۳۰۰۰ کلمات متداول انگلیسی

3000 Most Frequent English Words

چرا سه هزار کلمه متداول انگلیسی؟

سه دسته ی هزارتایی از کلمات پرتکرار انگلیسی، کلمات متداول انگلیسی به حساب می آیند. همانطور که در معرفی لغات انگلیسی گفته شد، طبق گفته خود لانگمن، با دانستن این سه هزار کلمه متداول انگلیسی می توانید ۸۶٪ هر متنی را که می خوانید متوجه شوید. قرار نیست لیست این سه هزار کلمه متداول انگلیسی را به روش هابیل و قابیل و به زور حفظ کنیم! قرار است هر دفعه دیکشنری را چک می کنیم، تنها دقت کنیم که آن کلمه جدید جزء این ۳۰۰۰ کلمه است یا خیر.

 

جرمی هارمر Jeremy Harmer، معتقد است این مجموعه کلمات برای زبان آموز طلاست و دیکشنری لانگمن به ما نشان می دهد چه کلماتی واقعا ارزش یادگیری زودتری دارند و چطور باید استفاده شوند.

برای اینکه این کلمات به سادگی قابل تشخیص باشند، دیکشنری لانگمن جلوی این کلمات علائمی به این شکل گذاشته است:

S1S2S3W1W2W3
هزار کلمه متداول اول در Speakingهزار کلمه متداول دوم در Speakingهزار کلمه متداول سوم در Speakingهزار کلمه متداول اول در Writingهزار کلمه متداول دوم در Writingهزار کلمه متداول سوم در Writing

 

نقات قوت لانگمن در رابطه با 3000 کلمه از کلمات متداول انگلیسی

دیکشنری لانگمن این سه هزار کلمه را در رایتینگ و اسپیکینگ نیز از هم جدا می کند.

در این لیست سه هزار کلمه ای، حتی به تفاوت های انگلیسی بریتانیایی و امریکایی نیز اشاره می شود که لغت مورد نظر بیشتر در کدام استفاده شده و آیا تلفظ متفاوتی دارد یا خیر.

یادگیری زبان انگلیسی شیرین است اما گاهی اوقات نیز آشفته کننده است چرا که زبان آموز گیج می شود و نمی داند باید روی چه تمرکز کند.

این ۳۰۰۰ کلمه متداول انگلیسی را می توانید در زیر مشاهده کنید و همچنین اگر دیکشنری لانگمن را داشته باشید، چه نسخه تحت وب، چه نسخه دسکتاپ و چه اپلیکیشن اندروید یا ios، این امکان برای شما فراهم شده است.

 

۳۰۰۰ کلمه متداول انگلیسی

 

دانلود لیست 3000 کلمه متداول انگلیسی

لینک دانلود PDF این سه هزار کلمه متداول

 

لیست موضوعی کلمات متداول انگلیسی

علاوه بر این لیست که به صورت الفبایی چیده شده است، وب سایت learnersdictionary نیز این کلمات را به صورت موضوعی دسته بندی کرده است. می توانید از این مرجع نیز استفاده کنید.

 

 

    دوره‌ی آنلاین آموزش زبان انگلیسی