برنامه ریزی به انگلیسی با دوستانمان

برای هر کاری مثل تجارت، خوشگذرانی و یا حتی به امید شروع یک رابطه عاشقانه جدید، برنامه ریزی بخش مهم از زندگی روزمره است. برای نوشتن دعوت نامه هایی که دوستانتان نتوانند ردشان کنند، از توصیه های زیر استفاده کنید!

برنامه ریزی به انگلیسی

برای برنامه ریزی به انگلیسی اشتیاق خود را نشان دهید

برای برنامه ریزی به انگلیسی قبل از دعوت رسمی، بسیاری از افراد ابتدا اشتیاق خود را نسبت به یک قرار ملاقات نشان می دهند. برای مثال، اگر با یک دوست صمیمی قرار می گذارید، می توانید بگویید: “.We should really get together for coffee sometime” ما حتما باید همدیگر را (به بهانه ی نوشیدن یک قهوه) ببینیم. از طرفی دیگر، اگر می خواهید درباره‌ی کاری با کسی صحبت کنید، می توانید بگویید: “.Let’s do lunch sometime soon to discuss the contract”

بیایید در یک قرار ناهار راجع به قرارداد صحبت کنیم. به یاد داشته باشید که چنین پیشنهاداتی در برخی مواقع از روی ادب و تعارف گفته می شود و لازم نیست که حتما برنامه ی قطعی‌ای برایش داشته باشید.

دوره های انلاین زبان

دعوت خود را ارائه دهید

وقتی که تصمیم گرفتید و برنامه ریزی قطعی خود را انجام دادید، زمان آن رسیده است تا دعوت خود را تنظیم کنید. در این مرحله اگر نقشه ی خاصی در ذهنتان نداشتید، دعوت اصلی را انجام دهید و برای جزئیات آن، با دوستتان (شخص مدعو) تصمیم بگیرید:

“?What are you doing tonight? Do you want to have dinner together” برای امشب برنامه ی خاصی داری؟ آیا مایل هستی که شام را باهم باشیم؟ یا می توانید دعوت خود را خاص تر و روراست تر بگویید:

“?Would you be interested in coming over to my house for dinner tonight” آیا دوست داری امشب برای صرف شام به خانه ی من بیایی؟

 

با خوشحالی دعوت را بپذیرید

اگر می خواهید دعوتی را که دریافت کرده اید بپذیرید، برای پاسخگویی، یکی از این عبارات کوتاه استفاده کنید: “.Sure. I’d love to” حتما! خوشحال می شوم. یا “!That sounds great” عالی به نظر می رسد. اگر به مهمانی بزرگی دعوت شدید، این پاسخ ها می توانند مناسب باشند: “!Great! I’ll be there” عالی است! آن جا خواهم بود. یا “!You can count me in” می توانید روی من حساب کنید.

 

رد کردن دعوت همراه با عذرخواهی

رد کردن یک دعوت، گستاخی نیست، اما بهتر است همراه با عذرخواهی باشد. از عباراتی مانند …I’d love to, but I’ve got to خیلی دوست داشتم که بیاییم اما باید …. یا …I wish you had asked earlier, but I already have plans to اگر زودتر می گفتید می توانستم بیایم اما در حال حاضر برای … برنامه ریزی کرده ام. و سپس با توصیف کاری که بریتان پیش آمده، ادامه دهید. اگر نمی خواهید علت رد دعوت را توضیح دهید، فقط کافی است بگویید: .Sorry. I’m afraid I have other plans متاسفم برنامه ی دیگری دارم.

ایلتس فشرده

تنظیم ساعت و محل قرار در برنامه ریزی به انگلیسی

زمانی که با کسی برنامه ی ملاقات گذاشتید تنها چیزی که به آن نیاز دارید مشخص کردن زمان و مکان این ملاقات است. برای انجام این کار، خودتان پیشنهادی بدهید:

“?How about 4:30 at your place?” or “Will 5 p.m. work for you” حدود ساعت 4:30 در خانه ی شما چطور است؟ یا ساعت 5 برایتان مناسب است؟ اگر به عنوان مثال، دوست شما پیشنهاد می کند ساعت 5 عصر ملاقات کنید، اما شما تا ساعت 5:30 سر کار هستید، می توانید با گفتن این عبارت پاسخ دهید: “?Can we make that 6” ممکن است ساعت 6 همدیگر را ببینیم؟