سبد خرید 0 021 26 70 99 17

پاسخگویی از 12:30 الی 19:00

 ورود / ثبت نام
0
0

زمان گذشته ساده در انگلیسی

52013 بازدید
زمان گذشته ساده

زمان گذشته ساده در انگلیسی

Past Simple in English

اگر مقالات اکسیری پیشین را خوانده باشید، می دانید که در زبان انگلیسی سه زمان وجود دارد که هر یک از این زمان ها می توانند چهار تا حالت داشته باشند. در این مقاله ی اکسیری می خواهیم اول راجع به Structure زمان گذشته ساده یا Past Simple در زبان انگلیسی صحبت کنیم و بعد به سراغ مفاهیم و کاربردهای گذشته ساده در انگلیسی برویم. طبعا جملات و ساختارهای بسیاری در این ساختار به گوش‌تان خورده است و جملات این ساختار را بارها در فیلم های زبان اصلی و یا در کلاس زبان شنیده اید.

قبل از اینکه سراغ جملات منفی، مثبت و سوالی زمان گذشته ساده برویم، باید به چند نکته مهم اشاره کنیم.

 

نکته ی شماره ی یک زمان گذشته ساده

نکته اول این است که برای ساختن فعل گذشته ساده، اگر فعل ما Regular یا با قاعده باشد، به آن ed اضافه می شود. مثلا فعل Play تبدیل می شود به Played. ولی اگر فعل ما بی قاعده یا Irregular باشد، شکل فعل طبق جدولی که در ادامه مشاهده می کنید، تغییر می کند. برای مثال شکل گذشته فعل Go می شود Went.

 

نکته ی شماره ی دو زمان گذشته ساده

وقتی به فعل های Regular یا با قاعده ed اضافه می کنیم، باید به چند نکته توجه کنیم. اگر فعل با حرف E تمام شود، کافی است فقط به آن D اضافه کنیم. مثلا فعل Love که شکل گذشته آن می شود loved: I loved her.

اگر فعل ما به Consonant یا حروف غیر صدادار به علاوه y ختم شود، در این حالت  y را حذف می کنیم و ied را در انتهای فعل قرار می دهیم. مثلا فعل Study که اگر بخواهیم آن را به شکل گذشته دربیاوریم، ابتدا حرف y آن را حذف می کنیم و بعد ied را به آن اضافه می کنیم که در نهایت می شود

Studied: I Studied German.

البته اگر انتهای فعل ما Vowel به علاوه y باشد، دراین حالت دیگر y را حذف نمی کنیم بلکه فقط به آن  ed اضافه می کنیم. مثل فعل Play که می شود Played.

در خصوص مابقی افعال نیز فقط به انتهای آن ها ed اضافه می کنیم، مثل Cooked.

 

در جدول زیر این نکات در خصوص افعال Regular یا باقاعده دسته بندی شده اند:

افعال باقاعده گذشته ساده

 

در این جدول نیز چندین فعل Irregular یا بی قاعده به همراه شکل گذشته آن ها را برای شما آورده ایم:

افعال بی قاعده گذشته ساده

ساختار زمان گذشته ساده

+ Positive

به سراغ ساختار مثبت یک جمله ای که Structure آن گذشته ساده است:

        I               saw           a movie.

My father    bought       a carpet.

 

  Subject    + Verb + Complement

همان طور که مشاهده می کنید در این حالت شکل گذشته افعال برای اول شخص مفرد و سوم شخص مفرد و باقی اشخاص تفاوتی ندارد. در همه ی این حالات یکسان است و مثل زمان حال ساده نیست که فعل درحالت سوم شخص مفرد S بگیرد.

 Negative

حالت منفی به چه صورتی است؟

ما برای منفی کردن زمان گذشته ساده یا Past Simple از Auxiliary verb به نام Did استفاده می کنیم که خود شکل گذشته فعل Do و Does است. این نکته را فراموش نکنید که شکل فعلی که بعد ازDid می آید، همان طور که در مثال های زیر مشاهده می کنید حتما ساده است:

        I              did not         see           a movie.

My father       did not         buy          a carpet.

 

  Subject +    Auxiliary + Verb + Complement

؟ Question

برای سوالی کردن زمان گذشته ساده یا Past Simple نیز فعل Did را به اول جمله می بریم:

Did    you     see   a movie?

Did    your father     buy    a carpet?

