سرویس تصحیح اسپیکینگ آیلتس

 

معرفی سرویس

در آکادمی اکسیر، در دوره IELTS، به متقاضیان کلیدی برای محاسبه نمره لیسنینگ آیلتس و ریدینگ آیلتس می دهیم و به معیارهای تصحیح و ارزیابی اسپیکینگ آیلتس اشاره می کنیم. اما، متقاضیان آیلتس با آگاهی از این معیارها الزاما نمی توانند بفهمند الان اگر امتحان دهند چه نمره ای خواهند گرفت.

دو راه برای مشخص شدن وضعیت کنونی شما در اسپیکینگ آیلتس وجود دارد: شرکت در آزمون آزمایشی آیلتس و یا استفاده از سرویس تصحیح اسپیکینگ آیلتس.

 

تصحیح اسپیکینگ آیلتس: پارت یک، دو یا سه؟ شایدم همه یکجا

در Speaking آزمون آیلتس سه Part وجود دارد. تصحیح و ارزیابی آن به این شکل نیست که از 9 نمره، هر بخش نمره خاصی داشته باشد، مثلا بگوییم بخش اول دو نمره، بخش دوم سه نمره و بخش سوم چهار نمره. کل این 11 تا 14 دقیقه مکالمه شما به صورت رو در رو با ممتحن رسمی آیلتس به صورت یکجا از مقیاس 9 نمره طبق همان معیارهای تصحیح و ارزیابی اسپیکینگ آیلتس ارزیابی می شود.

در سرویس تصحیح Speaking آیلتس آکادمی اکسیر، تفاوتی ندارد که بخواهید فقط یکی از این بخش ها برایتان ارزیابی شود، یا یک مصاحبه کامل انجام شود. اما ما توصیه می کنیم که طبق برنامه زیر اقدام به تمرین و استفاده از این سرویس کنید:

 

1) تک بخشی کار و ارسال کنید

در ابتدا، وقتی تمرین می کنید تا یاد بگیرید و مهارت ایجاد کنید، به خودتان زمان فراوان بدهید و فقط سعی کنید یاد بگیرید، نه اینکه نمره بگیرید. برای ارزیابی و تشخیص نمره، یک تک تسکی برای ما بفرستید و نمره بگیرید. زمان آزاد است و می توانید سرچ کنید، دیکشنری چک کنید و پرس و جو کنید. هیچ محدودیتی وجود ندارد. می توانید یک پارت یک، یک پارت دو، یا یک پارت سه بفرستید اما چون در بخش های اول و سوم باید کسی سوال بپرسد، ما فقط سرویس ارزیابی را می توانیم به درستی روی بخش دوم انجام بدهیم.

 

2) تک بخشی با شرایط آزمون انجام بدهید

یک کارت موضوعی (Topic / Cue Card) بردارید و به خودتان یک دقیقه وقت بدهید تا خود را آماده کنید. صدای خود را ضبط کرده و حدود دو دقیقه صحبت کنید. سپس، صدای خود را برای ما ارسال کنید.

 

3) مصاحبه کامل انجام دهید

حالا که یاد گرفتید و توانستید هر سه بخش را جداگانه تحت شرایط خاص آزمون تمرین و ضبط کنید، وقت آن رسیده که یکجا تمرین کنید و آزمون اسپیکینگ بدهید.

 

4) تیر نهایی، آزمون آزمایشی IELTS

اگر نتایج سرویس تصحیح اسپیکینگ آیلتس نشان می دهد که به نمره دلخواه رسیده اید، باز هم نمی توان مطمئن بود که در آزمون اصلی همین نمره را می گیرید چرا که در آزمون اصلی شرایط دیگری نیز در عملکرد شما دخیل هستند و از آن جا که مصاحبه با یک ممتحن رسمی انجام می شود، متقاضیان معمولا به شدن استرس گرفته و نتیجه آزمون شفاهی آیلتس شان هیچ ربطی به تست های قبلی شان ندارد! اگر در حداقل سه مرحله آزمون آزمایشی آیلتس توانستید نمره مورده نظر را بگیرید، می توان گفت آماده شرکت در آزمون اصلی هستید.

