سبد خرید 0 021 26 70 99 17

پاسخگویی از 12:30 الی 19:00

 ورود / ثبت نام
0
0

مدارک زبان برای مهاجرت به استرالیا

3505 بازدید
مدرک زبان برای استرالیا

مدرک زبان برای استرالیا: برای مهاجرت به استرالیا و اخذ ویزا های متعدد، اعم از کاری، تحصیلی و Life Skills در کشور استرالیا، مدارک زبان معتبر متعددی پذیرفته می شوند. از جمله این مدارک، می توان به IELTS، TOEFL iBT، PTE، OET و CAE اشاره نمود.

مدرک زبان برای استرالیا

دانشگاه های استرالیا

دانشگاه های مطرح استرالیا، حدودا 43 مورد بوده و تعدادی از مناطق خاص در استرالیا که این دانشگاه ها واقع شده اند عبارتند از Queensland،Coast  Sunshine، Gold Coast و Sydney.

بیشترین تعداد دانشگاه های استرالیا، در قسمت های شرقی و جنوب شرقی این قاره واقع شده اند. شما در زیر، می توانید به لینک تعدادی از این دانشگاه ها مراجعه و از اطلاعات آن، برای دانشجویان بین المللی مطلع شوید.

 

Australian Capital Territory

New South Wales

Northern Territory

Queensland

South Australia

Tasmania

Victoria

Western Australia

You can download the Australian universities campuses map (PDF 513KB), or a list of Australian universities by city and state (RTF 105.2KB).

 

مدارک زبان جهت اخذ ویزای تحصیلی

به صورت میانگین، حداقل نمره آیلتس مورد قبول در دانشگاه های استرالیا، 6.5 Overall ایست که تمامی skill ها حداقل 6 باشند.

  • آزمون آیلتس در هر دو حالت جنرال و آکادمیک مورد قبول اداره مهاجرت استرالیا می باشد. دوره آیلتس
  • آزمون های تافل اینترنتی و آزمون PTE نیز مورد قبول اداره مهاجرت استرالیا می باشد. دوره تافل دوره PTE
  • برای رشته های پزشکی و رشته های مرتبط آزمون OET هم مورد قبول می باشد.
  • همچنین از ژانویه سال ۲۰۱۵ اداره مهاجرت استرالیا آزمون های انگلیسی کمبریج را به لیست آزمون های زبان اضافه کرد.
  • قابل ذکر است که این نمره و طبقه بندی در دانشگاه ها و رشته ها و زیرشاخه های مختلف، متفاوت بوده و شما با مراجعه به بخش English Proficiency در بخش توضیحات مربوط به هر رشته در هر دانشگاه، میتوانید از مدارک و نمرات آیلتس مورد نیاز مطلع شوید.
  • با توجه به تحقیقات انجام شده در حیطه اخذ ویزای تحصیلی در استرالیا، آیلتس معتبرترین مدرک برای ارائه به دانشگاه های این کشور می باشد.
  • مطلوب آن است که شما حداقل 2 ماه قبل از اخذ ویزای تحصیلی نمره و مدرک زبان مورد نیاز خود را در کشور مبدا کسب کرده باشید ولی اگر به دلایلی شما موفق به کسب نمره مربوطه نشوید، می توانید در دانشگاه مقصد برای skill های دارای ضعف خود دوره هایی بگذرانید. در صورتی که نمره آیلتس دانشجو به نمره مورد نظر دانشگاه نرسیده باشد، دانشجو باید در ازای هر نیم نمره آیلتس، 10 هفته دوره زبان بگذراند که البته از نظر هزینه اصلا برای مدرک زبان برای استرالیا مقرون به صرفه نیست.

 

دوره های زبان در استرالیا و هزینه های آن

این شهریه بسته به نوع موسسه و طول دوره متفاوت است اما سالانه 3500$ تا 13500$ تخمین زده می شود. به عبارتی 250& تا 400$ در هفته.

