انگلیسی بهتر کودکان

 

فرض کنید فرزند شما زبان انگلیسی را در مدرسه یاد می‌گیرد. هر روزی که به خانه برمی گردد لغات انگلیسی زیادی آموخته و به راحتی شروع به حرف زدن می‌کند. حتی نحوه ی تلفظ خوبی هم دارد. از طرفی شما به سختی تلاش می‌کنید تا مهارت هایتان را تقویت کنید ولی با وجود همه تلاشهایتان، فرزند شما بهتر از شما صحبت می‌کند. پس باید چه کار کنید؟

انگلیسی بهتر کودکان

به متخصصین توجه نکنید!

بیشتر متخصصین زبان می گویند یادگیری زبان زمانی که جوان تر هستید، آسان تر است. در اصل مسئله این است که وقتی بچه هستید، همه چیز آسان تر به نظر می‌رسد. در حقیقت مهم نیست چند ساله باشید، یادگیری زبان در هر سنی ممکن است. و مهمتر از آن، قابل دستیابی نیز است. پس اجازه ندهید این متخصصین، شما را ناامید کنند.

آموزشگاه تخصصی آیلتس

لهجه خود را دوست بدارید

هر چقدر که سن شما بالا می‌رود، شانس اینکه لهجه شما بیشتر شبیه به افراد انگلیسی زبان شود، کاهش می یابد.  وجود انگلیسی بهتر کودکان به همین علت است. شاید دلتان بخواهد لهجه شما طوری باشد که دیگران نتوانند تشخص دهند که تفاوت زیادی با لهجه ی یک آمریکایی‌ دارد، اما باید به یاد داشته باشید که اگر یادگیری شما پیش از ده سالگی آغاز نشود، همواره لهجه ی جزئی خواهید داشت.

 

نگران این موضوع نباشید. تا زمانی که قواعد و تلفظی که به کار می‌برید درست باشد، لهجه حتی باعث می شود جالب تر به نظر بیایید. علاوه بر این، همین موضوع می تواند بهانه ی خوبی برای شروع یک مکالمه نیز باشد. “So where are you from” خب، اهل کجا هستید؟

 

مثل یک کودک فکر کنید

این مورد کمی سخت است. از آنجایی که کودکان کمتر از بزرگسالان نسبت به خود آگاهی دارند، وقتی زبان جدیدی نیز می خواهند یاد بگیرند بهتر عمل می ‌کنند. آن‌ها نگران این نیستند که اشتباه کنند و همین نکته، کلید یادگیری است. هیچ کس قرار نیست فکر کند شما چیزی بلد نیستید، بلکه تحت تاثیر تلاش شما نیز قرار خواهند گرفت.

 

تمرین، تمرین، تمرین!

تنها یک راه برای تقویت مهارت حرف زدن وجود دارد و آن حرف زدن است. حرف زدن زیاد. اگر می بینید که فرزندتان به خوبی حرف می‌زند، به این خاطر است که بسیار تمرین می‌کند. آیا به این علت است که زمان زیادی را در کلاس می‌گذراند؟ خیر! کودکان نگران این نیستند که احمق به نظر بیایند، بنابراین چون خودشان هستند به راحتی تمرین می‌کنند.

کلاس زبان خصوصی

کارهایی را بکنید که کودکان انجام می‌ دهند

از اینترنت استفاده کنید. اینترنت منابع بسیاری برای یادگیری زبان انگلیسی دارد. برای مثال، کلاس های آنلاین انگلیسی بهترین جای تمرین زبان برای بزرگسالانی است که مشغله‌ی زیادی دارند.