ورود / ثبت نام
0
0

بهترین آزمون انگلیسی کدام است؟ TOEFL ،TOEIC ،CAMBRIDGE ،IELTS؟

303 بازدید

بهترین آزمون انگلیسی کدام است؟

 

دادن امتحان انگلیسی یک راه عالی برای فهمیدن سطح مهارت زبان است. ممکن است شرکت در آزمون کاری باشد که باید برای رسیدن به اهداف خود در آینده انجام دهید. آزمون های انگلیسی زیادی وجود دارند که بخواهید انتخاب کنید مانند TOEFL ،TOEIC ،IELTS یا یکی از امتحان های کمبریج. در ادامه متن متوجه خواهید شد کدام آزمون مناسب شماست. قبلا در مطلب آیلتس یا تافل نیز درباره اینکه کدام یک از این دو آزمون برای داوطلب مناسب تر است، توضیح دادیم.

بهترین آزمون انگلیسی

من می خواهم در آمریکای شمالی درس بخوانم

اگر می خواهید در آمریکا یا کانادا درس بخوانید تافل (TOEFL (Test of English as a Foreign Language برای شما بهترین آزمون انگلیسی است. این استانداردترین آزمون برای سنجیدن توانایی زبان انگلیسی شماست که در بیشتر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مورد تایید است.

 

هرچند آزمون TOEIC بر روی کاغذ نیز وجود دارد اما نسخه آنلاین آن internet-based test) iBT) از محبوبیت بیشتری برخوردار است. در تمام دنیا مراکز آزمون متعددی وجود دارد که سریع می توانید نتیجه را مشاهده کنید. برای اینکه یک آزمون توانایی های شما را به خوبی نشان دهد قبل از شرکت در TOEIC iBT با این نوع آزمون آشنایی پیدا کنید.

معمولا دانشگاه ها برای آزمون بر روی کاغذ به نمره 550 یا بالاتر و برای آزمون آنلاین نمره بالای 80 نیاز دارند ولی پیش نیازها ممکن است متفاوت باشند. بنابراین قبل از رزرو آزمون با دانشگاه مورد نظر مشورت کنید.

 

من می­خواهم در انگلستان، استرالیا یا نیوزلند کار کنم یا درس بخوانم

اگر کشور هدف شما انگلستان است آزمون آیلتس (IELTS (International English Language Testing System باید اولین آزمونی باشد که در نظر می گیرید. این آزمون شامل مهارت های “Speaking” (گفتاری)، “Listening” (شنیداری)، “Reading” (خواندن) و “Writing” (نوشتن) است که شامل دو نوع دانشگاهی و عمومی در بخش خواندن و نوشتن می شود.

 

اگر می خواهید در دانشگاه درس بخوانید امتحان آیلتس آکادمیک انتخابی بهتر و اگر قصد زندگی یا کار کردن را دارید امتحان آیلتس عمومی انتخاب بهتری است. در آزمون آیلتس نمره قبولی یا مردودی وجود ندارد شرکت کنندگان از نمره 1 برای پایین ترین سطح تا نمره 9 که بالاترین سطح است نمره ای در نظر گرفته می شود علاوه بر آن هر بخش نیز نمره ایلتس مخصوص خود را دارد.

 

در بین دانشجویانی که می خواهند سطح زبان خود را محک بزنند آزمون آیلتس محبوب است زیرا یک آزمون کاملا دقیق است که بازتاب خوبی از توانایی های عملی انگلیسی است. بهترین منابع آیلتس

 

من می خواهم در یک شرکت بین المللی استخدام شوم، بهترین آزمون انگلیسی برای من کدام است؟

TOEIC “Test of English for International Communication” (آزمون انگلیسی برای ارتباطات بین المللی) آزمونی برای محیط کار است. با بیش از 3 میلیون شرکت کننده در آزمون، هر ساله توسط شرکت های مختلف جهانی برای سنجش سطح انگلیسی کارمندان به کار گرفته می شود.

 

آزمون TOEIC دو نوع است، در یکی از آزمونها تمرکز بر روی خواندن و گوش دادن است و در دیگری گفتار و نوشتار. علاوه بر این دو آزمون ، بعضی از شرکت ها مجوز استفاده از TOEIC را به عنوان آزمون داخلی خریداری کرده و از نسخه سفارشی خود استفاده می کنند.

اگر به دنبال کاری هستید که بتوانید از مهارت های انگلیسی خود استفاده کنید، شاید این آزمونی باشد که توانایی سطح زبان شما را اثبات می کند.

 

کلاس خصوصی ایلتس

 

بهترین آزمون انگلیسی برای منی که می خواهم تجارت را به صورت حرفه ای دنبال کنم چیست؟

(Cambridge Business English Certificate) BEC (مدرک زبان انگلیسی برای تجارت کمبریج) یک آزمون متشکل از 3 مهارت است که شدیدا روی مباحث تجاری تاکید دارد. این آزمون ها – BEC Preliminary (سطح مقدماتی)، BEC Vantage (سطح متوسط) و BEC Higher (سطح پیشرفته) – شامل مهارت های لازم برای موقعیت های تجاری مانند ارائه سخنرانی، مذاکره یا نوشتن نامه ها و گزارش های تجاری است. قبلا هم در مطلب معرفی آزمون های کمبریج، انواع این آزمون ها را توضیح داده ایم.

 

برخلاف TOEFL و TOEIC، آزمون BEC حداقل نمره لازم برای قبولی و دریافت گواهینامه را تعیین می کند. BEC ماهیتی عملی دارد و از شرکت کنندگان می خواهد در بحث های مربوط به کار شرکت کنند و نامه های تجاری بنویسند. برای قبولی در آزمون و دریافت گواهینامه، مانند سایر گواهینامه های انگلیسی کمبریج، حداقل امتیاز لازم است.

 

من فقط می خواهم سطح انگلیسی خود را تعیین کنم

امتحانات عمومی انگلیسی کمبریج یک انتخاب معمول برای زبان آموزانی است که می خواهند از سطح انگلیسی خود آگاه شده و آن چه را که در دوره های زبان انگلیسی خود یاد گرفته اند نشان دهند.

 

امتحانات عمومی به امتحانات سنتی اطلاق می شوند که در آنها قبول یا مردود می شوید و بسته به توانایی خود می‌توانید در سطح مقدماتی، متوسط، پیشرفته یا سطح تخصصی شرکت کنید. بر خلاف بسیاری از آزمون های دیگر، تاریخ انقضا ندارند بنابراین پس از قبول شدن در آزمون می توانید از آن به عنوان مدرک سطح انگلیسی خود تا هر زمانی که می خواهید استفاده کنید.

 

مردم اغلب در مورد “بهتر” بودن یک آزمون از آزمون دیگر صحبت می کنند اما در واقع همه آنها به یک اندازه نشان دهنده سطح زبان انگلیسی شما هستند. آزمونی که می دهید به اهداف و شرایط شما بستگی دارد. به یاد داشته باشید بهترین آزمون انگلیسی آزمونی است که برای شما مناسب است!

 

مهم ترین نکات آمادگی برای امتحانات انگلیسی

https://exiracademy.org/?p=29170
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد بهترین آزمون انگلیسی کدام است؟ TOEFL ،TOEIC ،CAMBRIDGE ،IELTS؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.