ورود / ثبت نام
0
0

تفاوت to و too در انگلیسی: یک راهنمای بسیار ساده برای تسلط بر این کلمات!

75 بازدید

تفاوت to و too در انگلیسی

مثل زمانی که یک نقطه کوچک غیر قابل دسترس از بدن شما می‌خارد، گاهی اوقات یک مسئله بسیار کوچک در یادگیری زبان انگلیسی هم می‌تواند واقعا به یک مشکل کاملا آزاردهنده تبدیل شود. آیا تا به حال، در تشخیص تفاوت to و too مشکل داشته‌اید و این دو کلمه را به جای هم به کار برده‌اید؟ در چنین موقعیتی، کسی که در حال بحث و تایپ کردن برای او هستید احتمالا می‌گوید: «وای! تو حتی املای ساده‌ترین کلمه‌ها رو بلد نیستی!!» و در این اظهار، نکته جالبی پنهان است: اشتباه کردن دو کلمه to و too، واقعا یک اشتباه املایی محسوب می‌شود.

حتی اگر مردم به هر حال متوجه منظور شما شوند، درک تفاوت to و too شما را از اشتباهات بعدی مصون نگه می‌دارد. با ما همراه باشید تا کاربردهای مختلف این دو کلمه شبیه به هم و تفاوت‌های آنها با یکدیگر را برای شما بازگو کنیم.

تفاوت to و too

 

منابعی برای تسلط بر تفاوت to و too

اجازه دهید ابتدا منابعی را معرفی کنیم که به شما کمک می‌کنند تا کاربردهای این دو واژه مهم را درک و تمرین کنید:

تمرینات موجود در englisch-hilfen.de: گفتن تفاوت to و too می‌تواند دشوار باشد اما خوشبختانه، فهم فرق‌های میان این دو کلمه و کلمه “two” بسیار بسیار ساده‌تر است. “Two” فقط نحوه نوشتن عدد 2 است و لاغیر. با این حال، انجام تمرینات مختلف به شما کمک می‌کند که این سه کلمه را در جای درست خودشان به کار ببرید.

FluentU. از ویدیوهای موجود در دنیای واقعی، مانند تریلرهای فیلم، موزیک ویدیوها، اخبار و سخنرانی‌های الهام بخش، استفاده کرده آنها را به درس‌های یادگیری زبان شخصی تبدیل می‌کند. در این وب‌سایت، شما به انواع گوناگونی از محتوای جالب دسترسی دارید و می‌توانید برای یادگیری هرچه بیشتر بر روی کپشن‌های تعاملی طراحی شده، کلیک کنید.

متن ترانه‌ها. یک امیدواری بزرگ در فهمیدن تفاوت to و too این است که هر دو از کلمات پرکاربرد انگلیسی، به شمار می‌آیند. منظور ما این است که شما همیشه این دو کلمه را در ترانه‌های بسیار زیادی می‌شنوید. به همین دلیل، یکی از راه‌های بسیار عالی برای درک کاربردهای مختلف to و too استفاده از متن ترانه‌های مورد علاقه است.

مشاوره زبان

کاربردهای مختلف “To”

“To” به عنوان حرف اضافه

“To” در مقام حرف اضافه، ارتباط میان کلمات دیگر را نشان می‌دهد. اجازه بدهید نگاهی داشته باشیم که در رابطه با این مورد، کلمه To چطور استفاده می‌شود:

برای نشان دادن حرکت به سمت چیزی:

I’m going to the restaurant right now.

She’s driving to the park this afternoon.

Go to the FluentU website.

برای نشان دادن بازه یا میزان زمان:

The ride will be open from 10 a.m. to 2 p.m.

The judges found 40 to 50 percent of the cakes delicious.

در کاربردهای مختلف کلمه “To” تفاوت‌های ظریف زیادی وجود دارد، اما به طور کلی این کلمه با حرکت یا فضای میان دو چیز سروکار دارد.

