سبد خرید 0 021 26 70 99 17

پاسخگویی از 12:30 الی 19:00

 ورود / ثبت نام
0
0
پادکست صوتی

نکاتی برای افزایش دایره لغات انگلیسی

2654 بازدید
افزایش دایره لغات انگلیسی

نکاتی برای افزایش دایره لغات انگلیسی – چگونه دایره لغات انگلیسی خود را افزایش دهیم؟

 

در این اکسیر می خواهیم به شما نکاتی را گوشزد کنیم تا به وسیله ی این نکات بتوانید دایره لغات انگلیسی خود بیشتر کنید. با ما همراه باشید.

 

افزایش دایره لغات انگلیسی چگونه امکان پذیر است؟

بخوانید، بخوانید، بخوانید! (مطالعه آزاد)

برای افزایش دایره لغات انگلیسی هرچه قدر بیشتر بخوانید، به‌ویژه کتاب‌های داستان، رمان، و دیگر چیزهای آموزنده، با لغات بیشتری درگیری پیدا می‌کنید. خواندن، به‌طور طبیعی تمامی آنچه که برای یادگیری لغات جدید نیاز دارید را در بر دارد. تنها بایستی نکات ریزی را رعایت کنید. نخست اینکه مطالبی که برای خواندن انتخاب می‌کنید زیبا و جذاب باشد. دوم اینکه مطالب برایتان قابل‌فهم باشد. وقتی‌که کتاب‌های مختلفی می‌خوانید، احتمال اینکه یک لغت را چندین جای مختلف ببینید بالا می‌رود. این کار باعث می‌شود که مفاهیم و روش‌های مختلف استفاده از آن لغت را یاد بگیرید و یادآوری و استفاده درست از آن لغت در آینده برای شما بسیار آسان شود.

 

برای افزایش دایره لغات انگلیسی، لغت‌ها را در جاهای مختلف ببینید

اگر برای یادگیری لغات جدید تنها از یک منبع و یک روش استفاده کنید، لغت‌ها به‌راحتی از یاد شما می‌روند. اما اگر از منابع مختلفی برای یادگیری لغات استفاده کنید، به وقتش لغات انگلیسی را بهتر به یاد می‌آورید. مثلاً باوجوداینکه خواندن کتاب برای یادگیری لغات بسیار اساسی است، اما دیدن فیلم و سریال، گوش دادن به اخبار، گوش دادن به موسیقی، و از همه مهم‌تر، مکالمه زبان انگلیسی، برای یادآوری بهتر لغات بسیار توصیه می‌شود.

   دوره‌ی آنلاین زبان

 

به‌جای حفظ کردن لغات، عبارات را حفظ کنید

اگر واقعاً نمی‌توانید از حفظ کردن دل بکنید، به‌جای حفظ کردن لغات انگلیسی، عبارت های مختلف را حفظ کنید. مثلاً به‌جای اینکه لغت School را به معنی مدرسه حفظ کنید، عبارت I go to school به معنی «من به مدرسه می‌روم» را حفظ کنید. در این صورت حداقل مطمئن هستید که در یک جمله به‌درستی می‌توانید آن کلمه را استفاده کنید. در ضمن در حقیقت به‌طور ناخودآگاه، علاوه بر افزایش دایره لغات انگلیسی، در حال یادگیری گرامر انگلیسی نیز هستید.

 

از قدرت تخیل خود استفاده کنید

به‌جای اینکه لغات انگلیسی را به فارسی معنی کرده و آن‌ها را حفظ کنید، آن‌ها را در ذهن خود تجسم کنید و آن تصویر ذهنی را به خاطر بسپارید. مثلاً وقتی میگویید Tree به‌جای اینکه در ذهنتان لغت درخت بیاید، تصویر یک درخت را تجسم کنید و این لغت را به آن تصویر گره بزنید. این کار با وجود اینکه ممکن است بیهوده به نظر برسد اما تأثیرات شگرفی دارد و باعث می‌شود که مکالمه زبان انگلیسی شما سریع‌تر و روان‌تر صورت بگیرد.

 

علیرضا میرجمهری 🙂

4.2/5 - (5 امتیاز)
https://exiracademy.org/?p=19827
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد نکاتی برای افزایش دایره لغات انگلیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.