Aux.  +   Subject   + Verb + Complement

Short Answer

شکل پاسخ کوتاه در زمان گذشته ساده یا Past Simple:

Did you see a movie last night?

Yes, I did.

No, I did not. (didn’t)

 

Did your father buy a carpet?

Yes, he did.

No, he did not. (didn’t)

 

به سراغ Structure Chart زمان گذشته ساده می رویم.

 

Past Simple Structure Chart

جدول ساختاری گذشته ساده

 

نوبت شماست!

تمامی ساختارهای مثبت، منفی، سوالی، پاسخ کوتاه و … در زمان گذشته ساده یا Past Simple را تمرین کنید. اگر تمرین و تکرار کافی داشته باشد قطعا زمانی که در مقالات بعدی اکسیر Concept های مختلف زمان گذشته را برای شما توضیح می دهیم، قادر خواهید بود مفهوم و کاربرد آن ها رابه درستی استفاده کرده و  Structure آن را به شکل صحیح تولید کنید.

کاربردهای زمان گذشته ساده

20 جمله انگلیسی گذشته ساده

 

کاربرد اول زمان گذشته ساده

در ادامه به سراغ مفهوم و کاربرد شماره 1 زمان گذشته ساده یا Past Simple در زبان انگلیسی می رویم. این Concept ، Past Fact نام دارد. Past Fact به واقعیت هایی گفته می شود که در گذشته همیشه درست بودند. اما فقط در گذشته. یعنی در حال حاضر دیگر Fact نیستند. به این مثال توجه کنید:

 American’s average height was 171 cm a century ago but today the figure is 177 according to CNN.

 

این گزاره یک Fact بوده است که Average height یا متوسط قد آمریکایی ها 171سانتی متر بوده است. اما حالا دیگر Fact نیست. در حال حاضر Fact یا واقعیت ما چیست؟ اینکه American’s height is 177.

این گزاره Present fact ماست که قبلا آن را در Present simple توضیح دادیم.

مثال بعدی:

Turkish people wrote in Arabic Alphabet but it was changed to Latin in 1928 by Atatürk.

                 

جمله اول می گوید مردمان ترکیه به الفبای عربی می نوشتند. این جمله یک Past fact است. جمله دوم می گوید: اما این وضعیت از سوی آتاتورک در سال 1928 تغییر کرد. این گزاره هم یک Past fact دیگر است.

Fact هایی که در گذشته وجود داشتند و حالا دیگر نیستند، ممکن است کمی به نظرتان سخت و پیچیده باشد و قابل درک است. چون معمولا Fact ها Scientific و Always true هستند.

اما باید توجه داشته باشید که در زمان هایی ممکن است اتفاقاتی بیفتد که وضعیت عوض شود. مانند مثال هایی که در این مقاله آورده شد. برای مثال در یک کشور انقلاب می شود و اوضاع کشور دیگر مانند سابق نیست.یا کسی دیگر کاری را که در گذشته انجام می داده، دیگر انجام نمی دهد. یا شخصی در دوره ای از زمان رییس جمهور بوده اما دیگر رییس جمهور فلان کشور نیست. بنابراین Fact تغییر می کند.

حالا نوبت شماست! فکر کنید و چندین Fact با استفاده از زمان Past simple یا گذشته ساده در زبان انگلیسی بنویسید.

 

20 جمله انگلیسی گذشته ساده

کاربرد دوم زمان گذشته ساده

حال می خواهیم با شما راجع به Concept یا کاربرد و مفهوم دوم Past simple یا گذشته ساده در زبان انگلیسی صحبت کنیم. Concept دوم این زمان چیست؟ Past Finished Actions And States. حالت ها، Action ها و اتفاقاتی که در گذشته اتفاق افتادند و تمام شدند.

مثال:

I had a Falafel yesterday.

 

من دیروز یک ساندویچ فلافل خوردم. این حالت اکنون تمام شده است و یک گزاره ی Past Finished Action است. این جمله می تواند حالت State هم پیدا کند:

They loved one another someday.

 

آن ها یک روزی یکدیگر را دوست داشتند.

این وضعیت یک Duration داشته است. اما در هر حال Stateای بوده است که در گذشته وجود داشته و تمام شده است. به این حالت Concept شماره 2 Past simple یا گذشته ساده گفته می شود.

یک یادآوری!