به عنوان بخشی از یک فعل مرکب

گاهی اوقات “to” به شکلی همراه با یک فعل به کار می‌رود که به بخشی از خود فعل تبدیل می‌شود:

I’m sorry that I forgot about our plans. I’ll make it up to you.

“To make it up to someone” یعنی انجام یک کار خوب برای کسی، به عنوان جبران کار بدی که قبلا مرتکب شده‌ایم.

توجه داشته باشید که حتی با این که خود این جمله یک عبارت مصطلح است، اما کلمه “to” همچنان معنایی مانند آنچه که در مثال‌های پیش گفتیم را دارد. در “I’ll make it up to you” کلمه “to” نوعی حرکت یا رفتار میان I و you را نشان می‌دهد.

Sorry, this is a bad time! Can I get back to you?

ممکن است این جمله را به کسی بگویید که در حال مکالمه تلفنی با او هستید. در اینجا نیز، همان‌طور که مشاهده می‌کنید، نوعی حرکت یا حرکت عمدی در این جمله وجود دارد. در واقع، “Getting back” کاری است که من به سمت تو انجام می‌دهم.

آموزش گرامر انگلیسی

“To” به عنوان بخشی از یک مصدر

در همین جملاتی که آنها را مثال زدیم، زمانی که عبارت “to show” را در “To show movement towards something” و “To show ranges of time or amounts” به کار می‌بریم، در واقع یک مصدر را استفاده کرده‌ایم. مصدر یک شکل پایه‌ای از فعل است که صرف نشده است. در زبان انگلیسی، افعال مصدر با حرف اضافه “to” شروع می‌شوند. اما افعال مصدر چه کاربردهایی دارند؟ به غیر از شکل مصدری فعل‌ها پیش از صرف کردن آنها، افعال مصدر را می‌توان در جملات نیز به کار برد. مثال:

 I want to show you something.

در اینجا، فعل “want” برای اول شخص مفرد یا I صرف شده است. اما گوینده جمله میل نداشته که از دو فعل صرف شده در یک خط استفاده کند. به جای این کار، او به دنبال “want” از مصدر “to show” برای بیان این موضوع استفاده کرده است که نشان دادن چیزی به شخص، خواسته اوست.

مثال‌های دیگری از کاربرد “to” را در ادامه خواهید دید:

I want a ticket to anywhere. (حرکت به سمت یک مکان)

Managed to save just a little bit of money. (مصدری که به دنبال یک فعل صرف شده آمده است.)

We won’t have to drive too far. 

در نمونه آخر از عبارت  “to have to [do something]” استفاده شده که در آن با فعلی ارتباط برقرار شده که می‌بایست انجام شود. در ادامه این مطلب خواهید دید که این مورد در کاربردهای “Too” نیز وجود دارد.

ایلتس فشرده

کاربردهای “Too”

خوشبختانه و از آنجا که “Too” دارای معانی چندان زیادی نیست، شناسایی این کلمه نسبت به “to” بسیار ساده‌تر خواهد بود.

“Too” به معنای “also” یا همچنین

یکی از رایج‌ترین معانی “too”، “Also” یا “additionally” است.

I want to show you my new tattoo too.

Are they coming too?

She’s wearing her red T-shirt too.

در تشخیص تفاوت to و too، شناسایی این کاربرد از “too” بسیار ساده است چرا که در هر کدام از این جملات، می‌توان “also” را جایگزین کلمه “too” کرد. برای مثال می‌توان گفت “Are they also coming?” اما نکته این است که کلمه “too” معمولا در انتهای جمله می‌آید و این موضوع، شناسایی و استفاده از آن را ساده می‌سازد.

کاربرد “Too” در عبارت “Too much”

آیا خانواده و دوستان شما فکر می‌کنند که you’re too loud?  یا وقتی که در مهمانی حضور دارید، do you talk too much?

