سبد خرید 0 021 26 70 99 17

پاسخگویی از 12:30 الی 19:00

 ورود / ثبت نام
0
0

چگونه می توان به انگلیسی “نه” گفت!؟✋🏼

1929 بازدید

نه گفتن به انگلیسی

 

به هر زبانی که صحبت کنیم، گاهی اوقات لازم است که نه بگوییم. اما به انگلیسی چگونه بدون بی ادبی یا توهین این کار را انجام دهیم؟ این سه مرحله ساده را دنبال کنید تا به شما در نه گفتن بدون آسیب رساندن به احساسات شخصی که از شما می‌خواهد کاری را انجام دهید، کمک کند.

نه گفتن به انگلیسی

هنگام نه گفتن به انگلیسی صادق اما مودب باشید

امتناع خود را در هنگام صحبت کردن با “…I’m sorry but” (متاسفم اما …) ، “…I’m unable to (من قادر به …نیستم) یا “…I’m afraid that” (متاسفم که …) و در صورتی که می نویسید با “…I regret that” (متاسفم که…) شروع کنید. این باعث می شود شخصی که با او در حال صحبت هستید بداند که پاسخ شما احتمالاً منفی خواهد بود و خود را برای این پاسخ آماده کند.

 

همچنین می توانید جمله خود را با  “…I can’t”  (من نمی توانم …) یا “…I’m not able to”(من قادر به … نیستم)  در مکالمه یا “…I’m unable to” (من قادر به … نیستم) به صورت نوشتاری شروع کرده و با اضافه کردن درخواست آنها به پایان برسانید. به عنوان مثال “.I’m sorry, but I can’t come to your party”(متاسفم، اما من نمی توانم به مهمانی شما بیایم.) حالا شخصی که با او صحبت می کنید می داند که درخواست او را رد کرده‌اید، پس می توانید به مرحله بعدی بروید.

ایلتس فشرده

چرایی پاسخ منفی تان را توضیح دهد

اگر قرار دیگری دارید، می توانید بگویید: “I’ve got another commitment at that time” (من در آن زمان کار دیگری دارم) یا “.I’m not available at that time” (من در آن زمان در دسترس نیستم). اگر اتفاقی غیرمنتظره رخ داد که بدان معنی است که باید نه بگویید، می توانید بگویید: “.Something has come up” (مساله‌ای پیش آمده است). اگر فقط سرتان شلوغ است می توانید بگویید: “I’ve got too much on at the moment” (در حال حاضر خیلی مشغول هستم.) یا “I’ve got a lot on my plate at the moment (در حال حاضر کارهای زیادی برای انجام دادن دارم.)

 

گاهی اوقات، ممکن است مجبور شوید نه بگویید، زیرا در یک کار خاص خیلی مهارت ندارید. اگر موضوع این است، بگویید: “That’s not my strong suit”  مناسب من نیست” یا “.I’m not very strong in that area” (من در آن زمینه خیلی قوی نیستم). سپس می توانید ادامه داده و شخص دیگری که ممکن است در موقعیت بهتری برای کمک کردن باشد را معرفی کنید.

 

اگر نمی خواهید دلیل خاصی بیاورید، مسئله‌ای نیست. اگر به سادگی آنچه از شما خواسته شده را دوست ندارید، می‌توانید بگویید “That’s not really my cup of tea” (این واقعاً مناسب من نیست) یا “.I don’t really enjoy that kind of thing” (من واقعاً از این نوع کارها لذت نمی برم). بعد از آن، وقت آن است که به مرحله بعدی بروید.

دوره های انلاین زبان

هنگام نه گفتن به انگلیسی با یک گزینه جایگزین ادامه دهید

اگر به دلیل تعهدات دیگر مجبور به رد شده اید یا صرفاً به دلیل کمبود وقت کافی می توانید زمانی را پیشنهاد دهید که بتوانید پیشنهاد شخص مقابل را بپذیرید. اگر فکر می کنید فرد مناسبی برای کمک نیستید، شخصی را پیشنهاد کنید که در موقعیت بهتری برای کمک کردن باشد. وقتی “نه” می گویید چون نمی‌خواهید کاری را انجام دهید می توانید کار دیگری را پیشنهاد دهید که قادر به انجام دادنش هستید. ارائه گزینه یا راه حل، وضعیت منفی را به چیزی مثبت تبدیل می کند.

ازمون ماک ایلتس

بنابراین، دفعه بعدی که باید نه گفتن به انگلیسی را انجام بدهید، این مراحل ساده را دنبال کرده و همه چیز را به آرامی پیش ببرید.

 

دوره رایگان جعبه ابزار زبان آموز

 

یادگیری زبان را از کجا شروع کنم؟

 

کلاس زبان خصوصی

 

کلاس خصوصی آیلتس

 

5/5 - (2 امتیاز)
https://exiracademy.org/?p=29779
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد چگونه می توان به انگلیسی “نه” گفت!؟✋🏼

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.