سبد خرید 0 021 26 70 99 17

پاسخگویی از 12:30 الی 19:00

 ورود / ثبت نام
0
0

مطابقت فعل و فاعل در انگلیسی

2393 بازدید

مطابقت فعل و فاعل در انگلیسی

هیچ کس نمی خواهد مشکلی در گرامر داشته باشد، اما اگر فاعل ها و افعال شما با هم تطابق نداشته باشند، مشکل محسوب می شود. البته بعد از خواندن این مقاله خواهید دید داشتن مطابقت بین فعل و فاعل چقدر ساده است. پس در این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با شکل های مختلف آن ها اشنا کنیم.

 

مطابقت فعل و فاعل چیست؟

مطابقت فعل و فاعل به داشتن فاعل و فعل در یک جمله گفته می شود که با هم همخوانی داشته باشند، یعنی هر دو مفرد یا جمع باشند.

اول اینکه فاعل جمله به جمله ای گفته می شود که عملی را انجام می دهد یا در حالتی است که با فعل بیان شده است. فاعل می تواند یک اسم ساده (سگ – The dog) ، عبارت اسمی (همه افراد – All the people) یا اسم جانشین باشد (مانند ضمیر ، او – He). فعل کلمه یا عبارتی است که عملی را بیان می کند (یا نوعی رابطه بین دو چیز را بیان می کند) مانند run ( دویدن)

اگر فاعل جمله مفرد باشد، فعل نیز باید مفرد باشد. اگر فاعل جمع باشد، فعل نیز باید جمع باشد. از تغییر فعل برای انعکاس فاعل می توان به عنوان صرف (conjugation) نام برد. به طور کلی ، تغییراتی در شکل یک کلمه است که معنای آن را تغییر می دهد ، همانطور که -ed صحبت از گذشته را نشان می دهد.

به عنوان مثال، در جمله The dog runs fast (سگ سریع می دود)، سگ به عنوان فاعل مفرد نیاز به داشتن فعل مفرد دارد. اگر درباره بسیاری از سگ ها صحبت می کردید، این جمله به این صورت می بود: The dogs run fast (سگها سریع می دوند)، که با فعل جمع می آمد.

 

چند فاعل متصل شده توسط and

وقتی دو یا چند فاعل توسط حرف ربط “و” به هم متصل می شوند از فعل جمع استفاده کنید. حالت های زیر درست می باشند.

دو فاعل فرد: Jim and Pam went to the park (جیم و پم به پارک رفتند)

دو فاعل جمع: the girls and boys went to the park (دختران و پسران به پارک رفتند)

یک فاعل فرد و یک فاعل جمع: Jim and the girls went to the park (جیم و دختران به پارک رفتند)

چندین فاعل: Jim, Pam, and Sue went to the park (جیم ، پم و سو به پارک رفتند)

 

چند فاعل متصل شده توسط or یا nor

وقتی دو فاعل مفرد با حروف ربط or  یا nor به هم متصل می شوند ، باید از فعل مفرد استفاده کنید، مانند این جمله: Neither my mother nor father is here. (نه مادر من و نه پدرم اینجا نیستند.)

هنگامی که یک جمله شامل یک فاعل مفرد و یک جمع است که توسط or یا nor به هم متصل شده اند، شما باید فعل را با فاعل نزدیک به آن مطابقت دهید. به عنوان مثال: Either Sheila or her daughters are going to the game (نه شیلا و یا دخترانش به بازی نمی روند). در اینجا فعل جمع را به این دلیل استفاده می کنیم که دختران یعنی فاعل جمع نزدیک ترین فاعل به فعل هستند.

در این مثال بعدی، برادر فاعل مفرد به فعل نزدیکتر است، بنابراین فعل مفرد به کار برده می شود: Neither the girls nor their brother plays baseball.  (نه دختران و نه برادرشان بیس بال بازی نمی کنند).

 

اسم های جمع

هنگامی که از یک اسم جمعی (مانند staff -کارمندان ، family – خانواده یا group -گروه) استفاده می کنید که به عنوان یک واحد عمل می کند، معمولاً (در انگلیسی آمریکایی) از فعل مفرد استفاده می کنید. برای مثال: The family is having dinner (خانواده در حال شام خوردن هستند). خانواده به عنوان یک واحد عمل می کند، بنابراین فعل منفرد مربوطه را می گیرد.

 

از طرف دیگر، وقتی از یک اسم جمعی برای اشاره به چندین فرد در یک گروه استفاده می کنید، عموماً از فعل جمع استفاده می کنید. نمونه ای از این را می توان در کتاب The Great Gatsby از F. Scott Fitzgerald مشاهده کرد: My family have been prominent, well-to-do people in this western city for three generations.”  (خانواده من از سه نسل پیش در این شهر غربی از افراد برجسته و مرفه بوده اند.) این جمله از خانواده برای اشاره به تک تک اعضای خانواده استفاده می کند، بنابراین فعل جمع آورده شده است.

هنگامی که می خواهید فعل صحیحی را برای استفاده تعیین کنید، مهم است که فاعل را در جمله خود مشخص کنید (تمام اسامی دیگر را نادیده بگیرید). اگر هنوز مشکل دارید، سعی کنید فاعل را با یک ضمیر جایگزین کنید، مثلاً he به جای boy ، they به جای girls ، یا it را به جای book قرار دهید.

اکنون شما با نحوه تطابق فعل و فاعل اشنا شده ایید. دفعه بعد که صحبت می کنید یا متنی را می نویسید مراقب باشید تا آن را رعایت کنید.

 

پکیج زبان

 

پکیج آیلتس آکادمیک

 

پکیج گرامر انگلیسی

با رویکرد مفهومی

 

آموزش رایگان لغات انگلیسی

 

آموزش رایگان تلفظ انگلیسی

 

آموزش رایگان گرامر انگلیسی

 

4.5/5 - (2 امتیاز)
https://exiracademy.org/?p=32772
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد مطابقت فعل و فاعل در انگلیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.