یکی از معروف ترین برنامه های یادگیری زبان انگلیسی در استرالیا و حتی در دیگر نقاط جهان Elicos می باشد. الیکاس در واقع دوره یادگیری زبان قبل از ورود به دانشگاه می باشد. البته برنامه های آموزشی دیگری نیز با همین هدف در کنار الیکاس وجود دارند. الیکاس از سراسر دنیا دانشجو می پذیرد. دانشجویان می توانند با ویزای دانشجویی جهت دوره های الیکاس وارد خاک استرالیا شوند. باید بدانید که دانشجویان ایرانی نمی توانند صرفا با در دست داشتن پذیرش الیکاس ویزای دانشجویی بگیرند و باید در کنار آن پذیرش دانشگاهی نیز داشته باشند و این به دلیل ضوابط تعیین شده از طرف دولت استرالیا می باشد. موسسات آموزشی برکزار کننده الیکاس در سرتاسر استرالیا وجود دارند. پس از گذراندن این دوره ها می توانید وارد دانشگاه مورد نظر خود شوید. نکته قابل ملاحظه در اینجا این است که بیشتر دانشگاه ها با موسسه آموزشی زبان مختص خود قرارداد بسته اند و تنها آن مدرک را مورد قبول می دانند. شما می توانید پس از گذرانید دوره الیکاس دوباره امتحان آیلتس دهید و آیلتس جدید را به دانشگاه ارائه دهید بدون اینکه در موسسه آموزشی  زبان دانشگاه ثبت نام کرده باشید.

بهتر است بدانید که هزینه کلاس های آموزشی الیکاس از هفته ای 250$ تا 350$ می باشد. مدرک زبان برای استرالیا

 

مدرک زبان برای استرالیا جهت اخذ ویزای کاری

متقاضیان این ویزا باید توانایی خود در زمینه ی زبان انگلیسی را با گرفتن مدرک زبان برای استرالیا به اثبات برسانند. برای اثبات سطح زبان در صورت داشتن گذرنامه کشورهای غیر انگلیسی زبان افراد باید مدرک یکی از تست های زبان بین المللی را اخذ نمایند که متداول ترین آنها آزمون آیلتس است. در اکثر مواقع نمره مورد نیاز باید در هر شاخه از این آزمون زیر ۵ نباشد. اما در مواردی خاص توانایی زبان، مورد ارزیابی قرار نمی گیرد:

  • در صورتی که متقاضی دارای گذرنامه ی نیوزیلند، انگلستان، آمریکا، ایرلند و دیگر کشورهای انگلیسی زبان را دارا باشد.
  • در صورتی که متقاضی ۵ سال از تحصیلات دبیرستان و دانشگاهی خود را به زبان انگلیسی گذرانده باشد.
  • در صورتی که در آمد متقاضی در استرالیا بالغ بر ۹۶٫۴۰۰ دلار باشد .

 

مدرک زبان برای استرالیا جهت اخذ ویزای Life Skill

اگر برای ویزای مهارتی اقدام می کنید، امتیاز زبان انگلیسی نقش مهمی در پرونده شما دارد چرا که بدون آن امکان مهاجرت به استرالیا برای شما میسر نیست. در ویزاهای تخصصی استرالیا متقاضی اصلی حتما باید سطح مورد نیاز اعلام شده برای زبان انگلیسی را داشته باشد. می توانید در آیلتس لایف اسکیلز شرکت کنید.

در ویزای کارآفرینی و سرمایه گذاری، متقاضی می تواند به جای نمره آیلتس (میانگین ۴.۵) مبلغ حدود ۱۰ هزار دلار  استرالیا را پرداخت کند تا بعد از ورود به استرالیا به جای مبلغ پرداخت شده، در دوره های زبان انگلیسی شرکت کند. مدرک زبان برای استرالیا

4.7/5 - (3 امتیاز)
https://exiracademy.org/?p=22743
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
برچسب ها:

نظرات

1 نظر در مورد مدارک زبان برای مهاجرت به استرالیا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *