Patterns of Organization 

 

 

 

در این مقاله اکسیری می خواهیم در مورد الگوهای پاراگراف بندی یعنی Pattern ها و الگوهای مختلفی که می توانیم یک پاراگراف های زبان انگلیسی را طبق آن بنویسیم با شما صحبت کرده و آن ها را به شما معرفی کنیم. 

 

قبل از هر چیز در مورد اهمیت الگو ها و تشخیص دادن آن ها باید به یک نکته توجه کنید.

به عکس زیر نگاه کنید. برای هزاران سال با استفاده از الگوی بخشی از ستاره ها در بخش شمالی آسمان، مردم الگویی را پیدا کردند. اگر به این تصویر دقت کنید متوجه می شوید شبیه به فنجانی است که دسته بلندی دارد. البته برخی معتقدند چینش این ستاره ها شبیه به یک خرس است.

الگوهای پاراگراف بندی

 

با استفاده از این چینش، مردم در زمان های گذشته توانستند جهات مختلف اعم از شمال، جنوب، شرق و غرب را پیدا کنند.

برای مثال زمانی که در جنگل گم می شدند، تا فرا رسیدن شب صبر می کردند. بعد از رسیدن شب با استفاده از ستاره ها جهت را تشخیص داده و فردای آن روز به مسیر خود ادامه می دادند. پس در واقع این الگو به ما کمک کرده است تا بتوانیم تشخیص دهیم در دنیایی که در حال زندگی هستیم، چه قوانینی وجود دارد. بنابراین این الگو پاسخگوی بسیاری از مشکلات ما بوده است.

 

حال ما می‌خواهیم از همین الگو استفاده کرده و به یک ساختار قابل درک دو طرفه برای نویسنده و خواننده برسیم. وقتی شما Reading می‌خوانید، اگر بتوانید Pattern هر پاراگراف را تشخیص دهید، بسیار بهتر درک خواهید کرد که چه اتفاقی درحال افتادن است. زیرا نویسنده از آن‌ها بهره می جوید. حالا که شما می‌خواهید نویسنده شوید و دست به نگارش بزنید، باید Pattern ها را یاد گرفته و از آنها استفاده کنید.

 

انواع الگوهای پاراگراف بندی

 

به طور کلی شش Pattern وجود دارد:

  • Listing
  • Sequence
  • Comparison/Contrast
  • Cause/Effect
  • Problem/Solution
  • Extended Definition

 

در مقالات بعدی اکسیر همه این الگوها را با جزییات برای شما شرح خواهیم داد.