یادآوری می کنیم که افعال یا Action هستند یا action Non هستند. افعال action Non  در واقع State هستند و بیان حالت می کنند. فعل Actionمثل: Study،  Playو …. فعل State یا حالت مثل: Own، Loved و ..

همان طور که قبلا گفتیم، فعل های State چهار دسته هستند.

دسته ی اول آن هایی هستند که به تفکر ما برمی گردند، مثل:I believe

دسته دوم فعل هایی هستند که به دارایی مرتبط اند،مثل contain، own و …

دسته سوم افعالی اند که به 5 Sense یا حس ما مرتبط هستند. مثل: seeing, hearing, smelling, tasting and touching.

و دسته چهارم و آخر، فعل هایی اند که احساسات یا Emotion را مطرح می کنند، مثل: love, hate, need, etc.

 

بنابراین Action ها و State هایی که در گذشته اتفاق افتاده و تمام شده اند، Concept یا کاربرد دوم زمان گذشته ساده هستند.

نوبت شماست!

حالا شما می توانید تمام روز گذشته ی خود را با زمان گذشته ساده یا Past simple بیان کنید و توضیح بدهید که دیروز چه اتفاقاتی برای‌تان افتاده است. یا می توانید فکر کنید در گذشته شما چه حالت ها و اتفاقاتی رخ داده است که حالا دیگر وجود ندارد. مثلا:

I was a teacher. Iam not a teacher anymore.

این حالات و وضعیت ها را مکتوب کنید تا کاربرد و مفهوم Concept دوم زمان گذشته ساده را به درستی یاد بگیرید.

 

20 جمله انگلیسی گذشته ساده

کاربرد سوم زمان گذشته ساده

راجع به Concept شماره 3 زمان Past simple یا کاربرد و استفاده سوم گذشته ساده در زبان انگلیسی با هم صحبت کنیم. به این Concept می گوییم Past Routines.

درست مثل زمان Present simple که برای صحبت راجع به روتین ها و برنامه های تکرار شونده استفاده می شود، اگر روتین ما تغییر کند و سپس بخواهیم راجع به این روتین در گذشته صحبت کنیم، از زمان Past simple استفاده می کنیم. مثلا :

When I was a student, I woke up at 7 am every morning.

 

وقتی دانش آموز بودم هر روز ساعت 7 از خواب بیدار می شدم. یعنی یک اتفاقی که در گذشته به صورت Repetitive و تکرار شونده با یک Frequency خاص اتفاق میفتاده است. روتین بوده است. این حالت را با Past simple می گوییم. نه اینکه بگوییم یک اتفاقی افتاد و تمام شد. نه! بلکه این اتفاق به شکل تکرار شونده در گذشته رخ می داده است. درست مثل زمان حال روتین. با این تفاوت که این حالت و این Concept دیگر برنامه روتین ما نیست. بنابراین می شود Past Routine.

برای صحبت راجع به Past Routine می توانیم از ساختار used to هم استفاده کنیم. به این مثال دقت کنید:

Woke up = used to wake up

این ساختار هم دقیقا معنی مثال قبلی را می دهد. بنابراین به جای جمله ی When I was a student, I woke up at 7 am every morning، می توانیم بگوییم I used to wake up at 7 am every morning. دقیقا همان معنا را دارد.

 

 

راهنمای زمان گذشته ساده انگلیسی برای داستان‌گویی

با داستان‌گویی ‌می‌توانید با دیگران ارتباط برقرار کنید. در زبان انگلیسی، معمولا برای صحبت در مورد زندگی، خاطرات و کارهایی که در گذشته انجام داده‌ایم از زمان فعل گذشته ساده استفاده ‌می‌کنیم. به این جمله‌ها دقت کنید:

“Yesterday, I went to the beach, and …”

“You loved Pokemon as a kid? I did, too!”

“I grew up in Spain. My favorite part was…”

همه‌ی این‌ها ‌می‌توانند آغازگر داستان‌های جالبی باشند که با استفاده از زمان فعل گذشته ساده در انگلیسی بیان شده‌اند. اگر شما هم ‌می‌خواهید داستانی در مورد خودتان تعریف کنید، در مورد روز‌های خوش گذشته صحبت کنید‌ یا خودتان را بیشتر به کسی معرفی کنید، باید از زمان فعل گذشته ساده استفاده کنید. اگر ‌می‌خواهید این زمان را بهتر‌ یاد بگیرید، با ما همراه باشید.

