سبد خرید 0 021 26 70 99 17

پاسخگویی از 12:00 الی 20:00

 ورود / ثبت نام
0

تماس تلفنی از ۱۲:۰۰ الی ۲0:۰۰

0

تماس تلفنی از ۱۲:۰۰ الی ۲0:۰۰

چند نکته مهم برای مودبانه رفتار کردن سر میز غذا به انگلیسی👨‍🍳😌

1869 بازدید

مودبانه رفتار کردن سر میز غذا

 

غذا خوردن در یک کشور خارجی فقط فهمیدن منو نیست! آداب و رسوم سر میز به این معناست که بدانید چه باید بگویید و چگونه باید رفتار کنید. برای اطمینان از داشتن رفتار مناسب سر میز غذای انگلیسی زبانان، ادامه مطلب را بخوانید! این نکات انگلیسی را طبعا تا به حال در کلاس زبان نیاموخته اید.

مودبانه رفتار کردن سر میز غذا

 

مودبانه رفتار کردن سر میز غذا در انگلیسی چطور ممکن است؟

 

1. در یک کشور انگلیسی زبان، “cutlery” به چاقو (knives)، چنگال (forks) و قاشق (spoons) اطلاق می‌شود. هر کس هر از گاهی در مورد اینکه کدام یک را برای خوردن استفاده کند گیج می شود. قانون اساسی این است که از دورترین قاشق و چنگال نسبت به بشقاب تان شروع کرده تا به نزدیک ترین‌‌ شان برسید.

 

2. در طول غذا، اگر برای رفتن به دستشویی نیاز به ترک میز دارید، به سادگی بگویید: “.Please excuse me for a moment” (لطفاً لحظه ای مرا ببخشید.) در صورت نیاز به پاسخگویی به تماس تلفنی نیز باید این کار را انجام دهید. اما بهتر است تلفن همراه خود را در حالت خاموش بگذارید، خاموش بودن آن مودبانه تر است.

 

3. ایجاد صدای ‘slurp’ با دهان (هورت کشیدن) چیزی است که باید به هر قیمتی از آن اجتناب کنید! به خصوص مراقب باشید که هنگام خوردن سوپ یا رشته فرنگی این کار را نکنید!

 

4. حتی اگر زیاد غذا خورده باشید، میزبان شما اغلب سعی می کند شما را به خوردن بیشتر تشویق کند. اگر واقعاً به اندازه کافی خورده اید و سیر شده‌اید، میتوانید بگویید “Thank you, but I really couldn’t eat another bite” (متشکرم، اما من واقعاً نمی‌توانم یک لقمه دیگر بخورم) یا “!I’m stuffed” (من سیر شده ام!)، که یک روش غیر رسمی برای گفتن “very full” است.

 

5. با قرار دادن چاقو و چنگال در کنار هم در بشقاب خود، نشان دهید که غذا خوردن را تمام کرده اید. می توانید بگویید: “.What a delicious meal! Thank you so much” (چه غذای خوشمزه ای بود! خیلی ممنونم.) تا قدردانی خود را نشان دهید. قبل از ترک میز منتظر بمانید تا همه غذایشان را تمام کنند.

 

6. رساندن خود به آن طرف میز برای دستیابی به وسیله‌ای یا غذایی بی ادبانه تلقی می شود. اگر به نمک نیاز دارید یا ظرفی را می خواهید که در نزدیکی شما نیست، می توانید بگویید “…Please pass the” (لطفاً … را به من بدهید.)

 

7. سرانجام اینکه نگران هر جزئیات کوچکی نباشید. امروزه آداب و معاشرت بیشتر برای نشان دادن لطف و مهمان نوازی است. در صورت تردید، فقط برای یافتن سرنخ به بغل دستی خود نگاه کنید!

هدایای اکسیر

 

تعیین سطح زبان

 

کلاس زبان

 

کلاس آیلتس

 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای
5/5 - (2 امتیاز)
https://exiracademy.org/?p=29984
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد چند نکته مهم برای مودبانه رفتار کردن سر میز غذا به انگلیسی👨‍🍳😌

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.