سبد خرید 0 021 26 70 99 17

پاسخگویی از 12:30 الی 19:00

 ورود / ثبت نام
0
0

مهاجرت به کانادا

1802 بازدید
مهاجرت به کانادا

مختصری درباره کانادا

کانادا با 9984670 متر مربع مساحت، دومین کشور وسیع در جهان می باشد. کانادا Canada، شمالی ترین کشور قاره آمریکاست و تنها یک همسایه (ایالت متحده آمریکا) دارد. وسعت زیاد، بارندگی کافی و بهره برداری مناسب، باعث شده از نظر تولید و صادرات محصولات کشاورزی و منابع طبیعی، کانادا در جایگاه بالایی قرار گیرد.

با آنکه حدود یکصد سال از استقلال آن نمی گذرد و هنوز فرماندار کل آن را ملکه یا پادشاه انگلستان تعیین می کند، ولی طی این مدت اندک، رشد و توسعه مناسبی کرده است. به طوری که جزو گروه G8 (کشورهای پیشرو صنعتی جهان) می‌باشد. دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی آن نیز از اعتبار خوبی در جهان برخوردار است. وسعت زیاد، جمعیت کم، ثبات سیاسی و اجتماعی و در آمد سرانه ی بالا، از جمله مواردی است که سبب شده افراد بسیاری از اقصی نقاط جهان، از جمله ایران، مهاجرت به کانادا را انتخاب کنند.

از آنجا که ایرانیان زیادی در کانادا اقامت دارند و ارتباطات و علاقه آنها به کشور، خانواده و دوستان مستحکم است، ارتباط بین دو کشور، بصورت منطقی و با احترام متقابل، تداوم و گسترش یافته و از ثمرات آن، هر دو کشور بهره مند می شوند و مهاجرت به کانادا بین ایرانیان محبوب است.

مهاجرت به کانادا

بررسی مزایای مهاجرت به کانادا

امنیت، آرامش و بی طرفیِ کشور کانادا

کانادا از لحاظ قوانین، پیوسته در حال ترقی بوده و از لحاظ امنیت، پیشرفت بسزایی داشته است و هیچوقت خطر جدی ای مانند جنگ، آن را تهدید نخواهد کرد، پس کشوری توریست و مهاجرپذیر است.

برخورد افراد بومی کشور کانادا

کانادایی ها افرادی مودب، خونگرم و مهمان نواز هستند، پس افراد مهاجر، می توانند به داشتن امنیت، در جامعه و بین مردم آن کشور اطمینان داشته باشند.

خدمات آموزشی و درمانی کانادا

در حیطه تحصیلات و خدمات درمانی، کشور کانادا از استاندارد های بالایی پیروی می کند. حتی بسیاری از مردم بریتانیا، از خدمات کشور کانادا، تعریف و تمجید می کنند. این کشور در دادن ویزا به خانواده افراد مهاجر دریغ نمی کند، زیرا معتقد است، افرادی که در کنار خانواده خود هستند، عملکرد بهتری در جامعه دارند.

اقتصاد کشور کانادا

اقتصاد این کشور، مانند اقتصاد کشور های اروپایی، گرفتار مشکل نشده است. دلار کانادا نیز ارزش بالایی دارد. در نتیجه بازار کار وجود داشته و افراد مهاجر دچار مشکل نمی شوند.

 

امکانات عمومی و رفاهی کانادا

این کشور دارای تعداد زیادی پارک، کتابخانه و مراکز تفریحی می باشد، که به خوبی از آن ها مراقبت به عمل می آید و مورد استفاده همگان می باشد.

 

وضعیت جوی کشور کانادا

کانادا چهار فصل مجزا دارد و برای هر فصل، دولت این کشور، تفریحات مربوط به آن را فراهم ساخته و ساکنان می توانند در هر فصل، از آب و هوای آن لذت ببرند.

 

تحصیل در کشور کانادا

کانادا دانشگاه ها و کالج های بسیار خوبی دارد که مدارک آن ها بسیار معتبر و بین المللی است. برای ورود به آن ها، شما نیاز به یک مدرک زبان دارید و معمولا معروف ترین آن ها آیلتس می باشد. البته، اخیرا خود کانادا یک آزمون انگلیسی تحت عنوان سلپیپ CELPIP تالیف کرده است که برای مهاجرت به کانادا رقیب آیلتس شده است. مقاله آیلتس یا سلپیپ برای کانادا را ببینید.

 

بررسی معایب مهاجرت به کانادا

زمستان های سرد و طولانی کشور کانادا

زمستان در این کشور بسیار سرد و طولانی است و ممکن است باعث مشکلاتی برای افراد مهاجر شود. اگر چه برخی از شهرهای این کشور دارای آب و هوای معتدل تری هستند.

 

پرداخت مالیات در کانادا

مالیات برای یک سری افراد می تواند بسیار هزینه بالایی را شامل شود ولی با یافتن شغل مناسب، مدیریت هزینه ها و مشورت با یک مشاور جهت کاهش مالیات، می توان از پس آن نیز برآمد.

 

اقتصاد متزلل کشور کانادا

بخش اصلی اقتصاد کانادا وابسته به نفت است. پس هرگونه تغییر در واردات و صادرات آن، می تواند در اقتصاد این کشور مشکلاتی به وجود آورد.

 

گران بودن مخارج زندگی در کانادا

اگر در کانادا شغل پر درآمدی نداشته باشید و یا در کشور خودتان هزینه مسکن پایین بوده باشد، قطعا در کانادا دچار مشکل مالی خواهید شد.

 

فاصله جغرافیایی زیاد بین ایران و کانادا

مسافت بین این دو کشور زیاد بوده و ممکن است برای افرادی که می خواهند به تنهایی به این کشور مهاجرت کنند، این مورد یک مشکل به حساب آید.

تحصیل در کشور کانادا

کانادا، برخلاف کشورهای اروپایی مثل اتریش و مجارستان، تحصیلات رایگان و بورسیه زیادی ندارد. کمتر پیش می آید بتوان از دانشگاه های کانادا بورسیه دریافت کرده و رایگان تحصیل کرد. شرایط ویژه ای برای تحصیل رایگان در کانادا وجود دارد که بسیاری از متقاضیان مهاجرت اصلا سمتشان نمی روند چرا که از توانایی هایشان خارج است.

 

5/5 - (1 امتیاز)
https://exiracademy.org/?p=22765
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد مهاجرت به کانادا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.