 

مقدمه‌ای کوتاه بر زمان فعل‌ها

فعل‌ها در زبان انگلیسی ‌می‌توانند حالت‌های مختلفی داشته باشند. این حالت‌ها بیانگر زمان فعل‌ها هستند. به عنوان مثال، Loving و Loved هر دوحالت‌هایی از فعل Love در زمان‌ های مختلف هستند. سه زمان اصلی فعل‌های انگلیسی، زمان گذشته، حال و آینده هستند. هر کدام از این زمان‌ها ‌می‌توانند به دسته‌های دیگری تقسیم شوند، مانند حال استمراری‌ یا آینده کامل، اما ما در این پست قصد داریم تنها در مورد زمان فعل گذشته ساده در انگلیسی صحبت کنیم.

به طور کلی اگر قصد دارید در مورد اتفاقی صحبت کنید که قبلا رخ داده است، باید از فعل گذشته استفاده کنید. به عنوان مثال:

She went to the store today.

We ate pancakes for breakfast.

I used to ride my bike a lot.

 

زمانی که ‌می‌خواهیم در مورد چیزی صحبت کنیم که در حال اتفاق افتادن است، به طور مرتب اتفاق ‌می‌افتد‌ یا به طور کلی حقیقت دارد از زمان حال استفاده ‌می‌کنیم. به عنوان مثال:

I attend art class twice a week.

She is walking to the library.

He has blue eyes.

در نهایت، اگر بخواهیم در مورد چیزی صحبت کنیم که در آینده اتفاق ‌می‌افتد‌ یا ممکن است در آینده رخ دهد، از زمان فعل آینده استفاده ‌می‌کنیم:

Tomorrow, she will visit her relatives.

I am going to eat pizza tonight.

They will arrive soon.

 

چطور استفاده از زمان فعل گذشته ساده در انگلیسی را تمرین کنیم

پس متوجه شدید که زمان فعل گذشته ساده در انگلیسی برای صحبت در مورد اتفاقاتی استفاده ‌می‌شود که قبلا رخ داده‌اند. روش‌های مختلفی برای تمرین زمان فعل گذشته وجود دارند. ما چند مورد از آن‌ها را در این بخش به شما معرفی ‌می‌کنیم.

 

خاطرات خود را بنویسید

یک دفترچه را به عنوان دفتر خاطرات خود انتخاب کرده و با استفاده از زمان فعل گذشته خاطرات خود و و اتفاقاتی که در طول روز برایتان رخ داده‌اند را در آن‌ یادداشت کنید. ‌می‌توانید در مورد کارهایی که انجام داده‌اید، چیزهایی که خورده‌اید و مکان‌هایی که به آن‌ها رفته‌اید بنویسید. این تمرین علاوه بر کمک به‌ یادگیری فعل‌های گذشته، مهارت نوشتن شما را نیز بهتر ‌می‌کند.

 

برای دوستانتان خاطره تعریف کنید

علاوه بر نوشتن خاطرات، ‌می‌توانید با تعریف کردن خاطرات خود نیز زمان فعل گذشته ساده در انگلیسی را تمرین کنید. ممکن است در طول روز اتفاق به‌ یاد ماندنی‌ یا جالبی برایتان اتفاق افتاده باشد.‌ یکی از دوستان‌ یا همکارانتان چیز جالبی به شما گفته باشد‌ یا به نکته‌ی تامل برانگیزی در اخبار برخورد کرده باشید. ‌می‌توانید با تمرین تعریف کردن این خاطرات و توصیف وضعیتی که در آن بوده‌اید فعل‌های گذشته را تمرین کنید.

 

به عنوان‌ یک تمرین ذهنی، فعل‌های زمان حال را به زمان گذشته تبدیل کنید

هر روز پنج دقیقه زمان بگذارید و سعی کنید عبارت‌هایی که در زمان حال هستند را به زمان گذشته تبدیل کنید. به عنوان مثال، “I am reading a book” را ‌می‌توانید به “I read a book” تبدیل کنید.

 

تمرین‌های آنلاین را حل کنید

تمرین‌های آنلاین زیادی وجود دارند که ‌می‌توانید با‌ یک جست‌و‌جوی ساده در گوگل آن‌ها را پیدا کنید. به عنوان مثال، تمرین exercise on Lingolia برای تمرین همه‌ها انواع زمان فعل‌های گذشته و این تمرین English Club تنها برای تمرین زمان فعل گذشته ساده مناسب است.

