سبد خرید 0 021 26 70 99 17

پاسخگویی از 12:30 الی 19:00

 ورود / ثبت نام
0
0

سرعت صحبت در اسپیکینگ آیلتس

2806 بازدید

سرعت صحبت در اسپیکینگ آیلتس

Speaking speed on IELTS Speaking

 

در این اکسیر می خواهیم درباره ی یکی از مهم ترین بخش های اسپیکینگ یعنی فلوئنسی با شما صحبت کنیم. اگر می خواهید اسپیکینگ خوبی داشته باشید و سرعت صحبت در اسپیکینگ آیلتس را بهتر کنید، باید بتوانید فلوئنسی تان را بالا ببرید.

 

چطور می توانیم به بهترین شکل فلوئنسی مان را بالا ببریم؟

تمرین های بسیار زیادی برای این کار وجود دارند اما مهم ترین تمرین، تکرار کردن است. یعنی اگر شما مطلبی را بیان می کنید دوباره برگردید و از اول آن را بیان کنید. برای مثال 5 دقیقه اول یک فیلم را نگاه کنید، وقتی کاملا در موردش صحبت کردید بلافاصله برگردید و دوباره از اول درباره‌ی آن فیلم صحبت کنید.

سرعت صحبت در اسپیکینگ آیلتس

 

اگر بیان شما در دفعه دوم نسبت به بار اول مقداری متفاوت بود، هیچ اشکالی ندارد. مهم این است که هر بار که ما بر می گردیم و صحبت هایمان را تکرار می کنیم حواسمان به این موضوع باشد که سرعتمان از سری قبل بیشتر شود. اگر چیزهایی مثل ام، اوم، اهم و تپق ها را زیاد استفاده می کنیم و در واقع صحبت هایمان زیاد قطع می شود، باید در دفعات بعد سعی کنیم که این مشکلات به حداقل خودش برسد. شما باید توجه داشته باشید که هر بار که این پاز ها زیاد بود به اول برگردید. یعنی تمرین را قطع کرده و از اول شروع کنید. البته حواستان باشد که در اسپیکینگ تان کلمات این چنینی را چندان استفاده نکنید.

 

چه تمرین دیگری برای سرعت صحبت در اسپیکینگ آیلتس و فلوئنسی مناسب است؟

تمرینی که بالاتر توضیحی دادیم، یکی از بهترین تمرین ها برای افزایش فلوئنسی در اسپیکینگ یعنی روان صحبت کردن است. تمرین بعدی این است که همین کار را با خواندن مقاله انجام بدهید. یک مقاله انتخاب کرده، آن را بخوانید و وقتی که تمام شد خلاصه اش را با صدای بلند بیان کنید. نکته ی خیلی مهم این است که این کار را حتما با صدای بلند انجام بدهید. حالا چه مقاله  میخوانید و چه فیلم تماشا می کنید، زمانی که می خواهید جملات و ساختارهای انگلیسی را تکرار کنید، حتما این کار را با صدای بلند این کار انجام بدهید نه در ذهن تان.

سرعت صحبت در اسپیکینگ آیلتس

 

این کار باید با صدای بلند انجام شود چون ما می خواهیم تمرین کنیم تا Motor Activity داشته باشیم. به حرکات ماهیچه هایی که صدا را تولید می کنند، فعالیت های موتوری صدا گفته می شود که معادل انگلیسی آن Motor Activity است. عضلات حنجره، دهان، زبان و صورت، همه ی اینها با هم به صورت هماهنگ کار می کنند کنند تا شما صحبتتان روان شود به همین خاطر توصیه ما به شما این است که با صدای بلند تمرین کنید چون این فعالیت های فیزیکی در ذهن شما انجام نمی شود.

 

فعالیت اسپیکینگ؛ ذهنی یا فیزیکی؟

نکته‌ی جالبی که باید بدانید این است که اسپیکینگ یعنی صحبت کردن، بیشترش فیزیکی است و قسمت های کمتری به ذهن، دانش ما و چیزی که ما از زبان انگلیسی می دانیم مربوط می شود. این نکته را در مورد افزایش روانی صحبت یا فلوئنسی یادتان باشد. بنابراین شما باید فعالیت فیزیکی داشته باشید یعنی با صدای بلند صحبت کنید به طوری که خودتان صدایتان را بشنوید.

سرعت صحبت در اسپیکینگ آیلتس

 

پس همانطور که پیشتر هم گفتیم حداقل 5 بار در روز این تمرین ها را انجام داده و آن ها را تکرار کنید و  در مورد هر چیزی که می خواهید صحبت کنید. فقط یادتان باشد اگر حس کردید مابین صحبتتان زیاد مکث دارید مجددا از ابتدا صحبت‌تان را شروع کنید.

 

اگر موضوع صحبت شما تکراری است هیچ ایرادی ندارد، ما می خواهیم که فکر شما مشغول به این موضوع نباشد که در مورد چه چیزی  صحبت می کند بلکه تنها این موضوع مهم است که ذهن تمرکز کامل روی زبان انگلیسی داشته باشد. حدود یک ربع الی بیست دقیقه هر روز این تمرین را انجام بدهید و بر روی آن تمرکز داشته باشید. اثر این تمرین ها را در کمتر از یک ماه حس خواهید کرد.

 

 

   دوره‌ های آنلاین زبان

آموزش آیلتس | آموزشگاه زبان | خودآموز آیلتس | منابع آیلتس | آموزش انگلیسی

 

کلاس زبان

 

کلاس آیلتس

 

پکیج زبان

 

پکیج آیلتس آکادمیک

 

 

5/5 - (7 امتیاز)
https://exiracademy.org/?p=27097
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

2 نظر در مورد سرعت صحبت در اسپیکینگ آیلتس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    1. آرزو خانم عزیز سلام،
      خداروشکر براتون مفید بوده. اکسیر رو حمایت کنین و به دوستانتون معرفی کنین.

      17