Paragraphing Styles

 

در این مقاله اکسیری می خواهیم در مورد انواع استایل پاراگرف بندی یک نوشته در زبان انگلیسی با شما صحبت کنیم. به عبارت دیگر اینکه یک پاراگراف در زبان انگلیسی چند مدل استایل می تواند داشته باشد را در این مقاله توضیح می دهیم و می‌خواهیم بدانیم هرکدام به چه صورت هستند.

استایل پاراگرف بندی به دو نوع مختلف است. عکسی که در ادامه مشاهده می کنید از نوع Indented است. به این معنا که این استایل تو رفتگی دارد. به این صورت که به جز در پاراگراف اول و از پاراگراف دوم، برای هر شروعی باید یک اینچ از اول خط فاصله و تو رفتگی ایجاد کنیم و وقتی به سراغ پاراگراف جدید می رویم فاصله ای بین آنها نمی گذاریم. به صورتی که در تصویر مشاهده می کنید:

 

 

استایل پاراگرف بندی

 

نوع دوم استایل پاراگرف بندی

 

مدل بعدی استایل پاراگرف بندی به Full-block معروف است که در آن تو رفتگی ایجاد نمی کنیم، اما هروقت یک پاراگراف تمام شد یک خط فاصله بین دو پاراگراف ایجاد می کنیم که از دور در یک نگاه مشخص شود. این مدل Paragraphing مدرن است و تشخیص آن برای مخاطب بسیار ساده تر است، ساده تر خوانده می شود و ظاهر زیباتری نیز دارد و توصیه ما نیز مدل دوم است.

پس یادتان باشد که هر نوشته ای می نویسید، باید مراقب باشید که این Paragraphing Style را رعایت کنید.

 

استایل پاراگرف بندی

 

 

اگر در Microsoft Word تایپ می کنید، وقتی دکمه Enter را بزنید، خود به صورت اتومات فاصله ای را ایجاد می کند. در صورتی که در گذشته باید خودتان این فاصله را تعریف می کردید.

 

اگر در آزمونی شرکت می کنید که Computer Base است، به احتمال زیاد این کار توسط سیستم انجام نمی شود و شما باید خودتان برای ایجاد فاصله بین دو پاراگراف، دوبار دکمه Enter را بزنید.

 

اگر در آزمون هایی مثل IELTS که Paper Base هستند شرکت می کنید، باید یک خط را ننویسید و از خط بعدی پاراگراف بعدی را شروع کنید.

 

 

در این مقاله با استایل های پاراگراف ها در زبان انگلیسی آشنا شدید.