سبد خرید 0 021 26 70 99 17

پاسخگویی از 12:30 الی 19:00

 ورود / ثبت نام
0

تماس تلفنی از ۱۲:۰۰ الی ۲0:۰۰

0

تماس تلفنی از ۱۲:۰۰ الی ۲0:۰۰

عباراتی برای دوست پیدا کردن در انگلیسی 👭

4642 بازدید

دوست پیدا کردن در انگلیسی

بخش عمده ای از یادگیری یک زبان جدید در مکالمه با افراد بومی اتفاق می‌افتد. شما نیز برای بهبود انگلیسی خود می توانید این کار را با پیدا کردن چند دوست انجام دهید! در واقع در ابتدا بسیاری از زبان آموزان با عبارات غیررسمی و اصطلاحات عامیانه و درک انگلیسی محاوره دست و پنجه نرم می کنند. اما مطمعن باشید با کمی تمرین، به زودی قادر به برقراری ارتباط و گفتگو با دوستان انگلیسی زبانتان خواهید بود و می توانید به درستی آنچه که می خواهید را بیان کنید.

در اینجا چند نکته، واژگان انگلیسی و عبارت برای کمک به شما در سفرهای انگلیسی آورده شده است، بنابراین می توانید با افراد در هر شرایطی، خواه سرکار، در دانشگاه ، در آپارتمان جدید خود یا در کنسرت ملاقات کرده و دوست شوید.

دوست پیدا کردن به انگلیسی

مقدمه چینی برای دوست پیدا کردن در انگلیسی

اول از همه، شما باید خودتان ر ا معرفی کنید. شما می توانید این کار را به روشهای بسیار زیادی انجام دهید، بنابراین درست است که مقدمه ای پیدا کنید که مناسب شما، شخصیت و شرایطتان باشد. می توانید با معرفی خود به شکل رسمی با جملات زیر شروع کنید، به عنوان مثال:

Good evening/afternoon, my name is …

 • عصر بخیر / ظهر بخیر ، نام من …است.

It’s a pleasure to meet you, my name is …

 • از ملاقات شما خوش وقتم، نام من …است.

که البته همان طور که گفته شد برای ملاقات با افراد در محل کار یا در محیط های رسمی بهتر هستند. می توانید در یک شرایط غیررسمی به شکل زیر مقدمه چینی کنید، به عنوان مثال:

Hey! I’m …

 • سلام من … هستم.

Hi, how’s it going? My name’s …

 • سلام، چطوری؟ اسم من … هست.

مشاوره زبان

شروع مکالمه

یک راه خوب برای شروع صحبت این است که به آنها بگویید که چه کاری انجام می دهید، زیرا به مردم اجازه می‌دهد کمی درباره شما بدانند و اینکه ممکن است خود آنها نیز در موقعیت مشابهی باشند، بنابراین شما از قبل اشتراکاتی خواهید داشت که در مورد آن صحبت کنید. به عنوان مثال می توانید بگویید:

I’m here to study.

 • من برای درس خواندن اینجا هستم.

I’m studying politics at … University.

من در حال تحصیل در رشته‌ی سیاست در دانشگاه …. هستم. ( وقتی به مردم اجازه می دهید بدانند که در کجا تحصیل می کنید و چه می خوانید به آنها امکان می دهد تا شما را بهتر بشناسند.)

I’m here on holiday.

 • من برای تعطیلات اینجا هستم

I’m visiting friends/family.

 • برای دیدار دوستان / خانواده‌ام به اینجا آمده‌ام.

I just got a job at…

 • من به تازگی در …. کار پیدا کرده‌ام (وقتی به مردم در مورد محل کار خود یا مکان یا نام شرکتی که در آن کار می‌کنید اطلاعات می‌دهید، به آنها کمک می کند تا شما را بهتر بشناسند.)

I work as a…

 • من یک ….. (عنوان شغل) هستم. (همچنین اجازه دهید دیگران در مورد کار شما بدانند. ممکن است آن ها کار مشابه داشته باشند یا به کارتان علاقه‌مند باشند.)

 بهترین منابع ایلتس

تعارفات

تعارفات نیز یک روش آسان برای شروع مکالمه، و در عین حال مودب و صمیمی بودن است چرا که باعث ایجاد احساس راحتی در طرف مقابل می‌شود. حتی این تعریف و تمجید میتواند در مورد یک لباسی باشد که شخص به تن دارد، به عنوان مثال:

Wow. I really like your t-shirt.

 • وای. من تی شرت شما را خیلی دوست دارم.

That’s a really cool bag!

 • کیفتان واقعا عالی است!

Hey, nice trainers, where did you get them?

هی، کفش ورزشی‌های خوبی دارید، آنها را از کجا خریده‌اید؟

کلاس خصوصی ایلتس

سوال پرسیدن برای دوست پیدا کردن در انگلیسی

بهترین راه برای برقراری ارتباط با مردم این است که به دیگران بفهمانید که به آنها و اینکه چه کاری انجام می دهند علاقه‌مند هستید. به آنها نشان دهید که می خواهید در مورد آنها بیشتر بدانید، این کار آنها را ترغیب می کند که راحت‌تر با شما صحبت کنند و با شما گپ بزنند. بنابراین درمورد کارهایی که از انجامشان لذت می‌برند سوالات زیادی بپرسید. برای مثال:

What kind of music/films/books/art are you into?

