چرا باید تعیین سطح شویم؟

تعیین سطح زبان انگلیسی  یکی از ارکان اساسی آموزش زبان بوده و امروزه موسسات و آکادمی های معتبر و تخصصی زبان که اصول علمی آموزش زبان را زیربنای کار خود قرار داده اند و بدون تعیین سطح دانش و مهارت های زبانی، وارد فرآیند آموزش نمی شوند. متاسفانه بعضی از زبان آموزان ممکن است این تصور را داشته باشند که دلیل این اصرار چیزی جز منفعت مالی برای آموزشگاه زبان نیست. در ادامه خواهید دید که منتفع اصلی تعیین سطح کسی نیست جز داوطلب یادگیری زبان.

هیچ کس نمی تواند ادعا کند که سطح دقیق مهارت های زبانی خود را می داند؛ اگر هم شناختی باشد این شناخت نسبی و حسی بوده و نمی توان به آن اتکا کرد. وقتی شما تصمیم به یادگیری زبان گرفته و به یک آکادمی زبان معتبر مراجعه می کنید کارشناسان آموزش با انجام فرایند تعیین سطح، میزان دانش و توانایی های زبانی شما را در هر چهار مهارت اصلی (Speaking, Listening, Writing, Reading) و هر دو مهارت فرعی (Grammar, Vocabulary)  می سنجند.

 

انواع تعیین سطح:

تعیین سطح کتبی (حضوری یا آنلاین):

در برخی از موسسات آزمون تعیین سطح صورت کتبی به صورت حضوری یا آنلاین برگزار می گردد. در این آزمون ها شما  به یک سری سوال که به ترتیب از سطوح ابتدایی آغاز شده و رفته رفته سختی آنها افزایش میابد، پاسخ می دهید.

این آزمون ها دانش زبانی Passive شما را سنجیده و مشخص می کنند. دانش زبانی  Passive آن مقدار از زبان است که در ذهن شما صرفا وجود دارد و ممکن است مدت ها به دلیل عدم نیاز، از آن استفاده نکنید. در آزمون های کتبی هم فرصت فکر کردن دارید و هم به دلیل اینکه قرار نیست در برابر کسی صحبت کنید استرس کمتری به سراغتان می آید. بنابراین نتیجه این آزمون نمی تواند نشان دهنده توانایی های عملی زبان شما باشد.

تعیین سطح شفاهی:

در این روش شما به صورت حضوری در جلسه مصاحبه شرکت کرده و به سوالات کارشناسان مربوطه به صورت شفاهی پاسخ می دهید. در مصاحبه شفاهی دانش زبانی Active شما سنجیده می شود. دانش زبانی Active آن مقدار از زبان است که در مواقع لازم بلافاصله از آن استفاده می کنید. در حقیقت در مصاحبه مشخص می شود که چه مقدار از دانسته های زبانی خود را می توانید در موقعیت های مختلف به صورت صحیح و به موقع با استفاده از مهارت گفتاری یا Speaking به کار ببرید. در این آزمون تسلط به زبان بدن، تماس چشمی با مخاطب، تلفظ، استرس، دقت و سرعت شما در تولید زبان مورد سنجش قرار می گیرد. در تعیین سطح شفاهی، علاوه بر مهارت های گفته شده، چون دیالوگ های دوطرفه ای برقرار می شود، قطعا مهارت درک مطلب شنیداری یا Listening نیز سنجیده می شود.

 

تعیین سطح زبان در آکادمی اکسیر:

روش اکسیر در تعیین سطح، شامل هر دو مرحله شفاهی و کتبی است؛ چرا که به اعتقاد کارشناسان آموزش زبان اکسیر، تعیین سطح زمانی دقیق است که هم دانش Passive و هم دانش Active زبان آموز از مبتدی تا پیشرفته به علاوه مهارت های وی مورد سنجش قرار گیرد.

آزمون تعیین سطح کتبی آکادمی اکسیر به صورت آنلاین برگزار می شود. شما هر زمان و هر مکانی که به اینترنت دسترسی داشته باشید، کافیست در پرتال اکسیر ثبت نام کرده و سپس در آزمون ما شرکت کنید. در این آزمون ۱۲۰ سوال وجود داشته و ۴۰ دقیقه برای پاسخ گویی دارید. پس از آزمون آنلاین، به صفحه تماس با اکسیر رفته و با کارشناسان ما برای آزمون شفاهی تعیین سطح و مصاحبه وقت می گیرید. مصاحبه شما می تواند حضوری در محل آکادمی یا به صورت صوتی با تماس واتسپ باشد. کارشناسان ما پس از مصاحبه شفاهی و ارزیابی شرایط شما، ضمن تعیین سطح، راهنمایی های لازم را در اختیارتان قرار می دهند و شما با داشتن یک وضعیت شفاف می توانید تصمیم درستی بگیرید. فراموش نکنید که تصمیم گیری درست، نیمی از مسی موفقیت شماست.

در پایان تاکید می کنیم در انجام تعیین سطح هیچوقت شک نکنید؛ اینکه شما بتوانید سطح فعلی خود را در نقطه آغاز به درستی شناسایی کنید، یک امتیاز محسوب شده و درغیر اینصورت، بعد ها متوجه خواهید شد که علاوه بر منابع مالی، وقت و انرژی خود را نیز هدر داده اید.

 

بعد از تعیین سطح زبان انگلیسی چه می شود؟

شما مشاوره دریافت می کنید. آکادمی اکسیر سال هاست در زمینه آموزش زبان انگلیسی و آموزش آیلتس فعالیت دارد. پس، بعد از شفاف شده وضعیت فعلی شما، و اعلام نتیجه مورد نظر، مثلا آیلتس 7 each skill، و همانطور که گفته شد، بررسی وضعیت وقت، انرژی و موعد امتحان شما، کارشناسان اکسیر بهترین راه ها را به شما نشان می دهند.

ورود به آزمون تعیین سطح زبان عمومی اکسیر در پرتال اکسیر

برای تعیین سطح آنلاین زبان انگلیسی، از اینجا شروع کنید.

آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی

 

روال ثبت نام در دوره های حضوری و آنلاین آکادمی زبان اکسیر (گروهی و خصوصی)

۱. تعیین سطح کتبی رو سایت به لینک آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی
۲. گرفتن وقت مصاحبه. تماس با ۰۲۱۶۶۹۸۰۰۸۲ داخل ایران و خارج از ایران پیام به پاسخگوی واتسپ
۳. اعلام هدف (مثلا مکالمه / نمره ۷ آیلتس / نمره PTE 79 / …)
۴. مشخص شدن تعداد جلسات، مدت دوره، و هزینه دوره های خصوصی / گروهی

برنامه شروع دوره ها

کلاس های خصوصی آیلتس

دوره های آنلاین تِلِکس