خوداموز گرامر انگلیسی – دوره گرامر انگلیسی –  کتاب گرامر انگلیسی – آموزش حضوری و آنلاین گرامر انگلیسی

iGram: Elixir’s English Grammar for Academic Purposes, Conceptual Approach

با پشتیبانی دائم‌العمر!

کتاب گرامر انگلیسی و دوره گرامر انگلیسی آکادمی اکسیر تحت عنوان iGram به دو صورت حضوری و آنلاین برگزار می شود. اگر گرامر انگلیسی شما ضعیف است، دوره ی آی گرم مناسب شماست. دوره آنلاین گرامر انگلیسی را هم ببینید.

دوره گرامر انگلیسی

درک گرامر انگلیسی و استفاده از آن سخت است!

در دو دهه‌ی اخیر آموزش زبان انگلیسی، ما زبان آموزان بسیاری را دیده ایم که درکِ گرامر انگلیسی برایشان سخت بوده است. تنها دلیل این مساله، رویکرد اشتباه است.

 

اکسیر گرامر انگلیسی (iGram) چطور این مسئله را ساده می‌کند؟

همانطور که از عنوان این کتاب خوداموز گرامر انگلیسی برمی‌­آید، در این کتاب رویکردی مفهومی به گرامر داریم. به این معنی که زبان آموزان در معرض کاربردهای زبانی و طرز استفاده ­آن‌ها قرار گرفته و یاد می­‌گیرند چطور آنچه را که در ذهن دارند دقیق و شفاف به مخاطبشان انتقال دهند. بعد از یادگرفتن مفاهیم و کاربردها، یادگیری ساختارهای گرامری ساده می شود.

به علاوه، مفاهیم هر دستورزبانی به صورت جزئی با یک عبارت فوق­ العاده کوتاه (به همراه عکس و مثال های متعدد) عنوان شده ­اند. یادگیری به این شکل با دوره گرامر انگلیسی اکسیر، بسیار ساده ­تر شده است.

 

بازم هست!

درست مثل بقیه محصولات آکادمی اکسیر، این کتاب با هزاران اسلاید آموزشی و تعداد زیادی ویدیوی آموزشی ارائه می‌شود. این کتاب را بدون اسلایدها و ویدوهای آموزشی ­اش استفاده نکنید! ویدیوها را چندبار ببینید.

 

گرامر زبان عمومی یا گرامر انگلیسی آکادمیک؟

هردو! در این مجموعه ­ی خوداموز گرامر انگلیسی معرکه، هردو گرامر انگلیسی زبان عمومی و انگلیسی آکادمیک با رویکردی مفهومی و کاربردی تالیف شده­ است. زبان آموزان می ­توانند از این کتاب به عنوان مرجعی برای هردو نیازشان استفاده کنند.

این مطلب رو هم بخونید!
مدارک زبان انگلیسی

همچنین، تمامی مباحث لازم برای گرامر آیلتس، گرامر تافل، گرامر PTE، گرامر CAE، گرامر OET و تمامی آزمون های زبان انگلیسی در این مجموعه آموزش داده شده است. پس شما بی نیاز از هر مجموعه دیگری خواهید بود 🙂

 

سطح کتاب و دوره گرامر انگلیسی iGram چیست؟ خودآموز گرامر انگلیسی

با توجه به عنوان کتاب، ” آی­گرَم، اکسیر گرامر انگلیسی برای اهداف آکادمیک با رویکردی مفهومی“، سطح کتاب طبق CEFR B2 برای فوق­ متوسطه و بالاتر است و برای سطوح زیرِمتوسطه مناسب نیست اگرچه که رویکرد مفهومی ­اش می­‌تواند بسیاری از مفاهیم سطوح پیش ­متوسطه و پایین­ تر را ساده­ کند. برای سطوح پایین­ تر از متوسط، توصیه می­‌شود این کتاب حتما با نظارت یک منتور استفاده شود.