 

ویدیو‌های YouTube را تماشا کنید

YouTube منابع ویدیویی زیادی مانند فیلم‌ها، پیش نمایش فیلم‌ها، موزیک ویدیو‌ها، اخبار و سخنرانی‌های انگیزشی را به منابع آموزشی تبدیل کرده است. همه‌ی این ویدیو‌ها دارای زیرنویس انگلیسی هستند و اگر کلمه‌ای را متوجه نمی‌شوید ‌می‌توانید آن را به لیست لغات خود اضافه کنید. YouTube به شما کمک ‌می‌کند تا خود را در محتوی انگلیسی غرق کنید و همراه با‌ یادگرفتن معنی جملات و روش استفاده از دستور زبان‌های مختلف، روش صحیح تلفظ را نیز‌ یادبگیرید.

 

چه وقت باید از زمان فعل گذشته ساده استفاده کنیم

زمان فعل گذشته ساده در انگلیسی زمانی استفاده ‌می‌شود که اتفاقی در گذشته رخ داده و پایان‌ یافته باشد. به عنوان مثال:

I ate an apple.

عمل خوردن سیب در گذشته انجام شد.

He married her a few months ago.

مراسم عروسی اتفاق افتاد.

پس هر زمان که نمی‌دانستید از کدام زمان باید استفاده کنید، از خودتان بپرسید که آیا این اتفاق حالا کامل شده است؟ اگر جواب بله است، ‌می‌توانید از زمان فعل گذشته استفاده کنید.

کلماتی هستند که اگر در جمله وجود داشته باشند ‌می‌توانند در مورد انتخاب زمان فعل شما را راهنمایی کنند. به عنوان مثال، این کلمات نشان دهنده‌ی زمان گذشته هستند:

 • Yesterday
 • Last night/week/month/year
 • A few days/weeks/months/years ago
 • A long time ago
 • A while ago
 • In the past
 • Before

 

چگونه از زمان فعل گذشته استفاده کنیم

حالا که ‌می‌دانید چه زمان باید از زمان فعل گذشته استفاده کنید، وقت آن است که روش استفاده از آن را‌ یاد بگیرید. قواعد دستوری فعل‌های گذشته ساده هستند.

 

روش صرف زمان گذشته فعل‌های باقاعده

با اضافه کردن -ed به انتهای بیشتر فعل‌های باقاعده ‌می‌توانید آن‌ها را به زمان گذشته ببرید. به عنوان مثال:

Play→Played

I played badminton with Sheila yesterday.

Watch→Watched

We watched the game last week.

Dream→Dreamed

She dreamed about her mom last night.

بعضی از فعل‌ها قواعد صرف شدن خاص خود را دارند.

اگر‌ یک فعل باقاعده به e ختم شود، باید به جای -ed به انتهای آن -d اضافه کنید.

Agree→Agreed

I agreed with everything she said.

Lie→Lied

He lied to us for three years.

زمانی که‌ یک فعل به‌ یک حرف بی صدا + Y ختم ‌می‌شود، حرف Y به i تغییر کرده و -ed ‌می‌گیرد.

Marry→Married

She married her best friend two years ago.

Bury→Buried

The treasure was buried on the beach in 1571.

 

 روش صرف زمان گذشته فعل‌های بی قاعده

برای صرف زمان گذشته فعل‌های بی قاعده، باید فرم گذشته فعل‌ها را حفظ کنید. متاسفانه، راهی جز این وجود ندارد.

برای حفظ کردن فرم گذشته فعل‌های بی قاعده ‌می‌توانید برای خودتان فلش کارت‌هایی درست کنید که در‌ یک طرف زمان حال و در طرف دیگر زمان گذشته فعل‌ها را نشان ‌می‌دهند.

در این جا فرم گذشته‌ی چند فعل بی قاعده را برای شروع  قرار داده ایم:

Is→Was, Were

She was late to the meeting yesterday.

We were late to the meeting yesterday.

Have→Had

We had macaroni and cheese for dinner last night.

Do→Did

We did yoga last Tuesday.

Make→Made

I made dinner for everybody last Christmas.

Go→Went

They went to Italy two years ago.

Come→Came

I came to the United States in 1994.

Begin→Began

The show began five minutes ago.

Drive→Drove

Last summer, I drove to California.

Eat→Ate

They ate four pizzas!

