ورود / ثبت نام
0
0

شگفت­ انگیزترین فواید یادگیری انگلیسی 😳😱

45 بازدید

شگفت­ انگیزترین فواید یادگیری انگلیسی

 

نظرتان چیست اگر به شما بگوییم که یک چیز می ­تواند رویکرد شما را در یادگیری زبان کاملا تغییر دهد؟ آیا می­خواهید طرز فکر خود را در مورد یادگیری تغییر دهید؟ اگر در تلاش برای یادگیری زبان انگلیسی هستید، ممکن است گاهی انگیزه تان را از دست بدهید. اما انگیزه کلید یادگیری زبان است.

 

اگر روی اهداف و انگیزه خود تمرکز کنید، از یادگیری لذت خواهید برد و بهتر یاد خواهید گرفت.اگر می­ خواهید انگلیسی را به خوبی یاد بگیرید، باید بدانید که چرا انگلیسی صحبت کردن زندگی شما را بهتر می­کند. به مطالعه این مقاله ادامه دهید تا فواید یادگیری انگلیسی را بهتر متوجه شوید.

فواید یادگیری انگلیسی

 

چرا انگیزه و هدف­‌گذاری مهم است؟

در خلاصه کنفرانس آموزشی سال 2005، نویسنده جین مون درباره چالش ­های آموزش زبان انگلیسی برای کودکان بیان داشت: «یکی از بزرگترین چالش ­های آموزش زبان انگلیسی در مدارس، انگیزه نداشتن دانش ­آموزان است. آنها اصلا نمی­دانند که چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیرند یا چگونه به درد زندگی آینده آن ها می­خورد.»

 

به همین ترتیب، همین موضوع می­تواند در مورد فراگیران بزرگسال نیز صادق باشد. اگر روی نتیجه یادگیری زبان انگلیسی تمرکز نکنید، در روند کار دچار مشکل شده و بازدهی­ تان پایین می­ آید. برای زبان ­آموزان بزرگسال و نوجوان، بین مقوله ­های انگیزه و فشار تفاوت وجود دارد. انگیزه چیزی است که باعث می­ شود شما از یادگیری انگلیسی، هیجان‌­زده شوید.

 

به عنوان مثال: «اگر انگلیسی یاد بگیرم، می­توانم فیلم­ های بیشتری را به زبان اصلی تماشا کنم.» واضح است که در اینجا فشاری روی فرد وجود ندارد. اما برای مثال: «اگر من انگلیسی یاد نگیرم، حتما در این کلاس شکست می­خورم.» کاملا روشن است که در این مورد فشار و استرس روی شخص وجود دارد.

 

یکی از راه­ های ایجاد انگیزه این است که برای خود هدف تعیین کنید. این اهداف می­توانند در یکی از شش زمینه ذکر شده در زیر باشند. به عنوان مثال، شما می­توانید انگلیسی را یاد بگیرید تا بتوانید با وضوح و فصاحت بیشتری ارتباط برقرار کنید یا به یک کشور انگلیسی زبان سفر کنید. تصور کنید هنگامی که به اهداف خود برسید، نتیجه تلاش سخت خود را خواهید دید، بنابراین همین تصور باید انگیزه شما را برای ادامه یادگیری بیشتر کند.

مشاوره زبان

انگلیسی، یک زبان جهانی

یکی از دلایلی که ممکن است انگلیسی را برای یادگیری انتخاب کنید این است که یک زبان جهانی در نظر گرفته شده است. زبان انگلیسی در تمام دنیا به عنوان زبان اول و دوم صحبت می­ شود.

اما آیا می­ دانستید انگلیسی در حدود 70 کشور مختلف صحبت می­ شود؟

 

یکی از دلایل این است که انگلیسی یکی از رایج ­ترین زبان­ های دوم است. چرا که این زبان یکی از معمول­­ ترین زبان­ هاست که در سراسر اینترنت و اغلب در دانشگاه ­ها یافت می­ شود. میلیاردها نفر در سراسر جهان انگلیسی صحبت می­کنند و البته شما هم می­توانید از عهده یادگیری آن برآیید.

فواید یادگیری انگلیسی بر کسی پوشیده نیست. یکی از آنها این است که یادگیری زبان انگلیسی می­تواند شما را به شبکه جهانی انگلیسی زبانان، متصل کند. برخی از مزایای دیگر یادگیری زبان انگلیسی را در قسمت زیر بخوانید و سپس به میلیاردها نفری که انگلیسی صحبت می­کنند، بپیوندید.

