سبد خرید 0 021 26 70 99 17

پاسخگویی از 12:30 الی 19:00

 ورود / ثبت نام
0
0

چطور با ملایمت به انگلیسی می توان انتقاد کرد؟!👩‍⚖️

1956 بازدید

انتقاد کردن به انگلیسی

 

وقتی انتقاد به شکل درستی انجام نشود می تواند صدمه بزند. با این حال، اگر به روش صحیح استفاده شود، می تواند یک ابزار مفید برای یادگیری باشد. با استفاده از نکات این مطلب انتقاد کردن به انگلیسی را یاد گرفته انتقادات خود را سازنده کنید و موارد منفی را به تجربه مثبتی برای خود و همکارانتان مبدل کنید.

انتقاد کردن به انگلیسی

از اتهامات مستقیم اجتناب کنید

عباراتی مانند “!You’re wrong” (شما اشتباه می کنید!) و “!Your presentation was terrible” (ارائه شما وحشتناک بود!) حملات شخصی هستند و باعث می شوند افراد احساس دفاعی کنند. وقتی افراد احساس دفاعی می‌كنند بعید است انتقاد را بپذیرند و از بازخورد شما استفاده ای نخواهند کرد. از اتهامات مستقیم خودداری کنید تا باعث شوید دیگران پذیرای انتقاد شما شوند.

کلاس خصوصی ایلتس

 

انتقاد کردن به انگلیسی را با تعارف ملایم تر کنید

قبل از شروع انتقاد، شخص را با تعاریفی اماده کنید. اگر در مورد کار آنها بحث می کنید، چندین مورد را که واقعاً در مورد آنچه آنها انجام داده اند دوست دارید را بیابید. به عنوان مثال، “I enjoyed your presentation today. You presented a lot of good and helpful information in it, and I can tell you put a lot of effort into it. I appreciate your hard work.” (من امروز از ارائه شما لذت بردم. شما اطلاعات خوب و مفیدی در این زمینه ارائه دادید و می توانم به شما بگویم که تلاش زیادی در این زمینه انجام داده اید. من از زحمات شما قدردانی می کنم.) این امر باعث پایین آمدن دفاع آنها و احساس قدردانی می شود.

مشاوره زبان

انتقاد کردن به انگلیسی را با “اما” ادامه ندهید

استفاده از کلمه “اما” به دیگران این امکان را می دهد که ایده‌ی متضادی به ذهنشان خطور کند و بلافاصله شنونده را در حالت تدافعی قرار می دهد، مگر اینکه ابتدا تعارف صمیمانه و مفصلی انجام دهید. بعد از اینکه تعارف خود را به اشتراک گذاشتید، به آنها فرصت دهید تا جذب گفتارهایتان شوند. هنگامی که شنونده تعارف را فهمید، برای توضیح انتقاد سازنده خود جمله ای تازه را شروع کنید.

نمره ایلتس

برای سازنده تر بودن بیشتر توصیه کنید تا انتقاد

به یاد داشته باشید که هدف از انتقاد سازنده کمک به پیشرفت فردی است. از توصیه ها استفاده کنید تا پشتیبانی کنید و مخرب به نظر نیایید.  عباراتی مانند ، “…Next time you might want to” (دفعه دیگر ممکن است بخواهید …) یا “…I find it helpful to” (به نظر من مفید است …) سرزنش را برطرف می کند در حالی که هنوز تاثیر می گذارد.

اموزش لغات انگلیسی

طی انتقاد کردن به انگلیسی خاص بمانید

وقتی انتقاد خیلی کلی باشد، مردم از آن چیزی نمی آموزند. تمام نکته انتقاد این است که شما دانش اضافی در مورد این موضوع دارید و می خواهید به فرد دیگری کمک کنید که از آن بهره مند شود. از دانش تخصصی خود برای شناسایی نکات مناسب برای بهبود استفاده کنید، سپس توضیح کامل و واضحی در مورد اینکه چگونه شخص می‌تواند آن نقاط را بهبود ببخشد یا از چه منابعی می تواند برای بهبودشان استفاده کند بدهید.

 

به یاد داشته باشید، هدف شما از انتقاد کردن دیگران انگیزه دادن به طرف مقابل و بهبود مهارت ها و توانایی های اوست. نکات بالا را دنبال کنید تا آنها احساس شکست نکنند! 

هدایای اکسیر

 

تعیین سطح زبان

 

کلاس زبان

 

کلاس آیلتس

 

5/5 - (2 امتیاز)
https://exiracademy.org/?p=29927
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد چطور با ملایمت به انگلیسی می توان انتقاد کرد؟!👩‍⚖️

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.