پکیج خوداموز انگلیسی – یادگیری خودآموز زبان انگلیسی

English Packages – Self Study English

آخرین بروز رسانی، دهم شهریورماه 1399

 

آیا لازم است از اهمیت دانستن و توانایی استفاده از زبان انگلیسی بگوییم؟ دیگر امروز در سال 2020 بر هیچ کس پوشیده نیست که چقدر این زبان برای زندگی در شرایط امروزه لازم و حیاتی است. از آنجا که این نیاز به قدری زیاد شده است که دیگر نمی توان بدون آن زندگی کرد، و بسیاری از افراد نمی توانند در کلاس های زبان شرکت کنند، قطعا نیاز جدیدی حس می شود که به وسیله آن بتوان خودآموز زبان انگلیسی را یاد گرفت. در این مقاله به معرفی و بررسی خودآموز انگلیسی آکادمی اکسیر ( پکیج خوداموز انگلیسی ) روی پلتفرم TelEx می پردازیم. با اکسیر همراه باشید.

 

آیا می شود زبان انگلیسی را با یک پکیج خوداموز انگلیسی یاد گرفت؟

چه سوال زیبایی! در جواب باید بگوییم هم بله هم خیر! در طول این 14 سال سابقه فعالیت آموزشی تا به امروز (خرداد 1399)، به عینه دیده ایم که آدم ها به دو دسته تقسیم می شوند:

الف) آن ها که هرطور شده زبان انگلیسی را یاد می گیرند؛

ب) آن ها که هرطور شده زبان انگلیسی را یاد نمی گیرند!

 

و پس کاملا بدیهی است که دسته دوم به هیچ صراطی مستقیم نبوده و حتی با بهترین کلاس های خصوصی زبان نیز موفق نمی شوند انگلیسی را یاد بگیرند. اما برای دسته اول، کسانی که نمی خواهند یا نمی توانند در کلاس های گروهی و خصوصی شرکت کنن این بسته های خودآموز انگلیسی می تواند خیلی خیلی مفید باشد. چطور؟ در ادامه برایتان موضوع را روشن می کنیم.

 

پکیج خوداموز انگلیسی اکسیر چطور به من کمک می کند؟

بسته جامع آموزشی خودآموز انگلیسی آکادمی اکسیر کار شما را به شدت تسهیل می کند. بگذارید ببینیم اگر کسی بخواهد زبان را سلف استادی یا خودخوان یاد بگیرد، چه مشکلاتی دارد. طبیعتا، این پکیج تلاش کرده است تمام این مشکلات را برطرف کند:

 • نمی داند باید از کجا شروع کند؛ به عبارتی نمی تواند خودش را دقیق تعیین سطح کند؛
 • منابع خودخوان را به خوبی نمی شناسد؛
 • نمی تواند از بین منابع آموزشی زبان موجود در بازار، ترکیب مناسب خودش را انتخاب کند؛
 • دچار سردرگمی می شود و راهش را گم می کند؛
 • نمی تواند پیشرفت خود را دنبال و ارزیابی کند؛
 • گاهی بی انگیزه می شود و کلا خواندن را رها می کند؛
 • برنامه سلف استادی در اولویتش نیست و کسی هم نیست که پیگیری کند،
 • کتب را باید بخواند ولی ترجیح می دهد آموزش مولتی مدیا و جذاب داشته باشد؛
 • پارتنر و کسی برای تمرین ندارد؛
 • اگر سوالی برایش پیش بیاید، باید کلی جستجو کند تا جواب را پیدا کند، تازه اگر موفق شود؛
 • نمی داند برای تمرین بیشتر روی یک مبحث باید چه کند؛
 • سوالاتی برایش ایجاد می شود که پاسخش ظاهرا هیچ جا نیست؛
 • ممکن است هوش یادگیری اش با دیگران متفاوت باشد؛

و تمامی این مشکلات تنها با تهیه پکیج آموزشی خودآموز اکسیر برطرف می شود. دقت کنید که خودآموز زبان انگلیسی هم به وفور یافت می شود اما “قدر زر، زرگر شناسد” و هرجایی اکسیر نیست.

 

پکیج خوداموز انگلیسی اکسیر چیست؟

همانطور که در پکیج آموزشی زبان آکادمی اکسیر گفته شد، زبان انگلیسی یکی از مجموعه های خودآموز سیستم آموزشی آنلاین اکسیر بر بستر پلتفرم TelEx است. این سیستم با اختلاف پیشروترین، جامع ترین و در یک کلام بهترین پکیج آموزشی انگلیسی است که تلاش دارد زبان آموز را کاملا از کلاس زبان بی نیاز کند؛ به این معنی که تمامی نیازهای او با توجه به آموزش ها و خدمات و پشتیبانی های دپارتمان تلکس برطرف می شود. به لطف دپارتمان TelEx، می توانید زبان انگلیسی را از صفر تا صد بدون نیاز به شرکت در کلاس های حضوری یا آنلاین Live یاد بگیرید و از آن استفاده کنید.

