اصطلاحات انگلیسی شبکه های اجتماعی

 

شبکه های اجتماعی را می‌توان شبیه زمین مین دانست که باید آن را کند و کاو کرد، بخصوص زمانی که زبان آن، زبان دوم شما باشد. همیشه کلمات جدیدی وجود دارد که باید معنی آنها را بیاموزید. نکته دیگر این است که در این فضا، کاربران ممکن است به راحتی از عبارت‌هایی استفاده کنند که از لحاظ قواعد دستوری اشتباه باشند.

ممکن است این اصطلاحات در کلاس زبان و موسسات آموزشی به گوش‌تان نخورده باشد. البته جای نگرانی وجود ندارد. بهتر است در این مقاله این چند عبارت ساده را یاد بگیرید تا زمان استفاده از شبکه های اجتماعی، بیشتر از انگلیسی لذت ببرید.

 

اصطلاحات انگلیسی شبکه های اجتماعی

 

انواع اصطلاحات انگلیسی شبکه های اجتماعی کدامند؟

 

1-To go viral

وقتی موضوعی سریعا معروف شده و پخش می شود، می‌توانیم از این عبارت استفاده کنیم و بگوییم it has gone viral. زمانی که یک ویروس واقعی بین افراد یا در کامپیوتر پخش می‌شود معمولا موضوعی منفیست ولی زمانی که چیزی در شبکه های اجتماعی پخش می‌شود، اغلب مسئله ای مثبت است.

 

2- Troll

شاید نام ترول ها را از قصه های کودکان شنیده باشید که زیر پل ها زندگی میکردند. در شبکه های اجتماعی نیز ترول به کسی گفته می‌شود که عمدتا در قسمت پیشنهادات، جر و بحث می‌کند. حتی در بعضی مواقع آن ها به آنچه که می‌گویند اعتقادی ندارند ولی تنها به دلیل لذت بردن از آن، همچنان بحث را ادامه می‌دهند.

مشاوره ایلتس

3- Hater

شخصیت منفی دیگری که در شبکه های اجتماعی وجود دارد hater است و به کسی گفته می‌شود که نظرات منفی خود را درباره ی دیگر افراد، بیان می‌کند. دلیل کار او می‌تواند حسادت یا بی حوصلگی باشد. تنها راه مواجه با این گونه افراد این است که به آن ها توجه نشود.

 

4- vlogger

وبلاگ ها مدت زیادی است که وجود دارند. امروزه ساخت ویدیو نیز ابزار ارزان قیمت به شمار می آید که بیشتر افراد به جای متن از آن استفاده می‌کنند که به این افراد vlogger می‌گویند. vloggerهای برتر اغلب پرطرفدار هستند و تعداد تماشاگرانشان بیشتر از نمایش های تلویزیونی است.

 

5- Meme

عکس های خنده داری را که روی آن متن نوشته شده است را دیده اید؟ به این نوع تصاویر، meme گفته می شود. این تصاویر، روشی سرگرم کننده برای خنداندن افراد است که سریعا پخش می‌شود. شما نیز میتوانید این نوع تصاویر را درباره یادگیری زبان درست کنید.

منابع ایلتس

6- Mash-up

بهترین قسمت‌های یک چیز را انتخاب کنید، آن را در کنار محتواهای دیگر قرار دهید و یک mash up درست کنید. آن می‌تواند شخصیتی کمدی از یک مجموعه یا ترکیب دو موسیقی مختلف باشد. Mash upها روشی جالب در ایجاد محتوایی جدید از چیزی هستند که از قبل وجود داشته اند.

 

7- The blogosphere

زمانی که روزنامه‌ها و تلویزیون به موضوعی می‌پردازند، مردم اغلب از اصطلاح in the media (معروف شده در رسانه) استفاده می‌کنند. وقتی همین اتفاق درباره وبلاگ نویس ها اتفاق می افتد، یعنی موضوعی در اینترنت معروف می‌شود، برای آن از اصطلاح in the blogosphere استفاده می شود.

 

8- AMA

این کلمه، کوتاه شده ی عبارت ask me anything به معنی هر چه می‌خواهید ازمن بپرسید، است. این عبارت اولین بار توسط Reddit استفاده شد اما امروزه در قسمت‌های مختلف شبکه های اجتماعی دیده می‌شود. بخش ask me anything، زمانی قابل استفاده است که شخصی تصمیم میگیرد جواب پرسش همه را بدهد. با این روش، افراد می‌توانند دانش خود را در اختیار دیگران قرار داده و با طرفداران خود در ارتباط باشند.

کلاس خصوصی ایلتس

9- clickbait

آن دسته از مقالاتی که مردم گاها در فضای مجازی به اشتراک می‌گذارند و معمولا با عبارت I started writing an article about English, you won’t believe what happened next…(باورتان نخواهد شد اگر بدانید وقتی شروع به نوشتن یک مقاله در مورد انگلیسی کردم چه اتفاقی افتاد) اغاز می‌شوند، clickbait نام دارند. این نوشته ها، عنوان هایی دارند که شما را ترغیب به خواندن ادامه متن می‌کنند. اگرچه بیشتر این نوشته، چنان که انتظار می‌رود، به تنهایی ارزشی ندارد.