 

ضریب خطای تصحیح و ارزیابی اسپیکینگ اکسیر آیلتس

تقریبا می توان گفت یک تلورانس نیم نمره ای در نتایج نمره اسپیکینگ آیلتس وجود دارد و این خطا می تواند هم به خاطر Examiner باشد و هم به خاطر عملکرد متفاوت متقاضی. ممکن است شما در آزمون بعدی، عملکرد بهتر یا بدتری داشته باشید و ممکن است ممتحن مهربان تر یا سختگیر تر باشد، پس باید به متوسط نمرات خود دقت کنید، نه تنها یک مورد.

 

در تصحیح اسپیکینگ به چه مواردی اشاره می شود؟

 1. اشاره به اشتباهات زبان انگلیسی یعنی گرامر، لغات و تلفظ.
 2. اشاره به اشتباهات آکادمیک انگلیسی مثل استفاده از کلمات ربط.
 3. اشاره به استراتژی های پاسخگویی سوالات.
 4. اشاره به نقاط ضعف و قوت مهارت گفتاری شما.
 5. اشاره به زمینه هایی که مرتبط به درستی Accuracy است.
 6. اشاره به زمینه هایی که مرتبط به گستردگی Range است.
 7. اشاره به فرم های کلیشه ای که استفاده می کنید.
 8. پیشنهاداتی برای بهبود عملکرد گفتاری شما.
 9. تخمین نمره با توجه به معیارهای تصحیح و ارزیابی.
 10. جدید و منحصربفرد: ارایه یک برگه ارزیابی جامع که دقیقا به شما می گوید باید کجا چه کار کنید تا از چه معیار (هایی) نمره بهتر و موردنظرتان را بگیرید.

 

انواع تصحیح اسپیکینگ اکسیر آیلتس

1) فایل ضبط شده Part 2 را برای ما بفرستید.

2) مصاحبه حضوری (Face to Face) داشته باشید.

3) مصاحبه آنلاین (WhatsApp Call) داشته باشید.

 

قوانین تصحیح اسپیکینگ اکسیر آیلتس

 1. اسپیکینگ آیلتسی که برای تصحیح می فرستید، باید شفاف و بدون سروصدای اضافی باشد. فایل های ضبط شده در شلوغی شهر یا دارای نویز زیاد تصحیح نمی شوند.
 2. حداکثر تایم مجاز بخش دوم اسپیکینگ برای ارسال 150 ثانیه و حداقل 90 ثانیه است.
 3. ممکن است تصحیح برگه شما تا 72 ساعت زمان ببرد.
 4. فایل Speaking شما فقط به صورت صوتی پذیرفته می شود (با فرمت های مرتبط) و هر کدام نباید بیشتر از سه مگابایت باشد.

 

نمونه های تصحیح شده اسپیکینگ آیلتس

در اینجا، چند نمونه تصحیح شده به عنوان نمونه برای شما گذاشته شده است. قبل از اقدام به خرید پکیج های تصحیح، از کیفیت آن ها مطلع شوید.

 

 

نحوه ارسال اسپیکینگ شما برای تصحیح

نوع اول) برای ارسال اسپیکینگ خود، از فرم زیر استفاده کنید

 • 0 تومان

نوع دوم) مصاحبه خود را رزرو کرده و سپس منتظر هماهنگی مسئولین آکادمی اکسیر برای یک مصاحبه شفاهی کامل آیلتس به صورت حضوری یا آنلاین باشید.

 

جدول تعرفه و هزینه تصحیح اسپیکینگ آیلتس

نوع تصحیح اسپیکینگ آیلتسهزینه سرویس تصحیح اسپیکینگ
یک پارت دو۲۷.۰۰۰ تومان
سه پارت دو۷۹.۰۰۰ تومان
پنج پارت دو۱۳۱.۰۰۰ تومان
مصاحبه Live (حضوری یا آنلاین) Face to Face۷۷.۰۰۰ تومان
۳ مصاحبه Live (حضوری یا آنلاین) Face to Face۲۱۱.۰۰۰ تومان