 

پکیج آموزشی انگلیسی اکسیر چه حوزه هایی را شامل می شود؟

وقتی صحبت از زبان عمومی می شود، ما نیاز به دانش انگلیسی در حوزه های تلفظ انگلیسی، گرامر انگلیسی و لغات انگلیسی داریم. به جز این سه مورد، باید بتوانیم از دانش مان برای ارتباط با دیگران استفاده کنیم و این یعنی اسپیکینگ انگلیسی، ریدینگ انگلیسی، لیسنینگ انگلیسی و رایتینگ انگلیسی. خودآموز جامع زبان انگلیسی اکسیر تمام نیاز های شما را برطرف می کند.

طبق مرجع چهارچوب مشترک اروپایی (CEFR)، زبان ها به 6 سطح تقسیم بندی می شوند و خودآموزهای انگلیسی اکسیر نیز درست طبق این استاندارد بین المللی برنامه ریزی شده و اجرا می شوند. از 6 سطح از مبتدی شروع شده و تا حرفه ای ادامه دارد.

 

پل ارتباطی خوداموزها و کلاس های زبان اکادمی اکسیر

خبر خوب این است که اگر در هر زمانی خواستید ادامه مسیر را به صورت حضوری یا انلاین و شرکت در کلاس ها به صورت Live ادامه بدهید، این امکان وجود داشته چرا که طرح درس مشخص و یکی است. پس اگر مثلا تا سطح Pre Intermediate را به صورت خودخوان مطالعه کردید و تمایل داشتید ادامه دوره را حضوری شرکت کنید، و یا برعکس، این امکان در آکادمی اکسیر وجود دارد. طرح درس خوداموزهای اکسیر کاملا منظم و طبق سیلابس درسی دوره های حضوری بوده و کاملا استانداردها رعایت شده است.

 

چه سطوحی از این پکیج خوداموز انگلیسی تهیه شده و در دسترس است؟

تیم دپارتمان تلکس هر روز در حال تهیه و به روز رسانی محتواست. در حال حاضر وضعیت پیشرفت و آمادگی بسته های خودآموز انگلیسی به شرح زیر است:

ترم سطح دوره میزان آمادگی لینک خرید
1 Beginner 1 0%
2 Beginner 2 0%
3 Elementary 1 70%
4 Elementary 2 50%
5 Elementary 3 40%
6 Pre Intermediate 1 90%
7 Pre Intermediate 2 90%
8 Pre Intermediate 3 60%
9 Intermediate 1 100%
10 Intermediate 2 100%
11 Intermediate 3 100%
ورود به دوره آیلتس یا ادامه دوره
12 Upper Intermediate 1 0%
13 Upper Intermediate 2 0%
14 Upper Intermediate 3 0%
15 Advanced 1 0%
16 Advanced 2 0%
17 Advanced 3 0%
18 Advanced 4 0%

 

خوداموز انگلیسی سطح متوسط

خوداموز انگلیسی سطح متوسط

 

چرا باور داریم می توان انگلیسی را به صورت خودآموز یاد گرفت؟

زبان انگلیسی، صرف نظر از اینکه به خاطر قدرت سیاسی رفته رفته تبدیل به زبان بین الملل شده است، زبانی ساده و جذاب است. همین سادگی باعث شده روز به روز متکلم بیشتری داشته باشد. در ادامه به تعدادی از سادگی های انگلیسی اشاره می کنیم:

 • زبان انگلیسی جنسیتی نیست. شاید بتوان گفت دلیلی اصلی ای که این زبان را عامه پسند تر از زبان های اروپایی همجوارش (فرانسوی و آلمانی) می کند همین است. اسامی در انگلیسی دارای جنسیت نبوده و قواعد لازم جنسیتی اسامی را هم ندارد. این مساله را به شدت ساده می کند.
 • مجبورید از انگلیسی استفاده کنید. البته امروز با توجه به رشد روزافزون تکنولوژی، خیلی از دستگاه ها نسخه فارسی دارند اما همچنان در بسیاری از مواقع مجبورید از انگلیسی استفاده کنید. اما چون عملکردها و دستورات معمولا با عکس و دیگر راه ها به چشم می خورند، درک ان ها ساده تر می شود. با حضور اینستاگرام، خیلی ساده همه می دانند story به چه معناست.
 • چیزی به اسم صرف فعل وجود ندارد. برخلاف زبان های دیگر، مثل فارسی، فرانسوی، عربی و غیره، هیچ نیازی به صرف فعل نیست (البته بجز یکی دو مورد) و این حرف زدن در زمان های مختلف را ساده تر می کند.
 • نسخه انگلیسی همه چیز وجود دارد. چه بخواهید چه نخواهید، با در معرض قرار گرفتن، یاد می گیرید! اینکه از همه چیز انگلیسی اش موجود است خیلی خبر خوبی برای زبان اموزان انگلیسی است.
 • الفبای لاتین ساده است. این الفبا حتی از فارسی هم ساده تر است و به هم چسبیدن و غیره ندارد. خواندن و نوشتن آن نیز بسیار ساده بوده و یکی از دشواری های بزرگ یادگیری زبان های دیگر مثل چینی، هندی یا روسی را ندارد.
 • بهترین منابع من جمله کتب، فیلم ها و آموزش ها به انگلیسی یافت می شوند. از روی علاقه و تفریح، شما فیلم و سریال زیاد تماشا می کنید. حتی اگر با زیرنویس تماشا کنید، به مرور زبان انگلیسی را یاد می گیرید و این در حالی است که هیچ کلاسی نرفته اید. این همه گیر بودن و در همه جا یافت شدن این زبان یادگیری اش را تسهیل می کنید.

