سبد خرید 0 021 26 70 99 17

پاسخگویی از 12:30 الی 19:00

 ورود / ثبت نام
0
0

برای چگونگی دعوت مهمان انگلیسی این نکته ها را بدانید!🧐👨‍👩‍👦

1545 بازدید

چگونگی دعوت مهمان انگلیسی

 

وقتی می خواهید یک مراسم برگزار کنید و انگلیسی زبانان را دعوت کنید، چگونگی دعوت مهمان انگلیسی مهم است. اگر خیلی رسمی باشد، ممکن است احساس ناراحتی کنند و اگر خیلی خودمانی باشد، امکان دارد احترام شما را نسبت مهمانان به خوبی نشان ندهد. از این پنج سوال ساده استفاده کنید تا مطمئن شوید همیشه دعوت های خود را به انگلیسی درست انجام می ­دهید.

چگونگی دعوت مهمان انگلیسی

چه کسی را دعوت می کنید؟

به افرادی که در مراسم های شما شرکت می­کنند فکر کنید. آیا آنها همکار، مشتری یا دوستان نزدیک کاری شما هستند.؟ برای افرادی که کامل نمی­شناسید یا می خواهید تصویری حرفه ای از خود به آنها نشان دهید دعوت را به زبان رسمی انجام دهید. مقدمه متداول برای دعوت نامه های رسمی به این صورت می باشد: “You are warmly invited to… (event)” (شما به گرمی به مراسم … دعوت می شوید) و برای مراسم های خودمانی­ تر، می ­توانید بنویسید “Please join us for… (event)” (لطفا در مراسم … به ما بپیوندید).

کلاس خصوصی ایلتس

چه مراسمی است؟

برای مراسم ­های بزرگی مانند عروسی، افراد در دعوت نامه ها برای مهمانان آشنا نیز از زبان رسمی استفاده می ­کنند. برای مراسمات خودمانی ­تر و کوچک تر، افراد ترجیح می­دهند از زبان غیر رسمی بیشتر استفاده کنند، مگر در مواردی که افرادی را که دعوت می کنند نشناسند. هنگامی که تصمیم گرفتید از چه نوع گفتاری (رسمی یا خودمانی) استفاده نمایید، حتماً نوع مراسم را در دعوت نامه ذکر کنید تا افراد بدانند که چگونه برای آن آماده شوند.

 

آیا چیز خاصی در مراسم وجود دارد که میهمانان باید از آن مطلع شوند؟

عرف پوشش برای این مراسم چیست؟ اگر افراد نیاز به پوشیدن نوع خاصی از لباس دارند، حتماً در دعوت نامه ذکر کنید.  اگر افراد مجاز به آوردن همراه هستند، این را در دعوت نامه به صورت آشکار اعلام کنید. مردم دوست دارند بدانند که از یک مراسم چه انتظاری می توانند داشته باشند تا از نظر ذهنی آمادگی داشته باشند.

دوره های انلاین زبان

چگونه با افراد ارتباط خواهید برقرار خواهید کرد؟

نامه رسمی ترین شکل دعوت است. شاید ترجیح دهید برای رویدادهای خودمانی افراد را از طریق ایمیل دعوت کنید. اگر می­ خواهید افراد را از طریق تلفن دعوت کنید، از عبارت “I am calling to invite you to… (event)” (من شما را به مراسم … دعوت می­کنم) استفاده کنید تا توضیح دهید که چرا با افرادی که کاملا آنها را نمی­ شناسید تماس گرفته ­اید.

چگونگی دعوت مهمان انگلیسی ای که با آن ها صمیمی هستید به این صورت است که کافی است که نام مراسم را بگویید و از آنها بپرسید آیا آنها دوست دارند در مراسم شرکت کنند؟ “?I’m having a party on Wednesday at my house. Do you want to come” (من چهارشنبه در خانه­ ام مهمانی می گیرم. می­ خوای بیای؟

مشاوره ایلتس

آیا مردم باید به دعوت نامه شما پاسخ دهند؟

اگر می خواهید مردم به دعوت شما پاسخ دهند تا بدانید که آیا آنها خواهند آمد یا نه، از حروف RSVP (یا r.s.v.p) استفاده کنید و سپس اطلاعات تماس خود را در دعوت نامه بنویسید. در این حالت از فرد دعوت شده می­خواهیم که به ما اطلاع دهد آیا در مراسم حضور خواهند داشت یا نه.

 

دعوت نامه شما برای هر نوع مراسمی باشد، یک مرحله مهم قبل از دعوت افراد وجود دارد. دقت کنید که جزئیات دعوت نامه را دوباره بررسی کنید ارسال یک اصلاحیه برای دعوت نامه ارسال شده بسیار مشکل است و خیلی راحت تر است که دفعه اول درست انجام شود. پس از آنکه همه مهمانان در مورد مراسم مطلع شدند، تنها چیزی که باقی می‌ماند لذت بردن از آن است.

 

دفعه‌ی بعد قبل از دعوت مهمانان به مراسمتان با پرسیدن این سوالات، خودتان را به بهترین شکل برای این کار اماده کنید.

 

آموزش رایگان لغات انگلیسی

 

آموزش رایگان تلفظ انگلیسی

 

آموزش رایگان گرامر انگلیسی

 

آموزش رایگان انگلیسی

  

5/5 - (2 امتیاز)
https://exiracademy.org/?p=29876
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد برای چگونگی دعوت مهمان انگلیسی این نکته ها را بدانید!🧐👨‍👩‍👦

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.