 • به چه نوع موسیقی / فیلم / کتاب / هنری علاقه مند هستید؟

بخش عمده ای از شناخت یک شخص و اینکه آیا شما به عنوان یک دوست به او علاقه خواهید داشت، این است که بدانید علایق او چیست. این عبارت به شما کمک می کند تا بفهمید که آنها چه چیزی را دوست دارند و آیا آنها عاشق فیلم، موسیقی یا کتابی مشابه آنچه شما به آن علاقه دارید، هستند!  همچنین می توانید مواردی را که خودتان دوست دارید را به آنها بگویید. برای مثال:

I love…

 • من عاشق…

I really like…

 • من واقعا … دوست دارم.

I’m a big fan of…

 • من یکی از طرفداران بزرگ … هستم.

I think… is really cool

 • من فکر می کنم که … خیلی عالیه.

 

یا اگر می خواهید منفی رفتار کنید و درمورد چیزهایی که واقعاً دوست ندارید با آنها صحبت کنید (این کار اغلب می تواند آسان تر از آن باشد که بخواهید دیگران را از همه کارهایی که دوست دارید آگاه سازید) می توانید بگویید:

I hate…

 • من از … متنفرم.

I despise…

 • من از … متنفرم.

I think… are awful.

 • من فکر می کنم … افتضاح هستند.

گسترش رابطه دوستی

وقتی با کسی یا گروهی روبرو می شوید که با آنها رابطه خوبی برقرار می کنید و دوست دارید آنها را دوباره ببینید، روشهای زیادی وجود دارد که می توانید از آنها سوال کنید که آیا آنها نیز دوست دارند شما را دوباره ببینند. مثلا:

Want to go for a beer? /Let’s go for a drink!

 • می خواهید برویم یک آبجو بخوریم؟ / بیایید برویم یک نوشیدنی بخوریم!

دعوت از کسی برای یک نوشیدنی همیشه باعث پایداری دوستی می‌شود! خواه بخواهید برای نوشیدنی یک آبجو بروید یا کوکتل، کافه یا بار مکانی عالی برای ملاقات بعد از کار یا بعد از کلاس ها و شناختن افراد دیگر در یک فضای آرام است. هر دوی این عبارات به همان اندازه مودبانه و غیررسمی هستند که می توانند افرادی را که دوست دارید برای یک نوشیدنی به کافه بکشانند.

Would you like to come over for dinner/supper?

 • آیا دوست دارید برای شام به خانه من بیایید؟

گفته شده است که راه رسیدن به قلب یک مرد (یا یک زن!) از طریق شکم آنها است! غذا و دوستی دست به دست هم می دهند. دعوت از افراد برای صرف یک وعده غذایی به خانه‌تان راهی عالی برای شناخت بیشتر آنهاست. آشپزی برای مردم اهمیت شما را نسبت به آنها نشان می دهد و آنها واقعاً از آن استقبال خواهند کرد.

غذا همچنین یک وسیله واقعاً عالی برای مبادله و شناختن فرهنگ یکدیگر است. شما می توانید یک وعده غذایی محلی از کشور خود بپزید و دوستان انگلیسی زبان شما نیز یک نوع غذای محلی مخصوص خود را طبخ کنند.

We should hang out more.

 • ما باید بیشتر با هم وقت بگذرانیم.

اگر فکر می‌کنید دوست دارید شخصی را بیشتر ببینید تا با او  بیشتر آشنا شوید، به او اطلاع دهید. این عبارت اساساً روشی عادی و مختصر برای گفتن این جمله است: ‘I think we get on really well and it would be good fun hanging out with you again in future.’ (من فکر می کنم دوستان خوبی شویم و مایلم در اینده دوباره با شما معاشرت کنم.) امیدوارم که آنها نیز چنین احساسی داشته باشند و پاسخ دهند ! “Sure, that would be cool!”  (مطمئناً عالی خواهد بود!)

Stay in touch.

 • در تماس باش.

اگر می خواهید با کسی در ارتباط باشید و در آینده با او تماس بگیرید روش های زیادی برای این کار وجود دارد اکنون تلفن های همراه و اینترنت داریم. به هر روشی که دوست دارید با آنها تماس بگیرید، فقط نیاز است که جزئیات تماس آنها را بخواهید:

 

Are you on Facebook?

 • آیا در فیس بوک هستید؟

What’s your email address?

 • آدرس ایمیل تان چیست؟

Would you mind giving me your email address?

 • آیا مایلید آدرس ایمیل خود را به من بدهید؟

Do you have a Twitter account?

 • آیا حساب توییتر دارید؟

Are you on LinkedIn?

 • آیا در لینکدین هستید؟

Could I take your mobile number?

 • آیا می توانم شماره موبایل شما را داشته باشم؟

 

درخواست شماره تلفن از یک دختر یا پسر می تواند بیانگر این باشد که شما یک رابطه عاشقانه می خواهید نه فقط یک رابطه دوستانه، خصوصاً اگر در اولین ملاقات با آنها شماره تلفن آنها را می خواهید. اگر قصد دارید رابطه غیررسمی تر از آن باشد، در این صورت راه های غیررسمی تر این است که در عوض شماره خود را به آنها ارائه دهید.

 

دفعه‌ی بعد که به هر منظوری مثل کار، دانشگاه و یا گشت و گذار در یک کشور انگلیسی زبان هستید، سعی کنید با استفاده از عبارات بالا دوستان جدیدی پیدا کرده و انگلیسی خود را تقویت کنید.

هدایای اکسیر

 

تعیین سطح زبان

 

کلاس زبان

 

کلاس آیلتس

 

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای
3.7/5 - (3 امتیاز)
https://exiracademy.org/?p=29934
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

2 نظر در مورد عباراتی برای دوست پیدا کردن در انگلیسی 👭

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *