سبد خرید 0 021 26 70 99 17

پاسخگویی از 12:30 الی 19:00

 ورود / ثبت نام
0
0

اشتباهات متداول لیسنینگ

2761 بازدید

 

اشتباهات متداول لیسنینگ

Common Listening mistakes and problems

 

 

در اکسیر های قبل توضیح دادیم اغلب افراد بعد از اینکه سوالات لیسنینگ را پاسخ داده و جواب هایشان را با Answer key چک می کنند، کتاب را کنار می گذارند. اما این کار اشتباه است! چرا که باعث می شود شما متوجه نشوید چرا اشتباه کرده اید. در این اکسیر به شرح اشتباهات متداول لیسنینگ و توضیح دلایلی می پردازیم که باعث می شوند شما به سوالات لیسنینگ تان  اشتباه پاسخ بدهید.

 

چرا دچار اشتباهات متداول لیسنینگ می شویم؟

 

اولین دلیل

اولین دلیل اشتباه پاسخ دادن به لیسنینگ این است که شما تلفظ کلمه ای را متوجه نمی شوید، به این خاطر که فقط فکر می کردید تلفظش متفاوت است. برای مثال قبلا یک واژه را یاد گرفتید اما شیوه ای که خودتان تلفظش کردید اما تلفظ درست آن را از استادتان نشنیده اید و حتی در دیکشنری هم چک نکردید. در نتیجه تلفظ این واژه اشتباه به حافظه تان سپرده شده است. شما وقتی جواب را چک می کنید می گویید اوه! این که همان کلمه ای بود که می دانستمش! در حالی که شما با یک تلفظ اشتباه این واژه را یاد گرفتید. متاسفانه وقتی پاسخ را چک می کنید تلفظ کلمه را دوباره چک نمی کنید و در نتیجه یاد نمی گیرید! اینجا باید این کار را انجام بدهید تا لیسنینگ شما رشد کند.

 

بنابراین هر وقت دیدید به خاطر ندانستن تلفظ، یک سوال را اشتباه پاسخ دادید حواستان باشد. کلمه را پیدا کرده، آن‌ را در جایی یادداشت کرده و مرور کنید تا تلفظش در ذهنتان درست شود.

 

گرامر انگلیسی       لغات انگلیسی  

دلیل دوم

دلیل دوم که باز هم مرتبط به تلفظ است این است که تلفظ برخی کلمات در لهجه های مختلف متفاوت است. مثل کلمه schedule که تلفظ آن در لهجه ی آمریکایی و بریتانیایی متفاوت است. شما می توانید در وب سایت https://tophonetics.com/ تلفظ کلمات و عبارات انگلیسی را مشاهده کنید.

 

بنابراین متوجه می شوید که بسیاری از کلمات تلفظ متفاوتی در لهجه های آمریکایی و بریتانیایی دارند. این یک دلیل دیگر برای این مسئله است که برخی افراد در لیسنینگ شان نمی توانند پاسخ بعضی از سوالات را بدهند.

 

دلیل بعدی که داوطلبان معمولا نمی توانند برخی از سوالات را پاسخ بدهند Vocabulary است. یعنی با لغتی جدید مواجه می شوند که معنی آن را نمی دانند. خب این اتفاق از جهتی عالیست! چرا که شما می توانید از لیسنینگ لغت جدید یاد بگیرید.

 

آخرین دلیل اشتباهات متداول لیسنینگ

آخرین دلیل بسیار متداول بحث Connected speech است. همانطور که قبلا در معرفی Extensive Listening توضیح دادیم، وقتی دو واژه با یک Vowel و Consonant تمام یا شروع می شوند، داخل همدیگر لینک می شوند که به آن Connected speech یا Linking words گفته می شود. برای مثال تلفظ عبارت “call it a plan” ظاهرا بسیار ساده است اما وقتی سریعا تلفظ شود ممکن است شما آن را تشخیص ندهید: /kɔːl ɪt ə plæn/

 

کلاس زبان     آزمون ماک آیلتس      دوره آیلتس 

 

بسیار خب! در این اکسیر به توضیح دلایلی پرداختیم که باعث می شود نتوانیم به درستی به سوالات لیسنینگ مان پاسخ بدهیم. همان طور که توضیح دادیم، چهار دلیل متداول وجود دارد. دلیل اول این است که تلفظ کلمه را اشتباه آموخته اید. دلیل دوم این است که تلفظ یک کلمه‌ی خاص را در یک لهجه ی متفاوت نمی دانید. دلیل سوم وجود لغت جدید است که شما آن را در دایره لغاتتان نداشتید. نهایتا دلیل چهارم این است که کلمات در هم Connect شده اند و به همین دلیل عبارت را متوجه نشده اید. به مرور زمان با توجه به این نکات، لیسنینگ شما بهبود پیدا می کند و بهتر و بهتر می شود.

 

 

کلاس زبان

 

کلاس آیلتس

 

پکیج زبان

 

پکیج آیلتس آکادمیک

 

4.4/5 - (5 امتیاز)
https://exiracademy.org/?p=24852
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد اشتباهات متداول لیسنینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.