابراین تصور نکنید که برای همه آن ها برنامه و مسیری یکسان وجود دارد.

ایلتس فشرده

تاریخ نهایی اپلای در دانشگاه های آمریکا (Deadline)

این تاریخ، آخرین فرصت برای ارسال درخواست ها است. توجه به این تاریخ یکی از حیاتی ترین موارد روند اپلای است، بنابراین حتما تاریخ ها را به درستی چک کنید و مدارک ثبت نامی خود را به موقع ارسال نمایید. چون بعد از ددلاین درخواست شما بررسی نخواهد شد.

متن درخواست ثبت نام (Application essay)

این متن، مقاله ای است که متقاضی درباره خود می نویسد و شامل مواردی مثل انگیزه ها، اهداف، بزرگترین دستاوردها، شخصیت و غیره می باشد. نام های مختلفی برای آن وجود دارد از جمله Personal statement (شرح خصوصیات)، Autobiographical statement (شرح زندگی نامه) یا Letter of intent (تقاضا نامه). مهم نیست که عنوان این مقاله چیست، در هر صورت باید سعی کنید آن را به بهترین نحو بنویسید.

کلاس خصوصی ایلتس

سوابق تحصیلی (Academic transcript)

این برگه، کپی رسمی از سوابق تحصیلی دائمی شما (نمرات و عملکرد تحصیلی) می باشد و در روند اپلای به موسسات مختلف به آن نیاز خواهید داشت. دانشجویان خارجی نیز باید ترجمه این مدارک را به موسسات مربوطه ارسال نمایند.

هزینه درخواست (َApplication fee)

شما نیاز دارید که برای درخواست تحصیل در دانشگاههای آمریکایی هزینه ای را بپردازید. این هزینه در واقع همان هزینه کلی مراحل ثبت نام شماست. این هزینه از 30 دلار تا بیش از 75 دلار است و به طور کلی چه پذیرفته شوید و چه رد شوید، مسترد نمی شود.

بورس تحصیلی طی اپلای در دانشگاه های آمریکا (Scholarship)

اگر بورسیه تحصیلی هستید، کسی هزینه تحصیل شما را برای تکمیل مدارک علمی یا تحقیقاتتان پرداخت می کند. بورس تحصیلی می تواند هزینه های تحصیلی شما را پوشش دهد و برخی از آن ها شامل هزینه اقامت و هزینه های زندگی نیز می شوند. بودجه بورسیه ها می تواند از طرف خود دانشگاه، دولت یا بعضی اوقات از طریق یک شرکت خصوصی تأمین شود.

نمرات آزمون (Test scores)

این نمرات در واقع نتایج آزمونهای استانداردی هستند که برای ورود به دانشگاه به آن ها نیاز خواهید داشت. آزمون هایی مانند GRE (آزمون ثبت تحصیلات تکمیلی) یا SAT (آزمون ارزیابی تحصیلی) ، دانشجویان خارجی معمولاً باید نمرات TOEFL (آزمون انگلیسی به عنوان زبان خارجی) را نیز ارائه دهند.

مشاوره زبان

توصیه نامه (Recommendation letter)

این یک نامه پشتیبانی است که توسط شخصی که شما را می شناسد مانند یکی از اساتید سابق شما نوشته می شود. که حاوی اطلاعاتی نظیر میزان موفقیت شما در آن مقطع تحصیلی و عملکردهای مثبت شماست . این نامه ها می توانند تاثیری جدی بر درخواست شما داشته باشد و موجب تمایز شما از سایر متقاضیان شوند.

مدارک دیگر برای اپلای در دانشگاه های آمریکا (Paperwork)

دانشجویان خارجی همچنین لازم است مدارک (مستندات) دیگری را هنگام ثبت نام برای تحصیل در ایالات متحده ارائه دهند؛ به عنوان مثال (Proof of immunization) گواهی واکسیناسیون، (Health certificates) گواهینامه های بهداشتی، (Evidence of financial support) مدارک تمکن مالی، (Copies of passport) کپی پاسپورت، (Study visas) ویزای تحصیلی و غیره.

با در نظر گرفتن تمام این نکات قابل تأمل، این فرآیند ممکن است زمانبر و دشوار باشد. با این حال نیاز است که شما صبور بوده و پشت کار داشته باشید. درخواست برای تحصیل در دانشگاه های ایالات متحده می تواند اولین قدم شما برای موفقیت در یک موقعیت بین المللی باشد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://exiracademy.org/?p=31596
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد برای اپلای در دانشگاه های آمریکا از این واژگان استفاده می شود!👇🏻

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.