Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

برای آمادگی آیلتس چه احتیاج داریم؟

برای آمادگی آیلتس چه احتیاج داریم؟

برای آمادگی آیلتس چه احتیاج داریم؟ 150 150 آکادمی اکسیر

چه چیزی برای آیلتس احتیاج است؟

اکسیر آیلتس

مقدمه

ظاهر قضیه ی چه چیزی برای آیلتس احتیاج است بسیار ساده است. همه هم می دانند که شما باید دانش زبان انگلیسی داشته باشیم و همچنین از استراتژی های آیلتس، نکات آیلتس، مهارت های آیلتس و تکنیک های آیلتس آگاه بوده و بتوانیم آن ها را اجرا کنیم. اما، مشاهدات بسیاری وجود دارد که حتی کسانی که سال هاست در یک کشور انگلیسی زبان زندگی می کنند، یا حتی زبان مادری شان انگلیسی است، یا حتی سال ها آیلتس درس می دهند، همچنان نمی توانند نتایج خوبی در این آزمون بدست بیاورند. از همین رو، متوجه می شویم که آمادگی و موفقیت در آیلتس تنها به عناوین مذکور ختم نمی شود. به همین جهت، بر آن شدیم تا مقاله ای برای شما تهیه کنیم، و پرده از این راز و اسرار آیلتس برداریم تا بدانید چرا، در آیلتس موفق نمی شوید. در واقع، برای آمادگی آیلتس، چه چیزهایی، سوای دانش و مهارت های زبان احتیاج است.

این مقاله به قلم متخصصی آیلتس آکادمی اکسیر به نگارش درآمده و محتوای آن نقشه گنج در آمادگی آیلتس است و هم می تواند به خدمت متقاضیان آیلتس درآید، و هم به خدمت اساتید و حتی موسساتی که خودشان در برگزاری دوره ها و دستیابی به نتایج عالی در آیلتس ناکام اند.

 

تغییر یک تعریف

همانطور که گفتیم، آیلتس صرفا زبان انگلیسی و تکنیک هایی برای چهار مهارت زبانی نیست، بلکه آیلتس یک لایف استایل است. هدف از برگزاری و شرکت در آزمون آیلتس چیست؟ فرد بتواند در کشوری با استانداردهای بالا تحصیل، کار یا زندگی کند. خُب، آیا با گرامر و مهارت گفتاری می توان در این فضا به سادگی وارد شد؟ قطعا داستان پیچیده تر است.

این مطلب رو هم بخوانید  نگارش یک Essay سه سوالی رایتینگ تسک 2 آیلتس

 

هدف آیلتس چیست؟

گفتیم که آیلتس لایف استایل است. آیلتس می خواهد شما را برای حضور در فضاهای خاصی آماده کند. پس انگلیسی شرط لازم است، ولی قطعا کافی نیست. آیلتس، مهر تاییدیه اولی برای ورود به مسیری است که در انتها عضوی از یک جامعه خاص را می سازد. مهاجرت، مثل هفت خان رستم است که خان اول آن آیلتس است.

 

تصور اشتباه

در ایران، معمولا افراد حدود پنج سال تحصیلات آکادمیک کسب می کنند و تقریبا مدرک لیسانس یا فوق لیسانس خود را اخذ می کنند. در همین حین، تصور می کنند که شش ماهه آیلتس را گرفته و به آغوش کانادا خواهند رفت. همین تصور اشتباه، باعث شده است مراکز آموزشی بسیاری با تبلیغات و وعده هایی چون “آیلتس 7، 3 ماهه” بازاری برای کسب و کار پیدا کنند. سوال اینجاست که فردا دانشجو پنج سال تحصیل کرده و در پایان تحصیل ساده ترین مهارت ها همچون نوشتن یک مقاله را در مدت زمانی محدود ندارد، پس چطور انتشار دارد در آزمون آیلتس که کاملا مهارت محور است، شش ماهه، از سطح زبان مبتدی به نمره 7 یا بالاتر برسد؟ یک جای کار می لنگد!

 

ورای تصور برو

آیلتس، برخلاف تصور عوام، بلیط گذر از پل و رسیدن به مقصد نیست. آیلتس یک برنامه جامع است که شما، در طی گذراندن آن، تبدیل به آدم دیگری می شوید. نمره آیلتس شما مهم نیست، مهم آن آدمیست که شما در مسیر اخذ این نمره به آن تبدیل می شوید! درواقع، به بیانی ساده، شما برای یک مبارزه آماده می شوید و سوال این است که چه مدرک مبارزه را داشته باشید چه نه، در نهایت این مهم است که آیا می توانید در فضای مبارزه دوام بیاورید؟ قطعا مدرک مبارزه برای شما در میدان نبرد مبارزه نخواهد کرد. این شما هستید که فعالیت دارید!