 

بهترین منابع آیلتس

6 مورد از مهم ترین فواید یادگیری انگلیسی

احتمالا از قبل می ­دانید که چرا قصد دارید انگلیسی یاد بگیرید اما شاید نمی­ دانید از کجا باید شروع کنید؟

 

پیشنهاد ما به شما استفاده از سایت ­های آموزشی معتبر، مانند FluentU است. این سایت یک پلتفرم یادگیری زبان است که ویدیوهای واقعی مانند پیش­پرده ­های فیلم ­ها، موزیک ویدیوها، اخبار و گفتگوهای الهام­‌بخش یا انگیزشی را در اختیار دارد و آنها را به دروس شخصی­­‌سازی شده برای آموزش زبان انگلیسی تبدیل می­ کند.

 

FluentU شما را از طریق ویدیوها و فایل­ های صوتی هیجان­ انگیز بی­‌شماری غرق در یادگیری زبان می­ کند. به علاوه، شما می­توانید کلمات را با استفاده از زیرنویس ­های تعاملی، فلش­‌کارت­ ها و لیست ­های واژگان سفارشی شده، تمرین کنید.

 

در ادامه می ­توانید دانش خود را با آزمون­ ها امتحان کنید و همچنین میزان پیشرفت یادگیری و اهداف روزانه خود را پیگیری کنید. اگر نمی­ دانید چرا باید زبان انگلیسی بیاموزید، ما این مزایا را به شش دلیل مهم تقسیم کرده­ ایم. بیایید نگاهی به آنها بیندازیم.

کلاس زبان خصوصی

1. از فواید یادگیری انگلیسی این است: انعطاف­ پذیری شناختی یا کشش مغز

یکی از بزرگترین فواید یادگیری انگلیسی یا به طور کلی هر زبان دومی، انعطاف­ پذیری شناختی یا به عبارت دیگر کشش مغز شماست.

افرادی که به دو زبان صحبت می­کنند باید یاد بگیرند که کجا به کدام زبان باید صحبت کرده و چه زمان باید به آن یکی زبان صحبت کنند. در واقع آنها باید بتوانند به راحتی بین دو زبان سوییچ کنند. MindShift سایتی که دنیای یادگیری را کاوش می ­کند، در مقاله ­ای تحت عنوان “در داخل مغز کودکی که به دو زبان صحبت می­کند، چه می­گذرد؟”، بیان می­کند کودکان دوزبانه مهارت­ های قابل­ توجه بهتری را نشان می ­دهند و توانایی بیشتری برای کنترل و سوییچ کردن بین کارهای مختلف را دارند.

 

در مقاله ­ای دیگر که توسط نشریه دانشگاه دولتی میشیگان تهیه شده است، نویسنده تریسی تراوتنر می­نویسد که «کودکان دو­زبانه، ممکن است توانایی برتری در تمرکز کردن روی یک چیز و تغییر پاسخ خود داشته باشند و این امر به روشنی انعطاف پذیری شناختی را نشان می­ دهد.»

 

در بزرگسالان، انعطاف­پذیری شناختی هنگامی که سعی در توصیف اشیا داریم، خود را نشان می­ دهد. وقتی یک زبان را یاد می­گیرید، کلمات بیشتری هم یاد می­گیرید و ارتباط بیشتری بین واژگان برقرار می­ کنید. این مورد در هنگام برقراری ارتباط به زبان انگلیسی مفید است، اما همچنین می­تواند برای برقراری ارتباط به زبان مادری شما هم مفید باشد.

 

نویسنده Gedeon O. Deák در مقاله خود درباره انعطاف­‌پذیری شناختی و زبان توضیح می­ دهد برای زبان­ آموزان بزرگسال، انعطاف ­پذیری خود را در ارتباطاتی که با کلمات برقرار می­کنیم، نشان می ­دهد. درک یک شوخی یا انتخاب یک کلمه توصیفی، هر دو می­توانند نشانه انعطاف ­پذیری شناختی باشد.

 

بنابراین، کتاب درسی خود را بردارید یا آن اپلیکیشن­ های یادگیری زبان انگلیسی را باز کنید و از هم اکنون مطالعه را آغاز کنید. به این ترتیب نه تنها انگلیسی یاد خواهید گرفت بلکه انعطاف­ پذیری مغز خود را در سایر زمینه­ ها، بهبود خواهید بخشید.

دوره های انلاین زبان

 

2. از فواید یادگیری انگلیسی برای شما: آگاهی فرهنگی و سفر کردن به تمام نقاط جهان

یادگیری زبان دوم همچنین می­تواند، فرهنگ دومی را به شما بیاموزد، زیرا زبان هر کشوری یکی از جنبه ­های اصلی فرهنگ آن کشور است. هنگامی که یادگیری انگلیسی را شروع می ­کنید، احتمالا حس کرده­ اید که خود را در فرهنگ کشورهای انگلیسی زبان غرق می­ کنید.