Run→Ran

Last year, I ran a marathon.

فرم گذشته‌ی بعضی از فعل‌های بی قاعده درست مشابه فرم حال آن‌هاست. فعل‌هایی هم وجود دارند که در فرم گذشته مشابه فرم حال خود نوشته ‌می‌شوند، اما تلفظ متفاوتی دارند.

Cost→Cost

I bought a coat yesterday. It cost $400.

Read→Read

She raed 20 books last year.

کلمه Read در حال، “RId” تلفظ شده و در گذشته “Red” تلفظ می شود.

یادگرفتن فرم گذشته‌ی همه‌ی فعل‌های بی قاعده ممکن است دشوار باشد. برای بهتر به خاطر سپردن آن‌ها ‌می‌توانید آن‌ها در‌ یک لیست نوشته و مرتب مرور کنید‌ یا هر زمان که شک داشتید آن لغت را در دیکشنری چک کرده‌ یا در اینترنت جست‌و‌جو کنید.

 

صرف زمان گذشته ساده در انگلیسی در حالت منفی و پرسشی

زمان فعل گذشته ساده در انگلیسی با استفاده از کلمه‌ی Did not (یا به طور خلاصه، Didn’t) منفی ‌می‌شود. فرم فعل عوض نشده و مانند قبل باقی ‌می‌ماند. به عنوان مثال:

You did not finish the project on time.

She did not go to the party last night.

فرم پرسشی نیز با استفاده از Did منفی شده و فعل در آن تغییری نمی‌کند. فرم کلی جملات پرسشی زمان گذشته در انگلیسی به این صورت است:

Did + فاعل + فعل

به عنوان مثال:

Did you finish the project on time?

Did you go to the party last night?

 

تلفظ زمان گذشته انگلیسی

تلفظ لغات انگلیسی گاهی ‌می‌تواند دشوار باشد چون همیشه قوانین مشخصی برای آن وجود ندارند. پسوند -ed در آخر فعل‌های باقاعده ‌می‌تواند به روش‌های مختلفی تلفظ شود.

بهترین راه برای‌ یادگرفتن نحوه صحیح تلفظ فعل‌های گذشته‌ی انگلیسی گوش داده به محتوای انگلیسی و چک کردن روش درست تلفظ لغات در دیکشنری است. البته،‌ یادگیری این قواعد نیز به شما در تلفظ درست فعل‌های گذشته کمک ‌می‌کنند:

 

زمانی که -ed مانند d تلفظ ‌می‌شود

زمانی که فعل به حروف صدا دار و‌ یا حروفی مانند L، V، N، M، R، B، V، G، W، Y،‌ یا Z ختم ‌می‌شود که با صدا تلفظ ‌می‌شوند، -ed در آخر فعل گذشته مانند d تلفظ ‌می‌شود. به عنوان مثال:

Save→Saved

Call→Called

Worry→Worried

با کلیک روی فعل‌های گذشته ‌می‌توانید تلفظ آن‌ها را بشنوید.

 

زمانی که -ed مانند t تلفظ ‌می‌شود

زمانی که حرف پایانی فعل به حروف بی صدایی مانند P، K، S، Ch، Sh، F، X،‌ یا H ختم شود، -ed آخر فعل گذشته مانند t تلفظ ‌می‌شود. به عنوان مثال:

Ask→Asked

Fix→Fixed

Talk→Talked

با کلیک روی فعل‌های گذشته ‌می‌توانید تلفظ آن‌ها را بشنوید.

زمانی که -ed مانند id تلفظ ‌می‌شود

در نهایت، گاهی اوقات -ed انتهای فعل را به‌ یک بخش جدید تبدیل کرده که مانند id‌ یا ed تلفظ ‌می‌شود. این اتفاق زمانی رخ ‌می‌دهد که فعل اصلی به حروف t‌ یا d ختم شود. به عنوان مثال:

Accepted→Accepted

Need→Needed

Decide→Decided

در این جا تنها در مورد زمان فعل گذشته ساده در انگلیسی صحبت کردیم، اما سه نوع زمان گذشته دیگر نیز وجود دارند:

گذشته کامل: معمولا وقتی از این زمان استفاده ‌می‌کنیم که‌ یک اتفاق در گذشته قبل از اتفاق دیگری رخ داده باشد. در زمان گذشته‌ی کامل عبارت had قبل از فعل قرار ‌می‌گیرد. به عنوان مثال:

They had just finished the work when Mary arrived.

