ورود / ثبت نام
0
0

سوالتان را واضح تر بپرسید!😉😀

57 بازدید

سوال پرسیدن به انگلیسی

ما قبلاً دیده ایم که امکان پرسیدن سوال به زبان انگلیسی چقدر مهم است، اما مواردی وجود دارد که یک سوال ساده کافی نیست تا واقعاً به چه چیزی که می خواهید بدانید برسید.

یک مثال خوب در این مورد ممکن است در مصاحبه شغلی باشد. مردم نمی خواهند در مصاحبه های شغلی پاسخ های منفی بدهند، بنابراین اگر از کسی سوالی مانند ‘Do you work well in a team?’ (آیا در تیم خوب کار می کنید؟) را بپرسید، معمولاً شخصی که از او سوال می شود به سادگی جواب “بله” را می دهد. ولی این جواب برای شما کافی نیست. پس چکار می شود کرد؟

سوال پرسیدن به انگلیسی

بیایید به چند روش برای مفیدتر کردن سوال پرسیدن به انگلیسی نگاهی بیندازیم:

1. سوالات باز بپرسید

از ‘what’ (چه چیزی)، ‘when’ (چه زمانی)، ‘where’ (کجا)، ‘why’ (چرا) و ‘how’ (چگونه) برای سوال پرسیدن استفاده کنید که به پاسخ ساده “بله” یا “نه” ختم نشود. هنگامی که یک شخص جواب طولانی تری به شما بدهد، درک عمیق تری از جواب او پیدا خواهید کرد. می توانید سوال فوق را به ‘Why is teamwork important in your job?’ (چرا کار گروهی در شغل شما مهم است؟) تغییر دهید تا در مورد اینکه آیا شخص واقعاً به کار گروهی اهمیت می دهد یا نه بیشتر بدانید.

مشاوره زبان

2. بخواهید مثال بزنند

از فرد بخواهید برای اثبات چگونگی رفتارش در گذشته و برای حمایت از پاسخ خود مثالی بزند. با استفاده از این تکنیک در مورد سوال بالا، می توانیم بگوییم: ‘Tell me about a time when you worked well in a team,’ (در مورد زمانی که در یک تیم خوب کار می کردید به من بگویید) یا ‘Please give me an example of a time when you have worked well as part of a team’ (لطفاً برایم مثالی از زمانی که در یک تیم خوب کار کرده اید بزنید). اجازه دادن به فرد برای بیان مثال جزئیات بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد تا به شما کمک کند نظر خود را شکل دهید.

کلاس زبان خصوصی

3. از یک موقعیت فرضی استفاده کنید

این کمی پیچیده تر است، اما می تواند یک روش بسیار موثر برای شناختن یک شخص باشد. در این مواقع ما معمولاً از شرطی نوع دوم استفاده می کنیم تا درباره وقایع فرضی (خیالی) در حال یا آینده صحبت کنیم. در اینجا نحوه تشکیل یک سوال با شرطی نوع دوم آورده شده است:

‘What would you do if…’ + past tense

کلاس زبان خصوصی

  • چه کار می کنید اگر ……

به عنوان مثال: What would you do if you felt one of your team members wasn’t working as hard as the others?” (اگر احساس کنید که یکی از اعضای تیم شما مانند دیگران سخت کار نمی کند چه کاری انجام می دهید؟”

ما می توانیم از هر ساختار زمان گذشته بعد از “if” استفاده کنیم به همان روشی که در شرایط واقعی در حال حاضر از آن استفاده می کنیم:

وضعیت واقعی در حال حاضر:

“You have left your car running and you can see someone trying to steal it.”

“شما اتومبیل خود را روشن رها کرده اید و کسی را می بینید که قصد سرقت آن را دارد.”

سوال فرضی:

“What would you do if you had left your car running and saw someone trying to steal it.”

“اگر اتومبیل خود را روشن رها کنید و شخصی را ببینید که قصد سرقت آن را دارد، چه می کنید؟.”

آموزش لغات انگلیسی

با تمرین، همه این روش ها می توانند به شما کمک کنند از سوالات خود اطلاعات بیشتری کسب کنید. از آنجا که این سوالات می تواند به شخصی که با او گفتگو می کنید اجازه دهد پاسخ ها و نظرات دقیق تری را ارائه دهد، مکالمات جالب تری خواهید داشت.

https://exiracademy.org/?p=32600
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد سوالتان را واضح تر بپرسید!😉😀

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.