این مطلب رو هم بخوانید  پکیج های آموزشی آیلتس = خودآموز آیلتس

از همین رو، ما واقعا درک نمی کنیم که کسانی که به دنبال تقلب در آزمون هستند، یا می خواهند مدرک آیلتس را بخرند، یا به هفت روش سامورایی آیلتس جور می کنند، منظق شان چیست! مدرک در جیب شما معجزه نمی کند، این شما هستید که با توانایی ها و مهارت هایی که در این دوره ایجاد می کنید، مسیر را برای خودتان پیمودنی می کنید. کارها ساده نمی شوند، شما قوی می شوید.

 

باشد! دقیقا چه چیزی برای آیلتس احتیاج است ؟

تحقیقات، مطالعات، و تجربیات ما در آکادمی اکسیر نشان می هد که شما برای موفقیت در آیلتس، به فعالیت در چهار حوزه زیر نیاز دارید:

 

یک) دانش زبان عمومی و مهارت هایش

قطعا نیاز دارید گرامر، لغات و تلفظ انگلیسی را بدانید. درضمن، نیاز به هر چهار مهارت یعنی مهارت های گفتاری، شنیداری، خواندن و نوشتن دارید. در هر سطحی که این ها را داشته باشید، به همان اندازه در آیلتس نمره می گیرید.

 

دو) استراتژی های آیلتس و تکنیک های آیلتس

برای هر مهارت نیاز به چندین استراتژی دارید و برای هر فرد استراتژی های خاصی قطعا بهتر کار می کند. پس از یادگیری استراتژی ها و تمرین فراوان، بالاخره هر فرد می تواند سبک و سیاق خود را یافته و بهترین نتیجه را در آزمونش بگیرد. چند استراتژی و تکنیک IELTS یاد گرفته اید؟ چقد موثر هستند؟

 

سه) اطلاعات عمومی

هرچقدر هم که آیلتس بدانید، زبان انگلیسی تان خوب باشد، تکنیک و مهارت پیدا کنید، بدون داشتن ایده در یک آزمون آکادمیک عملکرد مناسبی نخواهید داشت. تصور کنید زبان عمومی شما در سطح پیشرفته است، و تمام چهارچوب و نکات و استراتژی های رایتینگ تسک 2 آیلتس را می دانید. خُب، آیا بدون داشتن ایده در مورد GM Food، می توانید مقاله ای در 40 دقیقه بنویسید و 7 هم بگیرید؟

این مطلب رو هم بخوانید  نقشه ها در رایتینگ تسک 1 آیلتس آکادمیک

 

چهار) هوش هیجانی (EQ)

شاید، بدون وجود هوش هیجانی، هر آنچه که در سه مورد فوق گفته شد هدر بروند. هرچقدر که زبانتان خوب باشد، آیلتس را بشناسید و استراتژی های فوق العاده ای داشته باشید، و هرچقدر هم که در مورد مسائل مختلف و دنیای امروز اطلاعات داشته باشید، بدون مدیریت درست آزمون آیلتس، موفقیتی که شایسته آن هستید کسب نخواهد شد. تصور کنید که متقاضی کناری شما سر آزمون، صدایی ناخوشایند تولید می کند، هوا گرم است، هدفون شما چند ثانیه قطع می شود، دسته صندلی تان ناراحت است، کمی سردتان است، و هزار مساله دیگر که باعث بهم ریختگی شما می شود. فقط کافیست نتوانید کمی بر خود مسلط باشید و عصبانی یا ناراحت شوید. فاتحه آن آزمون خوانده است.

 

سخن آخر

دیدید که پس واقعا چه چیزی برای آیلتس احتیاج است ؟ آیلتس، چهارتا گرامر و چند برگه لغت به همراه تعدادی تست نیست. آیلتس، شما را تبدیل به آدمی می کند که جامعه به حضورش نیاز داشته و افتخار می کند. به مسیر رستگاری خوش آمدید.

چه چیزی برای آیلتس احتیاج است

دوره های آنلاین آیلتس

دوره های حضوری آیلتس