گذشته استمراری: از این زمان برای بیان اتفاقاتی استفاده ‌می‌کنیم که کامل شده اند، اما در طول دوره‌ای در گذشته ادامه داشته‌اند. به عنوان مثال:

I was painting until I got interrupted.

عمل نقاشی در حال حاضر تمام شده است، اما این عمل در گذشته برای مدتی ادامه داشته است.

گذشته کامل استمراری: زمانی که در مورد اتفاقی صحبت ‌می‌کنیم که تا قبل از رخ دادن اتفاق دیگری در حال انجام بوده است از گذشته‌ی کامل استمراری استفاده ‌می‌کنیم. به عنوان مثال:

We had been making good progress with the project until the police arrived.

 

نتیجه: زمان فعل گذشته ساده در انگلیسی

در این پست در مورد زمان فعل گذشته ساده در انگلیسی صحبت کردیم. بعد از‌ یادگرفتن این زمان ‌می‌توانید زمان‌ های پیچیده ‌تر را‌ یاد بگیرید. ‌ یادگیری زمان گذشته بسیار ساده است. این زمان کاربرد‌های زیادی در مکالمات و متن‌ها داشته و با استفاده از آن ‌می‌توانید گفت‌ و‌گو‌های جذاب ‌تری داشته باشید.‌ یادگیری زمان گذشته به شما کمک ‌می‌کند انگلیسی را روان‌ تر صحبت کنید. از اشتباه کردن نترسید، و این زمان را تمرین کنید. امیدواریم این پست برای شما مفید بوده باشد.

 

نوبت شماست!

حالا نوبت شماست. فکر کنید و Past Routine هایتان را در زمان های مختلف مثل دوران دانشجویی، دوران سربازی، دورانی که در شهر دیگری پروژه داشتید، دورانی که در فرصت مطالعاتی در کشور دیگری به سر می بردید و … تمامی وضعیت هایی که زمانی برنامه روتین شما بوده اند و دیگر نیستند را با استفاده از Concept سوم زمان گذشته ساده توصیف کنید.

4.2/5 - (24 امتیاز)
https://exiracademy.org/?p=22300
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

19 نظر در مورد زمان گذشته ساده در انگلیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. سلام و خسته نباشید فراوان ببخشید اگر میشه اسم حالت های ترجمه ۱۲ زمان انگلیسی در فارسی رو یکجا و به صورت خلاصه توضیح بدید مثلا/حال کامل در فارسی به صورت ماضی نقلی ترجمه میشه

  50

  1. اقا امیررضای عزیز سلام،
   به جز این مورد که اشاره کردین و ماضی بعید که past perfect هست، بقیه همون معادل رو دارن. مثلا حال ساده، حال استمراری، گذشته ساده، …
   و همچنین زمان های perfect continuous در فارسی معادل نداره.
   با تشکر از توجه خوبتون

   62

 2. سلام اموزشاتون خیلی خوب بود اگه در تلگرام کانال دارین لطفا ایدیش رو در پاسخ به من بنویسید ممنون🙏

  49

  1. مبینای عزیز سلام،
   لینک کانال تلگرام ما در فوتر هست اگرچه که الان خیلی روی تلگرام فعال نیستیم. ترجیحا روی اینستاگرام مارو دنبال کنین.

   52

 3. سلام مرسی بابت توضیحات خوبی که دادید یه سوال داشتم جمله what did they do as soon as they arrived چرا فعل edگرفته است مگه اینجوری نیست که در سوالی کردن و منفی کردن فعل به صورت ساده میاد

  51

  1. فاطمه عزیز سلام،
   توی این جمله ی پیچیده، دو تا جمله ساده هست. جمله ای که با when شروع میشه سوالی نیست پس فعلش که گذشته هست ed گرفته.

   52

 4. چققدرر مفصل توضیح دادین این خوندنش یک روز طول میکشه که نمیشد خلاصه کنید؟!

  54

  1. شاهرخ عزیز سلام،
   ما به خلاصه ترین شکل ممکن توضیح دادیم اما مساله اینه که بهرحال باید همه این هارو بدونین و به صورت کاربرد به کاربرد یاد بگیرید و استفاده کنید. البته اگر براتون زیاد هست، یعنی تقریبا سطحتون پایین هست و همون کاربرد اول و دوم براتون کافیه.
   موفق باشید.

   52