صحبت با اعتماد به نفس در انگلیسی

 

آیا می خواهید انگلیسی را با اطمینان بیشتری صحبت کنید؟ ترفندهای زیادی وجود دارد که می توانید با استفاده از آن ها با اعتماد به نفس بیشتری صحبت کنید، حتی اگر این اعتماد به نفس فقط در ظاهر باشد. نگران نباشید! چرا که همه افراد، حتی خود انگلیسی زبان ها هم موقع حرف زدن، اشکال دارند.

 

وقتی در حال یادگیری زبان هستید، اینکه برای حرف زدن اضطراب داشته باشید، عادی است اما لازم نیست نگران باشید. هیچکس قرار نیست به شما بخندد، بلکه از اینکه بتوانند به شما کمک کنند خوشحال هم می شوند. مهم این است که بدانیم بهترین راه برای یادگیری روان صحبت کردن انگلیسی، تمرین روزانه و کافی است – و این بدان معنی است که لازم نیست ترسی داشته باشید؛ بلکه باید این حقیقت را بپذیرید که با وجود داشتن اشکالاتی، باید دهان خود را باز کرده و در هر صورت حرف بزنید.

 

صحبت با اعتماد به نفس در انگلیسی

 

برای صحبت با اعتماد به نفس در انگلیسی مثبت فکر کنید!

داشتن اعتماد به نفس یک نگرش است. بهتر است طرز فکر شما “من می توانم” باشد و اجازه ندهید ذهنتان بر چیزهای منفی متمرکز شود.

  • وقتی به مکالمات انگلیسی گوش می دهید سعی کنید بر روی کلماتی متمرکز شوید که معنی آن ها را می فهمید و نگران کلماتی که هنوز معنایشان را نمی دانید نباشد.

 

  • به جای ناراحت شدن از انتقادات، آن ها را به چیز مثبتی تبدیل کنید. زمانی که شخصی اشتباهات شما را گوشزد می کند از دست او ناراحت نشوید. این برای شما فرصتی برای یادگیری زبان است. از آن ها بخواهید تا اشتباهاتتان را به شما بگویند و برای تقویت آن به شما راه حلی پیشنهاد دهند.

 

  • پاسخ مثبت بدهید. فرصت های تمرین انگلیسی را از دست ندهید، حتی اگر باعث شود از منطقه ی امن خود خارج شوید. چالش ملاقات با خانواده ی انگلیسی زبان یا دوستان انگلیسی زبان، مکالمه آنلاین با شخصی به انگلیسی، یا ملحق شدن به دوستان خود در یک کشور انگلیسی زبان برای تعطیلات را بپذیرید، و جواب مثبت بدهید، پشیمان نخواهید شد.

ازمون ماک ایلتس

تمرین، تمرین، تمرین!

هرچقدر که با صدای بلند حرف بزنید، اعتماد به نفس شما افزایش می یابد. عادت هر روزه ی صحبت کردن و گوش دادن به زبان انگلیسی باعث می شود نحوه ی حرف زدن شما طبیعی تر باشد. راه های زیادی وجود دارد که زبان را در برنامه‌ی روزانه تان قرار دهید:

 

  • صحبت کردن با دوستان و خانواده های انگلیسی زبان به صورت تلفنی، آنلاین یا حضوری – صحبت کردن با کسی که از تلاش شما حمایت کند باعث می‌شود شما اعتماد بنفس داشته باشید و بتوانید با غریبه ها نیز راحتتر مکالمه کنید.

 

  • از برنامه (Skype) اسکایپ برای تمرین درس با دوستتان از طریق اینترنت استفاده کنید – عادت به مکالمه به زبان انگلیسی، اعتماد بنفس شما را افزایش می‌دهد و باعث می شود روان تر صحبت کنید، حتی اگر هر روز زمان کوتاهی را به این کار اختصاص بدهید.

 

  • در کلاس‌های مکالمه شرکت کنید – کلاس‌های مکالمه انگلیسی این فرصت را می‌دهند تا با دیگر زبان آموزانی که در سطح شما هستند، انگلیسی صحبت کنید. صحبت کردن و گوش کردن در شرایطی که همه مشوق یکدیگر هستند می‌تواند برایتان آموزنده باشد. و هرچه بیشتر در این کلاس ها صحبت کنید، و شاهد رشد پیشرفت خود باشید، اعتماد به نفس تان بیشتر می شود.

 

  • سفر کنید– سفر کردن بسیار جذاب است و باعث می شود در شرایطی قرار بگیریم که مجبور به صحبت کردن شویم. قرار گرفتن در محیطی که زبان انگلیسی توسط افراد بومی صحبت می شود سرعت یادگیری شما افزایش می یابد. این موضوع باعث می شود تا شما به شنیدن لهجه ها و گویش های مختلف عادت کنید و افراد جدیدی را ملاقات نمایید.

مشاوره ایلتس

برای صحبت با اعتماد به نفس در انگلیسی با صدای بلند بخوانید!

همانطور که در بچگی، با گوش دادن و تقلید زبان پدر و مادرمان، زبان اول خود را یاد گرفتیم، حال با شنیدن نحوه‌ی حرف زدن انگلیسی زبانان نیز می توانیم آن را یاد بگیریم. در یادگیری زبان اول، مهارت خواندن و نوشتن مراحل بعدی یادگیری زبان بودند. حالا وقتی که می خواهیم زبان جدیدی را در مدرسه یا به عنوان یک فرد بزرگسال یاد بگیریم، اغلب با خواندن و نوشتن شروع می کنیم و سپس وارد مرحله ی حرف زدن یا گوش دادن می شویم.

 

علت اینکه بسیاری از افرادی که انگلیسی می آموزند و می توانند بخوانند و گوش دهند این است که همه آنها تمرین می کنند. اما برای اینکه انگلیسی را با اطمینان صحبت کنید، لازم است صحبت کردن را تمرین کنید. تنها در مرحله‌ی گوش دادن متوقف نشوید. در هر مرحله ای که باشید، چه خواندن چه نوشتن یا حتی گوش دادن، فعالیتی را که انجام می دهید با صدای بلند بخوانید و شنیده های خود را تمرین کنید.

با تمرین کردن با صدای بلند، دهان و مغز شما به کار با یکدیگر و ایجاد اشکال و حالات مورد نیاز صورت برای تلفظ صحیح کلمات عادت می کند. به زودی آن ها بدون اینکه شما به آن فکر کنید با هم کار می کنند و مکالمه انگلیسی شما روان تر می شود.

دوره های انلاین زبان

آرام باشید و آرامش خودتان را حفظ کنید

وقتی انگلیسی صحبت می کنید آرام باشید و عجله نکنید. سریع حرف زدن ممکن است باعث استرس شما شود و باعث شود عصبی به نظر بیایید. نفس عمیق بکشید، آرام باشید و به خودتان زمان بدهید. این کار باعث می شود فشار عصبی که حس می کنید کمتر شود و همچنین واضح تر و مطمئن تر صحبت خواهید کرد.