 

کتاب گرامر اکسیر برای استفاده کلاسی است یا گرامر خودخوان؟

علی­‌رغم اینکه استفاده این کتاب بسیار ساده بوده و مرجعی فوق­ العاده برای مطالعه خودخوان است، تجربه نشان داده است استفاده از آن در کلاس و به صورت گروهی نیز بسیار شگفت­ انگیز است. تمرین ­های این کتاب می­‌تواند برای فعالیت­ های گروهی عالی باشد. خودآموز گرامر انگلیسی

 

یک نمونه از آموزش های گرامر مفهومی انگلیسی در فضای آکادمیک: Elixir’s iGram

 

جایزه هم داریم؟

بله! همیشه می­‌توانید به وبسایت ما سر بزنید و از مطالب رایگان بسیار زیادی استفاده کرده و لذت ببرید! 🙂

 

چطور از خودآموز گرامر انگلیسی iGram استفاده کنیم؟

گرامر به فارسی یا انگلیسی؟ 

همان‌طور که توضیح داده شد این کتاب به صورت مفهومی تهیه شده است و مفاهیم آن به هردو زبان فارسی و انگلیسی توضیح داده شده است. بعضی از مفاهیم و کاربردها کاملا یکسان بوده و برخی نیز که به شکلی متفاوت هستند، به فارسی معادل سازی شده تا کاملا قابل لمس و کاربردی شود. گاهی اوقات استفاده از فارسی می­‌تواند به شما کمک کند (به­ شرط آنکه فارسی شما خوب باشد) و گاهی نیز می­‌تواند گیج­ کننده باشد. بهتر است به مفاهیم و توضیحات انگلیسی هر دستور زبان مراجعه کنید. درضمن بعضی ساختارهای زبان انگلیسی معادلی در فارسی ندارند.

این مطلب رو هم بخونید!
کلاس زبان و کلاس انگلیسی، زبان عمومی

 

چطور از این کتاب استفاده کنم؟

برای درک بسیاری از مفاهیم و کاربردهای زبانی، یکی از ابزارهای یادگیری و آموزش، استفاده از معادل فارسی آن­‌هاست. شما می­‌توانید با بررسی فهرست فارسی کتاب، بررسی کنید که هر یک از مفاهیم را می­‌توانید تولید کنید یا خیر. ممکن است شما از قبل بدانید چطور کاربرد آن‌ها را در انگلیسی بسازید؛ اگر نمی‌­دانید این کتاب برای شما نوشته ­شده است!

یک مثال

برای مثال می­‌خواهیم بدانیم چطور می­‌توانیم راجع به کاری که در گذشته به صورت منظم و روتین انجام می­‌شده است صحبت کنیم؛ مثلا بگوییم «من هر روز ساعت 7 از خواب بیدار می‌شدم.» در فهرست نوشته­ ایم که به فلان صفحه مراجعه کنید. پس از مراجعه، مشاهده می‌کنید که از گذشته سادهاستفاده می­شود: “I woke up at 7 every day.“.

 

فعال­سازی مطالب یادگرفته ­شده

پس از مطالعه و درک مباحث و مفاهیم، زمانی که از شما سوال پرسیده می‌شود، متوجه می­‌شوید که علی­‌رغم دانش، نمی­توانید از آن­ها استفاده کنید. متوجه می‌­شوید که نیاز به فعال­سازی (Activation) و کاربردی کردن آ‌‌‌ن­ها دارید. برای این­کار، می­توانید از جداول تمرین این کتاب استفاده کنید. پس از تمرین، جواب­ های خود را با پاسخنامه چک کنید و مشکلات را رفع و رجوع کنید. اگر پس از چک کردن باز هم مشکل داشتید، حتما از مشاور یا استاد خود کمک بخواهید.

این مطلب رو هم بخونید!
دوره های فشرده آیلتس

 

رایتینگ یا اسپیکینگ؟

باز ممکن است با مسئله ی دیگری رو به ­رو شوید: بر روی برگه می­‌توانید اما در صحبت­ کردن نمی­‌توانید بلافاصله پاسخ داده یا عکس ­العمل نشان دهید. دلیل این اتفاق این است که برای شکل دادن هر مهارتی، باید روی خودش تمرین کرد. اگر شما مشکل صحبت­ کردن دارید، باید تمرینِ صحبت­ کردن کنید تا بتوانید بلافاصله از مفاهیم مربوط به آن در اسپیکینگ استفاده کنید.

 

پشتیبانی دائم‌العمر!

خودتان را بیمه گرامر کنید! آکادمی اکسیر با شعار #همیشگی_شو، یکبار برای همیشه یک بسته خودآموز گرامر انگلیسی به شما می دهد و برای همیشه سوالات گرامری شما را پاسخ می دهد! فوق العاده نیست؟ 🙂

 

دوره گرامر انگلیسی | کتاب گرامر انگلیسی | خودآموز گرامر انگلیسی

 

برای ثبت نام در دوره آنلاین گرامر انگلیسی یا خرید کتاب و پک DVD گرامر iGram اینجا تپ کنید.