سبد خرید 0 021 26 70 99 17

پاسخگویی از 12:30 الی 19:00

 ورود / ثبت نام
0
0

7 نکته برگزیده برای داشتن بهترین تلفظ انگلیسی 👄😎

2387 بازدید

7 نکته برگزیده برای داشتن بهترین تلفظ انگلیسی

 

آیا می خواهید تلفظ انگلیسی خود را به طرز چشمگیری بهبود بخشید؟ هر روز این نکات ساده را به تمرین انگلیسی خود اضافه کنید و در کمترین زمان خواهید دید که چگونه کلمات را کامل و بدون نقص تلفظ می کنید.

 

بهترین تلفظ انگلیسی

 

7 نکته برای داشتن بهترین تلفظ انگلیسی

نترسید -صحبت کنید

تنها راه برای بهبود تلفظ شما، تلفظ کردن است. به این معنی که شما باید به بلند صحبت کردن عادت کنید. بنابراین وقت آن است که جلوی چیزهایی را که باعث مقاومت در شما می شوند بگیرید و دهان خود را باز کنید. از اشتباه کردن نترسید. همه در ابتدا کلمات را اشتباه تلفظ می کنند. فقط با تمرین کردن است که می توانید پیشرفت کنید.

مشاوره زبان

برای داشتن بهترین تلفظ انگلیسی گوش کنید

صحبت کردن تنها کلید تلفظ کامل نیست. شما باید قادر به گوش دادن باشید. گوش دادن به انگلیسی زبانان بومی، روشی عالی برای داشتن تلفظی کامل و دقیق است.

دوستی انگلیسی زبان ندارید که بتواند هر روز به شما کمک کند؟ نگران نباش راه های زیادی وجود دارد که می توانید به تنهایی تمرین کرده تا فوراً تلفظ خود را بهبود ببخشید.

 

  • به خودتان گوش دهید – سعی کنید صدای خود را ضبط کرده و سپس آن را با یک انگلیسی زبان بومی مقایسه کنید. شما قادر خواهید بود تفاوت ها را تشخیص داده و آنها را اصلاح کنید.
  • به پادکست ها و نمایش های رادیویی انگلیسی گوش دهید – خواه اخبار اب و هوا باشد و خواه پادکست‌های کمدی، هرچه بیشتر گوش دهید بیشتر یاد خواهید گرفت.
  • نمایش های تلویزیونی و فیلم های انگلیسی ببینید و آنها را با جزییات بررسی کنید.

 

به این ترتیب بسته به اینکه گوینده اهل کجاست با لهجه های گوناگون انگلیسی و تلفظ های مختلف کلمات آشنا خواهید شد. به عنوان مثال، نحوه‌ی تلفظ کلمه ای مانند “alright” بسته به این که او اهل لندن است یا اسکاتلند متفاوت خواهد بود.

 

از هر کجای دنیا که باشید، خواهید دید که گویش ها و لهجه ها بر نحوه‌ی تلفظ کلمات تأثیر می گذارند. با گوش دادن به طیف وسیعی از صداهای انگلیسی زبان، از طریق رادیو، تلویزیون، آنلاین، در سینما، از طریق موسیقی و موارد دیگر، درک عمیق تری از تلفظ لغات پیدا خواهید کرد.

کلاس زبان خصوصی

واج ها را بشناسید

در الفبای انگلیسی 26 حرف وجود دارد، اما 44 صوت در انگلیسی بریتانیایی وجود دارد.

این اصوات با نمادهایی به نام واج نشان داده می شوند. هر وقت که به کلمه ای انگلیسی بر میخورید، حتی کلمه ای که قبلا آن را هرگز نشنیده اید، در صورت شناخت واج ها به راحتی قادر خواهید بود که آن را تلفظ کنید.

 

از سرعت خود بکاهید!

در ابتدا سعی کنید سرعت گفتار خود را کم کنید. درست مثل یادگیری درست نواختن یک ساز است. تلفظ صحیح را با سرعت پایین شروع کرده و وقتی احساس اطمینان بیشتری کردید سرعت را افزایش دهید.

 

برای داشتن بهترین تلفظ انگلیسی خود را به چالش بکشید

صداهایی را که از نظر شخصی چالش برانگیز هستند، مانند صداهای “th” یا “ch” را تشخیص دهید و بر روی آنها تمرکز کنید. جلوی آینه تمرین کنید تا بتوانید شکل دهان و صورت، قرارگیری زبان و لب های خود را ببینید. آنچه را مشاهده می کنید با فیلم های تلفظ انگلیسی مقایسه کنید.

دوره های انلاین زبان

سه جنبه تلفظ را بیاموزید

تلفظ صحیح کلمات چیزی بیش از تلفظ صحیح اصوات نیست. شما باید روی سه چیز تمرکز کنید:

 

  • آوا – صدای فرد در یک زبان است.
  • استرس یا فشار درکلمه – هجایی که در کلمه فشار بیشتری نسبت به هجاهای دیگر دارد.
  • استرس یا فشار در جمله – کلمه ای که در جمله فشار بیشتری نسبت به کلمات دیگر دارد.

 

شعر بخوانید

شعر رسا ترین شکل زبان انگلیسی است. در شعر، صدا، ریتم و آهنگ (بالا و پایین آمدن صدا) کلمات به اندازه معنی آنها مهم است. علاوه بر بلند خواندن کتاب، روزنامه و مجله، عادت کنید که منظم شعر انگلیسی را با صدای بلند بخوانید. روی شناسایی استرس ها و لحن صدا تمرکز کنید.

 

ایا از این نکات لذت بردید؟ بعد از این سعی کنید هنگام یادگیری انگلیسی علاوه بر ساختار و گرامر جملات به تلفظ صحیح و دقیق آنها هم دقت کنید.

هدایای اکسیر

 

تعیین سطح زبان

 

کلاس زبان

 

کلاس آیلتس

 

4.8/5 - (5 امتیاز)
https://exiracademy.org/?p=29034
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد 7 نکته برگزیده برای داشتن بهترین تلفظ انگلیسی 👄😎

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.