آیا تا به حال کسی به شما گفته است که you, yourself, are just too much?

یک راه ساده برای به خاطر سپردن این کاربرد از “too” آن است که این مورد، همیشه به آن معناست که چیزی خیلی زیاد است یا  something is “too much.”. اگر ماشین شما “too fast” باشد، یعنی سرعت خیلی زیادی دارد و اگر درون ماشین “too hot” باشد، به این معناست که گرمای خیلی زیادی درون آن وجود دارد. به این مثال دقت کنید:

Venus, planet of love
Was destroyed by global warming
Did its people want too much too?
Did its people want too much?

دومین “too” در خط سوم این جملات، معنای “also” دارد.

تفاوت to و too در مکالمه‌های غیر جدی

تا اینجا، تفاوت‌های اساسی میان دو کلمه to و too را یاد گرفتید. تلفظ کلمه to، بخصوص اگر با صدای بلند گفته شود، همیشه یکسان نبوده و شناسایی آن دشوار است. از سوی دیگر زمانی که تلفظ کلمه to مانند کلمه too به نظر می‌رسد، مشکلات جدیدی ایجاد می‌شود.

چه زمانی تلفظ کلمه to در یک عبارت ناپدید می‌شود: Gonna (going to)، wanna (want to) و oughta (ought to)

در ترکیب با افعال، تلفظ کلمه “to” گاهی اوقات ناپدید می‌شود. بسیاری از انگلیسی زبانان عبارت “going to,” را به صورت “gonna,” و عبارت “want to,” را به صورت “wanna.” تلفظ می‌کنند.

آموزش لغات انگلیسی

شنیدن صدای “uh” به جای “ooh”: چه زمان‌هایی “to” به صورت “tuh” به گوش می‌رسد؟

گاهی اوقات افراد “to” را با صدایی شبیه به “ooh” تلفظ نمی‌کنند. به بیان دیگر، گاهی اوقات “want to” کمتر شبیه به “wanna” و بیشتر شبیه به “wan-tuh” تلفظ می‌شود. در برخی از مواقع دیگر، “to” با تنبلی بیشتری گفته شده و تلفظ آن جایی میان گفتن “to” و “tuh” قرار می‌گیرد و حرف صدادار آن چندان آشکار نیست. در درک تفاوت to و too بسیار مهم است که بدانید “to” به شکل‌های بسیار مختلفی تلفظ شده و حتی برخی از افراد آن را دقیقا مانند کلمه “too” بیان می‌کنند. با این حال، انگلیسی زبانان، کلمه “too” را چندان متنوع تلفظ نکرده و این کلمه همیشه با صدایی شبیه به “ooh” بیان می‌شود.

زمانی که “to”، “too” و “two” مانند هم تلفظ می‌شوند، برای تشخیص آنها از نشانه‌هایی که در متن وجود دارد، استفاده کنید

سه کلمه “to”، “Too” و “two” زمانی که به شکل صحیح بیان شوند، صدایی دقیقا یکسان دارند. در این نقطه است که شما برای فهم تفاوت to و too و two می‌بایست به زمینه متنی که در حال شنیدن آن هستید، توجه کنید:

  • Two یک معنا دارد و آن هم عدد 2 است.
  • اگر Too در انتهای جمله بیاید، به احتمال زیاد معنی “also” می‌دهد. اگر پیش از یک کلمه دیگر در جمله به کار رود، به احتمال زیاد، قرار است مفهوم “too much” را برساند.
  • اگر متنی که در حال شنیدن آن هستید، شامل هیچ کدام از کاربردهای بالا نبود، به احتمال زیاد کلمه مورد نظر to است که می‌تواند در مقام یک حرف اضافه یا به عنوان بخشی از یک مصدر، به کار رود.

 

https://exiracademy.org/?p=32636
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد تفاوت to و too در انگلیسی: یک راهنمای بسیار ساده برای تسلط بر این کلمات!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.