Parts of an Extended Definition Pattern     

 

 

در این مقاله اکسیری می خواهیم اجزای پاراگراف Extended Definition را برای شما توضیح بدهیم. قاعدتا مهمترین بخش پاراگراف Extended Definition جمله Topic آن است. این جمله مثل یک چتر است و قرار است هر آن چه را که در این پاراگراف اتفاق میفتد، پوشش دهد.

 

به عبارت دیگر ادامه ی پاراگراف قرار نیست راجع به چیزی صحبت کند که از زیر این چتر بیرون بزند. پس این جمله باید به شکلی جامع و کامل باشد تا توضیحاتی که در ادامه می‌آید و می‌خواهد جمله را شفاف کند، از آن خارج نشود و موضوع را بی ربط نکند.

 

جمله Topic یک ادعا می‌کند که در ادامه ی پاراگراف، بخش های ساپورت قرار است آن را برای ما شرح دهند و بیشتر وارد جزییات شوند. جمله Topic مهمترین بخش این پاراگراف است و معمولا کوتاه است.

 

ویژگی های یک Topic Sentence اجزای پاراگراف Extended Definition

 

  1. یک جمله کامل است که قاعدتا فاعل و فعل دارد پس نمی‌توانیم یک عبارت بنویسیم.
  2. یک جمله است که دو بخش دارد که یک بخش آن Topic و بخش دیگرش Controlling Idea است.

مثال:

  •  Brushing your teeth every night maintains them for a longer time.                                                                                                                                                                                                                                اجزای پاراگراف Extended Definition         

بخش قرمز رنگ Topic و بخش آبی رنگ Controlling Idea است.

اما اگر به این صورت بگوییم بسیار کلی است:

Brushing your teeth is necessary.

  1. پس نباید به این صورت گفته شود چون نه باید خیلی کلی و نه خیلی جزیی باشد.

 

 The developing and supporting sentences بخش

 

یادمان نرود چیزی که در بخش Topic گفته می‌شود، در این بخش ساپورت می‌شود. این پشتیبانی می تواند با استفاده از آمار و ارقام، نقل قول، ضرب المثل، چیزهای معروف و مثال های عینی باشد.

اگر قصد شرکت کردن در آزمونی مثل آیلتس را دارید، در صورت سوال رایتینگ تسک 2 از شما می خواهد که مثال شخصی بزنید.

 

بخش Conclusion یا Summary

 

بخش Conclusion یا Summary ضروری نیست و اگر مهارتی در نوشتن آن نداشته باشید، پاراگراف شما را شبیه مدل Hybrid می کند. پس توصیه نمی‌کنیم این بخش را بنویسید. ولی اگر نویسنده حرفه ای هستید یا دارید می شوید، می‌توانید این بخش را هم بنویسید که یک Review از پاراگرافتان است.

 

پس خلاصه می‌کنیم پاراگراف را:

 

  1. ما درباره یک ایده فقط و فقط در یک پاراگراف صحبت می‌کنیم. اگر قرار است راجع به دو موضوع صحبت کنید، نمی توانید در یک پاراگراف توضیح دهید و حتما باید دو پاراگراف بنویسید مگر بخواهید آنها باهم مقایسه کنید. اما اینجا صحبت ما Extended Definition است.                                                                                                                                                
  2. مثال هایی که برای ساپورت می آیند باید مرتبط با موضوع اصلی Topic Sentence باشد و از زیر چتر آن خارج نشوند.                                 
  3. تمام بخش هایی که در ادامه پاراگراف Develop می‌کنیم و برای ساپورت Main Idea می آوریم، باید منطقی چیده شوند. تقدم و تاخر آنها مهم است و ربط آنها مستقیما دارای اهمیت است.                                                                                  
  4. جمله Topic نه باید خیلی جزیی و نه خیلی کلی باشد تا بتوانیم در ادامه پاراگراف آن را به خوبی Develop و در ادامه ساپورت کنیم.                                                                                                                                                               
  5. پاراگراف را به صورت Hybrid ننویسیم. سعی کنیم پاراگراف را یا Inductive و یا Deductive بنویسیم. توصیه ما بیشتر به صورت Deductive است چون در هنگام تصحیح برگه رایتینگ اگر فقط اندکی حرفه ای عمل نکرده باشید، مصحح فکر می‌کند شما با ساختار پاراگراف آشنایی ندارید. پس حتما پاراگراف اول نوشته خود را به شکل Deductive بنویسید.