 

مشکلات اصلی مخصوصا مشکلات ایرانی ها در این خوداموزهای انگلیسی

زبان آموز ایرانی معمولا مشکلاتی دارد که با مردمان کشورهای دیگر متفاوت است. اکسیر تلاش کرده است این مشکلات را با خودآموز انگلیسی تلکسی برطرف کند:

 • تعدد ساختارها و مفاهیم گرامری: یکی از بزرگ ترین مشکلات زبان آموز ایرانی، درک گرامر هاست، حتی ابتدایی ترین زمان ها (Tenses) را سخت متوجه شده و استفاده می کند. دلیل آن این است که این مباحث را حتی در فارسی هم به درستی نمی داند. مثلا درک تفاوت ماضی بعید و ماضی نقلی برای بسیاری از ما سخت است و وقتی می خواهیم آن ها را، هر کدام با 4 مفهوم و کاربرد متفاوت یاد بگیریم، قطعا دچار سردرگمی می شویم. پکیج آموزش زبان انگلیسی اکسیر با شفافیت بخشیدن به موضوع، با یک رویکرد مفهومی، و ایجاد پلی بین فارسی و انگلیسی، مساله را خیلی ساده کرده است.
 • گرامر های ناموجود در فارسی: علاوه بر مشکل بالا، درک بعضی ساختارها سخت تر است چرا که اصلا نمی توان پلی ساخت. در این موارد با شرح و توضیح وضعیت، و نشان دادن کاربردهای آن، مساله را ساده می کنیم.
 • الگوهای زبان انگلیسی: یکی از مواردی که زبان اموز ایرانی به ان توجه ندارد، الگوی ترکیب لغات برای ساخت عبارات و جملات است. آموزش های اکسیر تاکید خاصی روی این ترکیب ها دارد و حتی از پایین ترین سطوح همیشه به ریزترین ترکیبات اشاره دارد. مثلا، زبان آموز معمولا توجهی به ترکیب حروف اضافه با اسامی یا افعال ندارد و تقریبا همیشه در تولید محتوای انگلیسی آن ها را اشتباه استفاده می کند.
 • تلفظ انگلیسی: صرف نظر از اینکه زبان به لهجه امریکایی، بریتانیایی یا استرالیایی صحبت شود، معمولا توجهی به ظرافت ها و ویژگی های تلفظی نمی شود. ویژگی های تلفظی بسیار مهم بوده و باید روی تک تکشان کار و تمرین کرد تا هم درک بهتری در لیسنینگ ها ایجاد شود و هم صدایی که شنیده می شود به حرف زدن یک Native Speaker نزدیک تر باشد.

 

ویژگی باورنکردنی خودآموز انگلیسی اکسیر: ۶ ماه پشتیبانی بی قید و شرط !

هرچقدر هم که این مجموعه آموزشی خوب باشد، زبان را نمی تواند بدون نظارت یک استاد زبان با سرعت و بدون دست انداز یاد گرفت. پس از مطالعات، تحقیقات و جلسات فکری بسیار، ما در آکادمی اکسیر به یک استراتژی جامع رسیدیم و هم اکنون با اجرای آن، توانسته ایم یادگیری زبان انگلیسی را به صورت خودآموز به بهترین شکل اجرا کنیم.

 

برای اطلاعات بیشتر، صفحه مشاوره زبان را ببینید.

 

نمونه هایی از خودآموز انگلیسی آکادمی اکسیر

 

 

 

ورود به پلتفرم TelEx

لینک های مفید دیگر مرتبط با پکیج خوداموز انگلیسی

تعیین سطح آنلاین زبان

مشاوره زبان

دوره های آنلاین زبان

دوره های آنلاین آیلتس

مشاوره آیلتس