 

برای یادگیری زبان انگلیسی، ممکن است شروع به تماشای فیلم یا نمایش­ های ساخته شده در آمریکا، انگلیس و سایر کشورها کنید. همچنین ممکن است با صحبت کردن با یک فرد بومی زبان انگلیسی، انگلیسی را تمرین کنید. همه این موارد به شما کمک می­ کنند تا فرهنگ آنها را نیز درک کنید. رابرت سی گاردنر و والاس ای. لمبرت در کتاب خود با عنوان “نگرش و انگیزه در یادگیری زبان دوم” می­نویسند: «یک فراگیر موفق زبان دوم، باید آماده باشد تا جنبه­ های مختلف یک گروه زبانی و فرهنگی دیگر را به کار گیرد.»

 

همچنین ممکن است از طریق سفر کردن به کشورهای دیگر با فرهنگ­ های دیگر آشنا شوید. بدان معنا که یادگیری زبان انگلیسی به شما امکان می­ دهد به کشورهای سراسر جهان سفر کرده و با مردم و فرهنگ­ های آنجا، تعامل داشته باشید. همچنین در مورد آنچه فرهنگ شما را منحصر به فرد می­کند نیز بیشتر خواهید آموخت. به همین دلیل شاید بتوان این مورد را از جذاب­ ترین فواید یادگیری انگلیسی دانست.

 

هر چه بیشتر سفر کنید و هر چه بیشتر یاد بگیرید، دیدگاه شما بی­ نظیرتر خواهد بود. پس بیایید فرصت را برای تجربه فرهنگ­ های جدید در سراسر جهان، از دست ندهید.

ایلتس فشرده

3. از فواید یادگیری انگلیسی اعتماد به نفس، بهبود شرایط زندگی و یادگیری طولانی مدت است

یادگیری زبان انگلیسی، اعتماد به نفس شما را افزایش می ­دهد. گرچه مراحل ابتدایی یادگیری زبان انگلیسی ممکن است چالش برانگیز باشد، اما قطعا به شما در بهبود اعتماد به نفس­تان کمک می­ کند.

وقتی یک زبان جدید را یاد می­گیرید، باید بپذیرید که ممکن است در آن دچار اشتباهاتی شوید اما نکته مهم این است که به هر حال به تمرین کردن ادامه داده و ریسک کنید تا زمانی که پیشرفتی در خود مشاهده کنید. باید به خود افتخار کنید که حتی وقتی اشتباهی کردید، به تلاش کردن ادامه دادید. شما به توانایی­ های زبان انگلیسی خود اطمینان خواهید کرد و متعاقبا به شخص خود اعتماد می کنید­. یادگیری یک زبان همچنین می­تواند باعث بهبود یادگیری در زمینه­ های دیگر نیز شود.

 

شما الگوهای یادگیری مختلفی در اختیار دارید که می­توانند در بقیه زندگی­تان نیز مورد استفاده قرار گیرند. یک گزارش تحقیقاتی از دانشگاه لندن تحت عنوان “یادگیری، تداوم و تغییر در شیوه زندگی بزرگسالان” نشان داد که یادگیری مداوم مانند یادگیری زبان انگلیسی، برای زندگی بزرگسالان منجر به یک سبک زندگی شادتر می­شود.

فواید یادگیری انگلیسی

4. خلاقیت و سرگرمی در زبان انگلیسی

یادگیری زبان دوم می­تواند به شما کمک کند تا با خلاقیت بیشتری فکر کنید. همانطور که قبلا اشاره کردیم، یادگیری زبان انگلیسی می­تواند به انعطاف ­پذیری مغز شما کمک کند. این انعطاف­پذیری می­تواند منجر به افزایش خلاقیت در حل مسئله و نحوه تعامل شما با دنیای اطراف­تان شود. در نتیجه این موضوع باعث اهمیت آشنایی بیشتر ما با فواید یادگیری انگلیسی می­ شود.

 

به همین ترتیب می­توانید خلاقیت­ را از طریق درگیر شدن بیشتر در هنر، تمرین کنید. از آنجا که بسیاری از مردم در سراسر جهان انگلیسی صحبت می­ کنند، بنابراین یکی از زبان­های اصلی سرگرمی نیز، انگلیسی است. می­دانیم که بسیاری از فیلم­ ها، نمایش ­های تلویزیونی، آهنگ­ ها، برنامه ­های گفتگو و کتاب­ها، در اصل به زبان انگلیسی ساخته شده ­اند.

