ورود / ثبت نام
0
0

در فاصله یک ساله بین تحصیل و کار، انگلیسی درس دهید و سفر کنید!🧑🏻‍✈️

37 بازدید

تدریس زبان در فاصله تحصیل و کار

برنامه ریزی برای یک سال خالی یک کار جذاب است و کارهای مختلفی وجود دارد که می توانید انجام دهید. اگر از سطح بالایی از تسلط به زبان انگلیسی برخوردار هستید و مهارت های زبان خود را بهبود بخشیده اید، فرصت های خوبی پیش روی شما قرار دارد. مانند کار در اردوی تابستانی کودکان، ارائه درس های ورزشی و آموزش زبان انگلیسی در خارج از کشور.

سفر به دور دنیا با آموزش انگلیسی امکان پذیر است. می توانید به مکانهای محبوبی شامل کاستاریکا، تایلند، شیلی، لائوس، ژاپن و چین و همچنین بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین و کارائیب بروید. اگر میخواهید از مهارت های زبان انگلیسی خود برای کاوش در جهان استفاده کنید، پس برای شروع نگاهی به مقاله ما بیندازید.

تدریس زبان در فاصله تحصیل و کار

برای تدریس زبان در فاصله تحصیل و کار تسلط مهم است (Fluency matters)

اگر می خواهید آموزش انگلیسی را اساس سفر خود قرار دهید، باید به آن مسلط باشید. بیشتر فرصت های تدریس زبان انگلیسی به تسلط بالایی نیاز دارند و همچنین ممکن است مدارکی مانند TEFL ،TESOL ،CELTA را بخواهند. اگر در حال حاضر یکی از این مدارک را ندارید، ممکن است به عنوان یک غیر بومی بدست آوردن کار تدریس کمی دشوار باشد.

داشتن مدرک مناسب مانند ielts تدریس روشی عالی برای متقاعد کردن کارفرمایان احتمالی است و نشان دهنده این است که مهارت های زبانی لازم را دارید. حتی می توانید گرفتن مدرک تدریس خود را با برخی از سفرها ترکیب کنید. دوره های آموزش انگلیسی به طور گسترده ای در کشورهای سراسر جهان ارائه می شود، به همین دلیل کسب مدرک در خارج از کشور نیز آسان می شود.

کلاس زبان خصوصی

کار با درآمد در مقابل داوطلبانه (Paid work vs. Voluntary)

بسیاری از کارهای آموزش زبان انگلیسی – به ویژه در مدارس یا دانشگاه ها – به افراد بومی اختصاص داده می شود، اما بسته به کشور، فرصت های زیادی برای معلمانی وجود دارد که انگلیسی را به عنوان زبان دوم صحبت می کنند. حتی برخی از کارفرمایان آن ها را ترجیح می دهند. اگر به دنبال محیطی هستید که سرگرم کننده تر از کلاس باشد، اردوگاه های تعطیلات کودکان و نوجوانان و مدرسه های تابستانی و مراکز آموزشی اغلب به راهنماها و مجریانی با مهارت زبان انگلیسی نیاز دارند. بسیاری از این طرح ها از اواخر سال تحصیلی به دنبال کارمندان جدید می گردند، بنابراین فرصت را از دست ندهید.

اگر بیشتر از داشتن یک مزد منظم به یک تجربه عالی علاقه دارید، کارهای داوطلبانه آموزش زبان انگلیسی در کشورهای آفریقا، آسیا و آمریکای جنوبی وجود دارد که اغلب از طریق طرح هایی انجام می شود که توسط خیریه ها یا برنامه های داوطلبانه بین المللی انجام می گیرد.

این پروژه ها غالباً روی کودکان و جوانان در به دست آوردن مهارت های زبانی که در مدرسه نمی آموزند متمرکز می شود. برخی از آنها با مهارت ها و پروژه های دیگر مانند ساخت مدرسه، و آموزش مهارت های عملی نیز همراه است.

اموزش لغات انگلیسی

برای تدریس زبان در فاصله تحصیل و کار بازار کار خود را بشناسید (Know your market)

قبل از این که برای یک کشور یا منطقه خاص تصمیم بگیرید، مطمئن شوید که درباره شرایط کاری معلمان زبان انگلیسی در کشورهای مختلف تحقیق کرده اید. به عنوان مثال، دبی تقاضای زیادی برای معلمان دارد، اما همچنین نیاز به مدارک بالاتر از بسیاری از مکان ها دارد و بسیاری از کارفرمایان حداقل 1-2 سال تجربه می خواهند.

به عنوان مثال، در بعضی مناطق مانند اسکاندیناوی، بیشتر معلمان دوزبانه محلی استخدام می شوند. اگر به جای کار داوطلبانه به دنبال کار با حقوق هستید، لازم به ذکر است که در بسیاری از کشورهای آفریقایی، شغل تدریس با حقوق بیشتر توسط معلمان محلی دوزبانه گرفته می شود در حالی که معلمان خارج از کشور تمایل به انجام کارهای داوطلبانه دارند. در تایوان، مقرراتی در مورد اینکه افراد غیر بومی در کدام مکانها می توانند کار کنند وجود دارد.

بهترین منابع آیلتس

مراقب باشید (Be careful)

برخی از کشورها با تقاضای زیاد برای معلمان انگلیسی به عنوان مثال ژاپن و تایلند، تعدادی زیادی از آژانس های استخدام معلمان بی اعتبار را دارند. اگر قصد پیدا کردن شغل را دارید، در مورد آژانس مورد نظر خود و مدرسه محل کار خود تحقیق کنید تا ببینید آیا آنها از شهرت و سابقه خوبی برخوردار هستند.

سعی کنید بفهمید که هیچ مشکلی در مورد حقوق معلمان یا انجام توافقنامه های قراردادی آنها (مانند پرداخت هزینه پرواز به خانه) وجود ندارد و مطمئن شوید که هیچ محدودیتی در آموزش افراد غیر بومی به کودکان وجود ندارد. چون بعضی از فرصت های شغلی آموزش به کودکان به افراد بومی تعلق می گیرد. بنابراین مراقب باشید و اطلاعات کافی را کسب کنید.

ایلتس فشرده

فرصت های محلی را در نظر بگیرید (Consider local opportunities)

اگر قصد تدریس زبان در فاصله تحصیل و کار را دارید، همیشه می توانید در کشور خود به کودکان آموزش دهید، اما نیازی به ماندن در خانه نیست! می توانید در منطقه ای دیگر یا جایی که قبلاً از دیدن آن لذت برده اید، تدریس کنید. مزیت تدریس در جایی نسبتاً محلی این است که شما مجبور نیستید خود را محدود به آموزش زبان کنید، شما می توانید انتخاب کنید تا موضوع مورد تخصص خود را آموزش دهید.

ارائه شهریه توسط کودکانی که نیاز به پیشرفت در زمینه های خاص دارند گزینه مثبت دیگری است. و همچنین می تواند یک تجربه بسیار ارزشمند باشد زیرا می بینید دانش آموزان شما به مرور پیشرفت می کنند. در ابتدا مراجع آموزش محلی خود را بررسی کنید تا بفهمید که به دنبال چه مدارکی هستند.

https://exiracademy.org/?p=32449
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد در فاصله یک ساله بین تحصیل و کار، انگلیسی درس دهید و سفر کنید!🧑🏻‍✈️

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.