سبد خرید 0 021 26 70 99 17

پاسخگویی از 12:30 الی 19:00

 ورود / ثبت نام
0
0

حواس پرت کُن ها در لیسنینگ آیلتس

2656 بازدید

حواس پرت کُن ها در لیسنینگ آیلتس

Distractors in IELTS Listening

 

 

اگر متقاضی آیلتس باشید و شروع به زدنِ تست لیسنینگ آیلتس IELTS Listening کرده باشید، و یا تجربه ی شرکت در آزمون ماک آیلتس را داشته باشید، قطعا تجربه کرده اید که در برخی سوالات، اطلاعات زیادی به شما داده می شود که بسیاری از آن ها فقط نقش‌شان پرت کردن حواس شماست.

 

برای مثال، در سوالات Multiple Choice Single Answer، سه گزینه به شما داده می شود. از بین این سه گزینه، تنها یک گزینه صحیح است. این در حالیست که گوینده راجع به هر سه گزینه صحبت می کند و متقاضی اولین گزینه را که می شنود، دور آن خط می کشد. تا اینجا همه چیز خوب است! اما کمی که بیشتر گوش می دهد، به نظرش می آید که پاسخ دوم نیز صحیح است و وارد جنگ روانی و انتخاب یکی از گزینه ای اول یا دوم می شود. کمی جلوتر، توضیحات گزینه سوم را نیز می شنوید 😐 و سرتان را کمی از برگه دور می کنید!

 

شما تقصیری ندارید! آزمون طوری طراحی شده است که راجع به هر سه گزینه صحبت شود اما فقط یکی از آن ها درست و مرتبط به صورت سوال است. بقیه گزینه ها نیز درست هستند اما مرتبط به صورت سوال نیستند؛ مثلا مرتبط به دوست آن شخص یا سال گذشته هستند. کاری که باید بکنید این است که ربط گزینه ها را به آنچه که گوینده می گوید پیدا کرده و از حواس پرت کُن ها اجتناب کنید و در تله‌ی آن ها نیفتید.

 

یک تمرین ساده برای مقابله با حواس پرت کُن ها در لیسنینگ آیلتس!

 

یک سوال چند گزینه ای را انتخاب کنید و به صوت آن گوش دهید. دقت کنید که چطور گوینده به همه گزینه ها اشاره می کند اما می بینید که 2 گزینه از 3 گزینه، بخشی دارند که به سوال نامربوط است. از این به بعد یاد بگیرید چطور باید Distractor ها را پیدا کرده و از آن ها اجتناب کنید.

 

پکیج زبان

 

پکیج آیلتس آکادمیک

 

پکیج گرامر انگلیسی

با رویکرد مفهومی

 

آموزش رایگان لغات انگلیسی

 

5/5 - (3 امتیاز)
https://exiracademy.org/?p=24536
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

4 نظر در مورد حواس پرت کُن ها در لیسنینگ آیلتس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. ایا تمرین هایی هست که بهمون یاد بده تا این حواس پرتگن هارا تشخیص بدیم و نمره lisning بیشتر شود؟

    21

  2. بگو پس لعنتیا همینطوریه نمره مارو کم میکنن اه
    مرسی خیلی نکات خوبی گفتید . .

    19