با یادگیری زبان می­توانید طیف گسترده­ ای از موارد هنر و سرگرمی را به زبان مادری آن تجربه کنید. طبیعتا این چنین تعاملی با رسانه­ های خلاق، به خلاقیت بیشتر شما کمک می­کند.

 

5. ایجاد روابطی مفید از طریق یادگیری زبان

یکی از نکات مهم در مورد یادگیری زبان انگلیسی این است که شما را به مردم سراسر دنیا متصل می­کند. انگلیسی یک زبان اجتماعی است و یادگیری هم یک مهارت اجتماعی است.

 

با شروع مطالعه زبان انگلیسی، ممکن است با مکالمه­ های افراد با انگلیسی زبانان دیگر یا دانشجویان دیگری که انگلیسی یاد می­گیرند، شما نیز ترغیب شوید. در این مسیر شما می­ توانید به گروه­ های مطالعه­ ای بپیوندید و همچنین در کلاس ­ها و سفرهای خود، انگلیسی زبانان بیشتری را ملاقات کنید.

 

Universiti Sains Malaysia با انجام مطالعه ­ای از دانشجویان سوال کرد که آیا احساس می­ کنند از طریق فیسبوک می­ توانند انگلیسی یاد بگیرند. نتایج نشان داد که دانش ­آموزان، فیسبوک را به عنوان یک ابزار ضروری برای یادگیری زبان در نظر گرفته­­اند.

سایر سایت­ ها و اپلیکیشن­ های رسانه­ های اجتماعی مانند توییتر، لینکدین و اینستاگرام نیز می­توانند مکانی عالی برای تمرین زبان انگلیسی و ایجاد ارتباط مفید با افراد در سراسر جهان باشند، که آنها نیز در حال یادگیری زبان هستند یا زبان مادریشان انگلیسی است.

 

6. از مزایای یادگیری انگلیسی: موفقیت در زمینه آموزش و کسب و کار

سرانجام به آخرین مورد از لیست فواید یادگیری انگلیسی رسیدیم که می­تواند به موفقیت بیشتر منجر شود. انگلیسی، اغلب زبان اصلی است که در دانشگاه ­ها استفاده می­شود. این بدان معنی است که تحصیل در زبان انگلیسی می­تواند دنیایی از امکانات را برای آینده شما ایجاد کند.

 

شما می­توانید در یک مدرسه معتبر و درخشان که به زبان انگلیسی تدریس می­شود شرکت کنید، می­توانید تقریبا در هر موضوعی که قابل تصور است کلاس ­هایی را بگذرانید و کارهای آکادمیک خود را نیز بدست آورید. صنعت تجارت نیز بسیار متکی به زبان انگلیسی است. بسیاری از مشاغل به تسلط بر زبان انگلیسی نیاز دارند. در واقع، طبق گزارش سازمان تحقیقاتی New Research Economy، تقاضا استخدام برای کارکنانی که می­توانند به بیش از یک زبان صحبت کنند در سال ­های اخیر دو برابر شده است.

 

حتی اگر در مورد کار در شرکتی درباره زبان انگلیسی صحبتی به میان نیاید، در هر حال این یک مهارت ارزشمند است که شما را در رقابت جلو می اندازد. دانستن زبان انگلیسی می­تواند منجر به ارتقا در محل کار و فرصت­ های بهتر برای پیشرفت شود. یعنی این مهارت از طریق کسب درآمد بیشتر و جایگاه شغلی بهتر، باعث ترقی فرد می­ شود.

 

حرف آخر

ما در این مقاله، تنها چند مورد از لیست بلندبالای فواید یادگیری انگلیسی را برشمردیم، که امیدواریم همین تعداد برای شما انگیزه و اشتیاق کافی را ایجاد نماید که به راه خود ادامه دهید.

اگر بخواهیم در یک جمله تمامی این مزایا را برایتان بازگو نماییم، نتیجه این می­ شود که با یادگیری زبان انگلیسی شما قادر خواهید بود دنیا و فرصت­ های خود را وسعت ببخشید. چه انگیزه­ ای بهتر از این؟ شما می­دانید که با این کار هدف خود را به انجام می­رسانید، زندگی خود را به سمت بهتری هدایت می­کنید و از موفقیت شخصی بهره­ مند خواهید شد.

 

اکنون که دلایل زیادی را برای یادگیری انگلیسی می­شناسید، انگیزه شما چیست؟ خوشحال می­ شویم برای ما با ارسال نظرات درباره کیفیت این مقاله، انگیزه ­تان از یادگیری انگلیسی را هم بیان کنید.

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://exiracademy.org/?p=29579
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد شگفت­ انگیزترین فواید یادگیری انگلیسی 😳😱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.